Szűrő

Fűtés, hűtés, szűrés, levegőztetés, CO2, mit, mivel, hogyan.

Re: Szűrő

HozzászólásSzerző: Gyula-U2 » 2015.01.22. 21:14

Zsoca írta:
Gyula-U2 írta:Biztos, hogy növényi részekkel tömődik el a szűrőd? Nem eteted túl a halakat?

Amikor kiveszem a szűrőházat, a szivacson gyökérindákat, illetve elhalt, rothadt levélmaradványokat mosok ki a házból. A szivacsot enyhén kinyomkodva is ilyenek úszkálnak utána. A lemezes és a tabletta tudtommal nem csinál ilyesmit, illetve a fagyasztott eleség maradványai sem. Azok ilyen bebarnult kukacok, amik fennakadnak a szivacson. A szivacs amúgy tejeskávé barna színű, és az illata olyan erdőtalaj szagú. A víz is hasonló "illatú, nem rothadt szagú. Amúgy nem tartom én normálisnak a jelenséget, de mivel nem volt akvarista előéletem, ezért értetlenül állok a kérdés előtt. Lehetnek a "növényi maradványok" túletetésből?

A túletetéstől nem lesznek növényi maradványhoz hasonló lerakódások. Az erdő talaj illat jó jel. Azt jelenti "él" a szűrő.
Hogy-hol van elhelyezve a szűrőd az akváriumban?

Az akvárium hátsó részén bal oldalon.....
Előtte az a nagy hínárszerű növény található, tőle kb. 10cm-re. A másik oldalon pedig a vízmelegítő. Úgy van beállítva a szűrő kivezetése, hogy a vizet átlósan kavarja. Érdemes volna tán áthelyezni? A baj ezzel az lenne, hogy akkor sok ételt szívna be, mert jobbról etetek.
Gyula-U2
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Zsoca » 2015.01.22. 21:24

Gyula-U2 írta:
Zsoca írta:
Gyula-U2 írta:Biztos, hogy növényi részekkel tömődik el a szűrőd? Nem eteted túl a halakat?

Amikor kiveszem a szűrőházat, a szivacson gyökérindákat, illetve elhalt, rothadt levélmaradványokat mosok ki a házból. A szivacsot enyhén kinyomkodva is ilyenek úszkálnak utána. A lemezes és a tabletta tudtommal nem csinál ilyesmit, illetve a fagyasztott eleség maradványai sem. Azok ilyen bebarnult kukacok, amik fennakadnak a szivacson. A szivacs amúgy tejeskávé barna színű, és az illata olyan erdőtalaj szagú. A víz is hasonló "illatú, nem rothadt szagú. Amúgy nem tartom én normálisnak a jelenséget, de mivel nem volt akvarista előéletem, ezért értetlenül állok a kérdés előtt. Lehetnek a "növényi maradványok" túletetésből?

A túletetéstől nem lesznek növényi maradványhoz hasonló lerakódások. Az erdő talaj illat jó jel. Azt jelenti "él" a szűrő.

Előtte az a nagy hínárszerű növény található, tőle kb. 10cm-re. A másik oldalon pedig a vízmelegítő. Úgy van beállítva a szűrő kivezetése, hogy a vizet átlósan kavarja. Érdemes volna tán áthelyezni? A baj ezzel az lenne, hogy akkor sok ételt szívna be, mert jobbról etetek.

Etetés idejére (pár perc) nyugodtan kapcsold ki. Így nyugodtabban ehetnek a halaid és kevesebb táp is elég lehet(bár nem tudom mennyit etetsz). Áthelyezni nem kell szerintem. Mióta megy az akvárium?
Zsoca
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Gyula-U2 » 2015.01.22. 21:51

Hogy-hol van elhelyezve a szűrőd az akváriumban?[/quote]

Előtte az a nagy hínárszerű növény található, tőle kb. 10cm-re. A másik oldalon pedig a vízmelegítő. Úgy van beállítva a szűrő kivezetése, hogy a vizet átlósan kavarja. Érdemes volna tán áthelyezni? A baj ezzel az lenne, hogy akkor sok ételt szívna be, mert jobbról etetek.[/quote]

Etetés idejére (pár perc) nyugodtan kapcsold ki. Így nyugodtabban ehetnek a halaid és kevesebb táp is elég lehet(bár nem tudom mennyit etetsz). Áthelyezni nem kell szerintem. Mióta megy az akvárium?[/quote]

2014 augusztusában lett véve. Sosem szoktam kikapcsolni. Mennyi lenne a normál adag? Lemezesből szoktam adni fél kávéskanállal, tablettából 1-1 db-ot, ritkán 2-t a talajlakóknak, illetve 2 kis kocka fagyasztottat. Meg szeretném majd próbálni a növényit, spenót, uborka, illetve saláta levél. 14 halnak sok lenne ennyi? 5 percen belül megeszik.
A szűrőt meg azért nem merem lekapcsolni, mert ha éppen nincs időm, akkor elfelejtem visszadugni. Így több kárt tennék vele, úgy gondolom.
Gyula-U2
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Zsoca » 2015.01.22. 22:08

Gyula-U2 írta:A túletetéstől nem lesznek növényi maradványhoz hasonló lerakódások. Az erdő talaj illat jó jel. Azt jelenti "él" a szűrő.

Előtte az a nagy hínárszerű növény található, tőle kb. 10cm-re. A másik oldalon pedig a vízmelegítő. Úgy van beállítva a szűrő kivezetése, hogy a vizet átlósan kavarja. Érdemes volna tán áthelyezni? A baj ezzel az lenne, hogy akkor sok ételt szívna be, mert jobbról etetek.[/quote]

Etetés idejére (pár perc) nyugodtan kapcsold ki. Így nyugodtabban ehetnek a halaid és kevesebb táp is elég lehet(bár nem tudom mennyit etetsz). Áthelyezni nem kell szerintem. Mióta megy az akvárium?[/quote]

2014 augusztusában lett véve. Sosem szoktam kikapcsolni. Mennyi lenne a normál adag? Lemezesből szoktam adni fél kávéskanállal, tablettából 1-1 db-ot, ritkán 2-t a talajlakóknak, illetve 2 kis kocka fagyasztottat. Meg szeretném majd próbálni a növényit, spenót, uborka, illetve saláta levél. 14 halnak sok lenne ennyi? 5 percen belül megeszik.
A szűrőt meg azért nem merem lekapcsolni, mert ha éppen nincs időm, akkor elfelejtem visszadugni. Így több kárt tennék vele, úgy gondolom.[/quote]

Szerintem 1-max 2 csipetnyi lemezest adj/nap. Emellett a talajlakóknak hetente max 2× 1 tabletta, de sztem 1× is elég... A halak nagy része annyit eszik, amennyit bír. Könnyen túl lehet etetni őket...
Mivel megy a szűrőd etetés közben és szerintem sokat etetsz, a táp egy része a szűrőben landol. Először próbáld csökkenteni az adagot, talán a szűrő is tovább bírja.
Zsoca
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Gyula-U2 » 2015.01.22. 22:18

Zsoca írta:
Gyula-U2 írta:A túletetéstől nem lesznek növényi maradványhoz hasonló lerakódások. Az erdő talaj illat jó jel. Azt jelenti "él" a szűrő.

A szűrőt meg azért nem merem lekapcsolni, mert ha éppen nincs időm, akkor elfelejtem visszadugni. Így több kárt tennék vele, úgy gondolom.[/quote]

Szerintem 1-max 2 csipetnyi lemezest adj/nap. Emellett a talajlakóknak hetente max 2× 1 tabletta, de sztem 1× is elég... A halak nagy része annyit eszik, amennyit bír. Könnyen túl lehet etetni őket...
Mivel megy a szűrőd etetés közben és szerintem sokat etetsz, a táp egy része a szűrőben landol. Először próbáld csökkenteni az adagot, talán a szűrő is tovább bírja.[/quote]

Köszi, megpróbálom. [signthankspin.gif]
Gyula-U2
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Fajt Norbi » 2015.01.24. 09:37

Sziasztok!
Egy 450 literes akváriumba milyen szűrőt javasoltok?
Fajt Norbi
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Zsoca » 2015.01.24. 19:14

Fajt Norbi írta:Sziasztok!
Egy 450 literes akváriumba milyen szűrőt javasoltok?

Szia!

Itt is az a kérdés milyen akváriumot építesz? Mennyi és milyen halat tervezel? Milyen méretekkel rendelkezik az akvárium. Ezektől függően nem biztos, hogy egy vásárolt külső szűrő elég lesz.
Ha elég, akkor Hydor Professional 600, vagy Tetratec EX1200...

Ha nem elég, akkor építs egy alsó polcos szűrőt például.
Zsoca
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Fajt Norbi » 2015.02.02. 17:41

Sziasztok!

800 literes akváriumhoz milyen szűrőt javasolnátok?Márka, méret.
Fajt Norbi
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Beni » 2015.02.02. 22:52

Fajt Norbi írta:Sziasztok!

800 literes akváriumhoz milyen szűrőt javasolnátok?Márka, méret.

Ugyan nem írtad, hogy milyen akvárium lenne (halas/növényes), de ilyen mérethez már a gyári megoldások nagyon drágák (bőven 100e felett). Inkább szűrőakváriumot javasolnék, vagy pl egy 30 literes hordós szűrő építését.
Beni
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: Fajt Norbi » 2015.02.14. 18:04

Sziasztok!
Egy 800 literes akváriumba,milyen külső szűrőt javasoltok?Márka,méret stb.
Fajt Norbi
Friss hal
Friss hal

ElőzőKövetkező

Vissza: Technika az akváriumban