CO2 élesztős módszer házilag

Fűtés, hűtés, szűrés, levegőztetés, CO2, mit, mivel, hogyan.

Re: CO2 élesztős módszer házilag

HozzászólásSzerző: Aldebaran » 2012.09.19. 21:13

Beni írta:Szuper, de ezt a rendszert illik naponta kicsit felrázni, és hogy ekkor az erjedt lé ne kerüljön a csövön keresztül az akváriumba, szoktak betenni egy második, üres palackot is, ami arra szolgál, hogy a bejövő trutyis CO2-ből a trutyi le tudjon csöpögni, míg egy másik csövön tovább halad a CO2 az akváriumba. Természetesen működik így is, de állítólag a kétpalackos rendszer tisztább, egyszerűbb, csak természetesen több helyen szivároghat. [great.gif]

Hát én nem rázogatom. Megy nonstop. Kíváncsi vagyok, meddig. A víz kristály tiszta.
Lehet, ha rázogatnám, akkor kerülne mindenféle mocsok a levesbe... [eusa_think.gif]
Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."
Aldebaran
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: zolikAAAAA » 2012.09.22. 21:50

olyan kérdésem lenne hogy 100 litzeres akváriumom van van benne egy 700 liter/órás szürö 56 watt-os világitás és hogy mekkora co2 rendszert csináljak hozzá kb.valaki segitsen hogy wgy 2 literes elég vagy inkább kétszer 2 literes legyen.pls help
zolikAAAAA
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: Beni » 2012.09.23. 07:18

Nálad még elméletileg nincs szükség külön CO2-re, mert nincs annyira intenzív világításod!
Ettől függetlenül ha kicsit kedveskedni akarsz a zöldségeknek, akkor csinálj egy kisebbet. Igazából úgysem a palackok száma, hanem a benne lévő cukor/élesztő mennyisége és aránya határozza meg a keletkező gáz mennyiségét és intenzitását. Túlzásokba ne ess, próbálj meg mindent úgy adagolni, hogy pontosan tudd, hogy miből mennyit tettél a palackba (konyhai mérleg, mérőpohár), így ha megy szépen a gáz, és nem pipálnak a halak, akkor azt már csak tartanod kell.
Beni
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: nasa871 » 2012.11.16. 02:35

Üdv mindenki :) Most regiztem az oldalra :)

Lenne pár kérdésem;) Van egy 160 literes aksim. Sajnos a növények elhaláloztak, és újra kellett őket telepíteni. Most lettek meg az újak. jávai moha és valeznéria aminek a nevére emlékszem, meg van 1 előtéri növény ami benövi a talajt, meg még 3 háttér és 1 kis alacsony előtérim :) Majd lefotózom, meg megkeresem neten hogy mik azok.

Na már most a kérdésem az lenne hogy jelenleg 0,4w/l a világítás. Ezen nem nagyon tudok változtatni (2x30w, az egyik plant color a másik meg sera daylight). Gondolkozok ezen a co2-n :) elég lenne ez nekem, vagy kevés? :) Természetesen 2x2 literes tartály. Olyat próbáltatok már hogy a portlasztó fölé egy harang szerű valamit építeni ami felfogja a CO2 bubika? Megoldható lenne azzal hogy több időt töltsön a víz alatt és így több oldódjon be belőle?

Köszi a válaszokat ;)
Kép
nasa871
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Beni » 2012.11.16. 07:21

Ekkora megvilágításnál minimális a növények fejlődése, nincs szükségük külön CO2 adagolásra.
Beni
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: nasa871 » 2012.11.16. 17:56

Okés köszi :) 2 növényem is van amelyik szépen "könnyezi" az oxigént, ekkora fénynél is :) Idáig az előző növények szépen, gyorsan nőttek, (tablettás COval meg növénytáppal), csak mivel a Cora bezárt ugyan olyat nem sikerült vennem, és elhanyagoltam a tápolásukat, és sajnos az alga legyőzte a növényeimet :( Most ott tartok hogy szépen letakarítottam a tárgykat, és vettem Neptun folyékony tápot és folyékony CO-t. Ezt használom jelenleg, és a folyékony CO-t gondoltam hogy kiváltom valami alternatívával.

Világításon gondolkoztam még hogy beiktatok egy növényes power compact 55W os csövet, de akkor már közel lenne az 1w/l és félek hogy az alga szépen benőne mindent.

Bocsánat ha offoltam, de nem akartam sok különböző témába leírni :)
Kép
nasa871
Friss hal
Friss hal

Előző

Vissza: Technika az akváriumban