Szűrőanyagok

Fűtés, hűtés, szűrés, levegőztetés, CO2, mit, mivel, hogyan.

Re: Szűrőanyagok

HozzászólásSzerző: izabella » 2013.07.26. 06:58

Kérdésem az lenne hogy a JBL e700 as külsöszürübe rakhatok e az egyik szivacstöltet helyett sera siporaxot? nem folytja ele az áramlást?vagy csak JBL mikromecet vagy más jbl márkát.Ha valaki tudna hozzászolni megköszönném
izabella
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: calbus » 2013.07.26. 08:27

Szia! Rakhatsz nyugodtan. Hiába van erős áramlásod, ha nincs megfelelően nagy szűrőfelületed. A megfelelően nagy felület a lényeg. A gyors átfolyás is jó valamire, például mechanikailag tiszta lesz. Gyengébb átfolyásnál, meg van esély a biológiai szűrésre is.
calbus
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: izabella » 2013.07.26. 17:43

calbus írta:Szia! Rakhatsz nyugodtan. Hiába van erős áramlásod, ha nincs megfelelően nagy szűrőfelületed. A megfelelően nagy felület a lényeg. A gyors átfolyás is jó valamire, például mechanikailag tiszta lesz. Gyengébb átfolyásnál, meg van esély a biológiai szűrésre is.

nagyon köszönöm mert meg is elölegeztem de rosszabb volt az áramlás, és ezzel nem voltam tisztában,csak azt kérdezném hogy majd a kerámiagyürü helyett is rakhatnék be sziporaxot vagy sera biopur fortét? mert a a szüröben elöször a habszivacs elöszürön keresztül folyik be az aki vize. és a régi szüröhöz vettem ezeket és vannak.csak pár honapot voltak használva.persze fokozatosan.
izabella
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: calbus » 2013.07.26. 20:24

Nagyon szívesen!
Legalulra tehetsz kerámiagyűrűt, vagy nagyobb lyukú szivacsot. Fölé siporax, vagy biopur forte, arra egy réteg vékony szivacs, és siporax. Nem gond ha több közegen megy át a víz. A biopúrról itt van egy szösszenet. http://webshop.sera.hu/index.php?route= ... uct_id=401
A siporax-ot meg már ismered. Van aki keveri. Mind kettő jó, csak más , más feladatot látnak el. Ezért írtam minél több közegen megy át annál jobb. Lényeg a sipohoz már mechanikai szennyeződésmentes víz jusson el.
calbus
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: busi » 2014.10.09. 19:36

Sziasztok!

Mini Biobox 2 szűrőrendszerhez kellene cartridge-eket vennem. Finom szűrőt és aktív szenes cuccot.

Tipp valakinek?

Előre is köszi!

busi
busi
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Tibor » 2014.10.09. 21:14

Szia Busi!
Milyen típusú akváriumban akarod használni? Azaz mit akarsz tartatni az akváriumban? Milyen halat ill. növényt, miegymást? Ez fontos lenne.
Tibor
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: busi » 2014.10.10. 11:21

Szia, Tibor!

Kösz a gyors reagálást.

Tök kezdő aqatlantis 60-as akváriumhoz adták. Szumátrai díszmárnákat vettem, csíkosat meg zöldet - gondolván, hogy kibírják a rutintalanságot.

Egyébként minden klassz, jól érzik magukat, talán még nőttek is. A víz meg kristálytiszta.

Csakhogy a bioboxhoz való kazettákat cserélni kell, és nem lehet feltölteni őket, mert csak egyben lehet megkapni, le vannak zárva.

Szóval, egy aktív szenes kellene meg a legfinomabb szűrő.

Üdv.:

busi
busi
Friss hal
Friss hal

Előző

Vissza: Technika az akváriumban