Ózonkészülékek

Fűtés, hűtés, szűrés, levegőztetés, CO2, mit, mivel, hogyan.

Re: Ózonkészülékek

HozzászólásSzerző: feca101 » 2010.11.12. 00:56

Hát halat :grin: [icon_peace.gif]
Bocs, ezt nem hagyhattam ki. Egyébként sajnos mindig tudok halat tenni minden új medencébe, és nincs annyi medence amibe ne tudnék. Vigyázat ez fertőző!
De hogy ne csak offoljak: látom értelmét az ózonkészüléknek, egy tökéletes szűréssel ellátott akiba ahol méregdrága halaink vannak, kiegészítésképpen, de nem folyamatosan. Vagy esetleg ívatómedencében, hogy az érzékenyebb fajok ikrái és ivadékai ne pusztuljanak el a különböző mikroorganizmusok támadásaitól, de itt csak kezdetben. Egyéb esetben nem sok értelmét látom még mindig, de ez csak az én nézőpontom. A jó szűrést semmiképp sem pótolja. Viszont nagyon jó, hogy végre van olyan ózonkészülék ami kifejezetten akvarisztikai célra készült és veszélytelen ( legalábbis azt írják róla ) az emberre.
feca101
Cápa
Cápa

HozzászólásSzerző: us021 » 2010.11.12. 01:36

Nem inkább a halakra?:D
Miért gondolod, hogy nem kéne egyfolytában működnie? Olyan sokat nem fogyaszt, összesen csak 12W (legalábbis ami nekem van).
us021
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: feca101 » 2010.11.12. 02:17

Nem én tényleg embert írtam, mert arra is gondoltam. De igazad van, a halra is, bár ez mindenképp másodlagos, szerintem.
Nem a fogyasztása miatt gondolom. A majdnem steril környezet kialakításával van gondom, továbbra is ugyanazt gondolom amit már írtam, a hal, ivadék, stb. esetleg elkerül ebből a környezetből, illetve megváltozik a környezet valami oknál fogva ( vízcsere, stb. ) és azonnal megbetegszik, elpusztul.
Ez továbbra is csak az én véleményem, és nem alapszik tapasztalatra, csak elméletre. Ha valaki megcáfolja a gyakorlatban annak csak örülni fogok, mert egyel több lehetőségünk és ketyerénk lesz, a halaink egészségben tartásához.
feca101
Cápa
Cápa

HozzászólásSzerző: Csabi » 2010.11.12. 10:14

Szép a kristálytiszta víz, viszont nem biztos, hogy hasznos. [eusa_think.gif]
Csabi
Öreg rája
Öreg rája

HozzászólásSzerző: us021 » 2010.11.12. 11:36

feca101 írta:Nem én tényleg embert írtam, mert arra is gondoltam. De igazad van, a halra is, bár ez mindenképp másodlagos, szerintem.
Nem a fogyasztása miatt gondolom. A majdnem steril környezet kialakításával van gondom, továbbra is ugyanazt gondolom amit már írtam, a hal, ivadék, stb. esetleg elkerül ebből a környezetből, illetve megváltozik a környezet valami oknál fogva ( vízcsere, stb. ) és azonnal megbetegszik, elpusztul.
Ez továbbra is csak az én véleményem, és nem alapszik tapasztalatra, csak elméletre. Ha valaki megcáfolja a gyakorlatban annak csak örülni fogok, mert egyel több lehetőségünk és ketyerénk lesz, a halaink egészségben tartásához.

Hát, nem tudom. Ha a halakra sem veszélyes, az emberre miért lenne az? Egyébként ahogy olvastam, a vízbe jutott ózon nem kerül vissza a levegőbe, mert azonnal átalakul oxigénné, nitrátokká, nitrogénné és szén-dioxiddá.
Nem eltünteti az élő dolgokat, nem sterilizál, a "jó" baktériumok nem pusztulnak el tőle. Ha nem termelődne annyi nitrát, akkor szerintem vizet se kéne cserélni soha. (Elméletben, de biztos lenne egy csomó idő elteltével pár olyan anyag, ami telítődne az akváriumban.)
us021
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: us021 » 2010.11.12. 11:37

Csabi írta:Szép a kristálytiszta víz, viszont nem biztos, hogy hasznos. [eusa_think.gif]

Ezt fejtsd ki kérlek, kicsit reggel van még:)
us021
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Csabi » 2010.11.12. 12:10

us021 írta:
Csabi írta:Szép a kristálytiszta víz, viszont nem biztos, hogy hasznos. [eusa_think.gif]

Ezt fejtsd ki kérlek, kicsit reggel van még:)

Csak hangosan gondolkodtam. Valószínű aki ezt az eszközt kitalálta, tudta, hogy mi a célja vele, és gondolom le is tesztelte, illetve átgondolta, hogy ez jó e halaknak vagy sem, és nem csak a lehető legtisztább víz elérése volt a célja. Már csak azért is, mert itt ugye egy akvarisztikai segédeszközről van szó.
Hogy ne csak a kémiára alapozzunk. Én láttam olyan "akvaristákat" akik csak a minimális dolgokat (vagy még azt se) végzik el akvarisztika címszó alatt, sok esetben már bele se lehet látni a vízbe. Az ők halai kicsattannak az egészségtől, szépen növekednek, szaporodnak. Láttam olyan akvaristákat is, aki már azt sem tudta, hogy még milyen eszközt, vagy milyen újítást tud eszközölni a halak "érdekében". Mégis heti rendszerességgel döglenek a halai. Szerintem egyik sem követendő példa, én próbálom megtalálni a közép utat. Még egy ilyen ózon készüléket is el tudnék képzelni magamnak, de mint ahogy Feca is írta nem folyamatos üzemben. De mondom ez csak az én véleményem. [icon_pidu.gif]
Csabi
Öreg rája
Öreg rája

HozzászólásSzerző: us021 » 2010.11.12. 13:53

Szerintem mehet folyamatos üzemben, "túl tiszta" sosem lesz a víz azért.:)
Különben lehet szabályozni külön van hozzá egy kis tekerő, amivel be lehet állítani a befúvás erősségét.
us021
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Csababá » 2010.11.12. 17:16

us021 írta:átalakul oxigénné, nitrátokká, nitrogénné és szén-dioxiddá.
Nem eltünteti az élő dolgokat, nem sterilizál, a "jó" baktériumok nem pusztulnak el tőle. Ha nem termelődne annyi nitrát, akkor szerintem vizet se kéne cserélni soha.
Ez nekem egy kissé ellentmondásosnak tűnik.
...SZERINTEM. Továbbá..."Nem minden esetben értek egyet saját véleményemmel, nézeteim nem feltétlenül tükrözik meggyőződésemet" (Peterdi) A válaszokat, hozzászólásokat előre (is) köszönöm.
Csababá
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: us021 » 2010.11.12. 18:22

Csababá írta:
us021 írta:átalakul oxigénné, nitrátokká, nitrogénné és szén-dioxiddá.
Nem eltünteti az élő dolgokat, nem sterilizál, a "jó" baktériumok nem pusztulnak el tőle. Ha nem termelődne annyi nitrát, akkor szerintem vizet se kéne cserélni soha.
Ez nekem egy kissé ellentmondásosnak tűnik.

Azon az oldalon, amit belinkeltem, ezt olvastam. Ha 3 évig tesztelték, csak feltűnt volna, ha a halak sorra döglenek [018.gif]
us021
Friss hal
Friss hal

ElőzőKövetkező

Vissza: Technika az akváriumban