Fűtés

Fűtés, hűtés, szűrés, levegőztetés, CO2, mit, mivel, hogyan.

Re: Fűtés

HozzászólásSzerző: Csabi » 2008.05.30. 15:12

Találtam egy kis videót (hanggal érdemes nézni) a fűtőkről!

Csabi
Öreg rája
Öreg rája

HozzászólásSzerző: Csababá » 2008.05.30. 16:40

A hagyományos, cső alakú termosztátos fűtőtestet fekteteve is el lehetne helyezni? Az ábrák mindig függőlegesen mutatják, lehet meg is van az oka, de nekem úgy elcsúfítja a látványt...
Mondjuk akkor ott van megoldásnak a talajfűtő... vajon drágább? Van valakinek tapasztalata vele?
...SZERINTEM. Továbbá..."Nem minden esetben értek egyet saját véleményemmel, nézeteim nem feltétlenül tükrözik meggyőződésemet" (Peterdi) A válaszokat, hozzászólásokat előre (is) köszönöm.
Csababá
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Csabi » 2008.05.30. 18:48

Lehet fektetve is, kavics alá is, csak a használati utasítások saját felelőségre ajánlják csak. [039.gif]
Csabi
Öreg rája
Öreg rája

HozzászólásSzerző: pepe » 2008.05.30. 20:59

Álltalában a jobb hatásfokra hivatkoznak.Nekem volt fektetve is, úgy is működött.A vezeték sem mindig elég a fektetett elhelyezéshez.
"valamit rosszul tudni rosszabb,
mint nem tudni"
pepe
Öreg rája
Öreg rája

HozzászólásSzerző: Csababá » 2008.05.31. 05:49

Azt hiszem, van rajta valami jelzés, hogy hol legyen a vízszint(min-max). Akkor az sem számít?
...SZERINTEM. Továbbá..."Nem minden esetben értek egyet saját véleményemmel, nézeteim nem feltétlenül tükrözik meggyőződésemet" (Peterdi) A válaszokat, hozzászólásokat előre (is) köszönöm.
Csababá
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: pepe » 2008.05.31. 12:35

[102.gif] Az enyémen csak minimum jelzés van az eggyik fajtán a többin nincs.
"valamit rosszul tudni rosszabb,
mint nem tudni"
pepe
Öreg rája
Öreg rája

HozzászólásSzerző: trewa » 2008.05.31. 16:56

Nálam is félig fektetve van és simán a víz alatt,a jobb minőségüek (jager,tetra stb) nem ázhatnak be.Talajba azért nem tenném az üveg fűtőt mert ha csak a vége beleér a kavicsba akkor is rásül pár szem kavics.Célszerű úgy elhelyezni,h az áramlat vagy egy porlasztó legyen alatta.Az egyenletes fűtés mitt.
Olyan nincs,hogy valami nem jó sörnyitónak!!
http://www.gazlap.hu , http://www.terrarista.hu
trewa
Cápa
Cápa

HozzászólásSzerző: andras » 2008.05.31. 20:32

Csababá írta:Mondjuk akkor ott van megoldásnak a talajfűtő... vajon drágább? Van valakinek tapasztalata vele?

A talajfűtés drágább mint a hagyományos (csak maga a szerkezet termosztát nélkül kb a háromszorosa a hagyományosnak), és nem is úgyan azt a célt szolgálja, esetleg fedi. A drótokban 12 vagy 24 Volt van, tehát nincs áraműtés veszély.
A talajfűtést az amazonászi biotop kutatása révén fejlesztették ki, úgyanis észrevették, hogy a sekély vízen keresztül a nap felmelegíti a sötét talajt és így egy pár tizedfokkal melegebb lesz mint maga a viz. Ez éppen elég ahoz, hogy a talajban levő víz felfele mozduljon és emiatt laza marad a talaj nem sürűsödik, a mozgó víz a baktérium florák oxigénhez jutatja (a baktériumok mennyisége hozzájárul a pH savas felé való eltolodáshoz is), és bizonyos nővények ebben a talajban jól érzik magukat mert a tápanyagok is keringnek.

A nővényes akváriumokban próbálják létrehozni, lemásolni ezt a folyamatot, első sorban a talajnak a lazán tartása véget, a savasság elősegítésére, és a talajzati baktérium flora kialakitasára. Így olyan nővényeket is tarthatnak amelyek más akváriumokban nehezen vészelnének túl egy pár hetet vagy honapot és nem is adnák az eredeti színűket. Az elektronikusan vezérelt termosztát (ezt külön árúlják és nagyon drága) időnként kikapcsolja a melegítést (két érzékelő van a pakliba egy fent s egy a talajba), majd időnként újra visszakapcsol. A hő amit fejleszt elég kevés, és ha már a drótrendszer megvan akkor is nagy segítség a nővényeknek, ezért árúlják külön is. Ha csak egy pár fok különbség van a szoba és kivánt víz hőmérséglet között kiiktatható a hagyományos melegítő.

Tapasztalatom nincs, két akvarista kolegától akik használják és angol meg román fórumokról szereztem az infórmációkat.
andras
Cápa
Cápa

HozzászólásSzerző: sirlaae » 2008.11.21. 22:40

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni, tegnap vettem meg az első halamat. Sziámi harcoshalat, azt mondták, hogy mivel nálunk a szobahő 20-21 C°, kell rá fűteni, mert a 24-26 C°-ot szereti. Vettem is 30 wattos fűtőt, ez volt a legkisebb, viszont az akvárium az nem nagy, 11 L-es és ahogy ma mértem 28-29 C°-os volt a víz. Ilyenkor mit lehet csinálni? [102.gif] Attól félek, hogy elpusztul a hal.
Köszi a válaszokat!
sirlaae
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: andras » 2008.11.21. 23:42

Nem állítható a melegítőd?
A sziámi 28-29C fokon nem pusztul el, ne aggodj, csak annyi , hogy ez ívtató hömérséglet, időben kicsit kimeríti a halat.
andras
Cápa
Cápa

ElőzőKövetkező

Vissza: Technika az akváriumban