CO2 élesztős módszer házilag

Fűtés, hűtés, szűrés, levegőztetés, CO2, mit, mivel, hogyan.

Re: CO2 élesztős módszer házilag

HozzászólásSzerző: Csababá » 2010.03.01. 14:19

Tetszik a megoldás, de miért nem csatlakoztattad a gyári helyre?
...SZERINTEM. Továbbá..."Nem minden esetben értek egyet saját véleményemmel, nézeteim nem feltétlenül tükrözik meggyőződésemet" (Peterdi) A válaszokat, hozzászólásokat előre (is) köszönöm.
Csababá
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: ricsze » 2010.03.01. 18:02

mert akkor szívja a levegőt, és nem termel olyan gyorsan. Ja meg a cső is vékonyabb.
ricsze
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: ricsze » 2010.03.06. 11:11

Sikerült rákötnöm a szűrőm csatlakozójára, így szépen porlaszt be. Az egyik növényemen meg csak ámulok és bámulok, milyen gyorsan kezdett el növekedni.
ricsze
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: KicsiLevi » 2011.01.27. 19:28

Sziasztok!
Én is összehoztam egy ilyen élesztős szerkezetet.
Minden úgy van csinálva ahogy leírtátok, s a CO2 mégsem akar jönni. Vagyis néha-néha jön, s utána egy darabig nem.
HA megrázom a palackot, akkor jön rendesen, oszt megint megáll.
Valami okosat mondjatok. Az lehet gond, hogy a palack az akvárium alatt van? Nem akartam feltenni az akváriumra, mert ronda.
Előre is köszi!
KicsiLevi
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Csababá » 2011.01.27. 20:34

Nálam is alatta van, semmi gond. Próbáld meg szájjal megfújni a csövet. Ha nagy az "ellenállás", ott a gond. Mennyi idő után tapasztaltad ezt és milyen hőfokon?
...SZERINTEM. Továbbá..."Nem minden esetben értek egyet saját véleményemmel, nézeteim nem feltétlenül tükrözik meggyőződésemet" (Peterdi) A válaszokat, hozzászólásokat előre (is) köszönöm.
Csababá
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: KicsiLevi » 2011.01.27. 22:09

A csővel nincs gond. Az ellenállás sem nagy, a porlasztókő könnyen átereszt, és a felszín alatt van úgy 5 centire, tehát nem is kell mélyre nyomja. Azt hiszem a szorítóval lehet a gond amivel próbálom szabályozni... de nem tom.
A nyomás az ilyen szerkezetben állandó kéne legyen?
Ha éjjelre elzárom, és reggel indítom, akkor reggelig szét fogja nyomni a palackot?
KicsiLevi
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: tibicuk » 2011.01.28. 04:49

Valahol ereszt a rendszered,nézd át az illesztéseket.Általában ez a probléma forrása.
tibicuk
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Csababá » 2011.01.28. 10:23

Én nem zárom el. Esélyes, hogy elfelejteném kinyitni. A nyomás az első napokban nagyobb, aztán csökken. Nem tudom, egy éjjel alatt mennyire nőhetne meg a nyomás. Ez függ az élesztő mennyiségétől. Az sem jó, ha reggel rányitod, pár másodpercig nagyon nyomja, aztán visszaáll a szokásosra, bár lehet, hogy élesztős módszerrel nem lehet túladagolni a CO2-t. Nagynyomású rendszernél pusztulás is lehet a túladagolás miatt. Nincs olyan sok halam, hogy problémát okozhatna, hogy éjszaka is megy az élesztős kütyü és a felszín is mozog valamennyire.
Nagynyomású rendszereknél nem ugrál a Ph a CO2 ki-bekapcsolgatása miatt?
Csababá
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: KicsiLevi » 2011.01.28. 11:33

Az illesztésekkel sincs gond.
De most kezd helyreállni, biztos csak türelmetlen voltam.
Viszont most már én sem látom értelmét az éjjeli elzárásnak, mert reggel ahogy megnyitom, bármennyire óvatosan nyitom, úgyis kijön a felesleg, tehát nyomást növelni, vagy "takarékoskodni" nem igazán lehet, vagy legalábbis nekem nem megy.
És úgy olvastam máshol is, hogy az élesztős co2t nehéz túladagolni.
Köszi a válaszokat!
KicsiLevi
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: navika » 2011.01.28. 20:32

Sziasztok!
Én egy ISTA CO2 kemámia diffúzort használok beoldásra, pet-palackos megoldással hibátlanul megy 2 hónapja,cukrot kell utántőlteni 4naponta természetesen.
Kb 2600ft körül megúszható ez a kis "ékszer" és nagyon szép apró bubikat porlaszt,illetve számolható a bubi mennyiség is
navika
Friss hal
Friss hal

ElőzőKövetkező

Vissza: Technika az akváriumban