Ózonkészülékek

Fűtés, hűtés, szűrés, levegőztetés, CO2, mit, mivel, hogyan.

Ózonkészülékek

HozzászólásSzerző: us021 » 2010.11.04. 19:51

Hello!

Tud valaki valamit az ózonkészülékekről? Kinek mi a tapasztalata? Csak azért, mert találtam egyet, de nem tudom, megvegyem-e. Elég jónak néz ki, nem a legolcsóbb, de nagyon bizalomgerjesztő a masina.
Próbáltátok már?

Üdv!
us021
Friss hal
Friss hal

Re: Ózonkészülékek

HozzászólásSzerző: Csababá » 2010.11.05. 09:03

Belinkelnéd?
...SZERINTEM. Továbbá..."Nem minden esetben értek egyet saját véleményemmel, nézeteim nem feltétlenül tükrözik meggyőződésemet" (Peterdi) A válaszokat, hozzászólásokat előre (is) köszönöm.
Csababá
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: us021 » 2010.11.05. 13:54

us021
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: feca101 » 2010.11.05. 14:38

Nagyon jól fertőtleníti a vizet, tényleg hatékonyan írtja ki az összes baktériumot és egyéb mikroorganizmust - mindent ami él. Viszont én úgy tudom, hogy az ózon egy rendkívül veszélyes mérgező és rákkeltő gáz. Ha ez esetleg nem így van cáfoljatok meg, de én így tudom. Ezért sem tartom szerencsésnek az akvarisztikai használatát a lakásunkon belül. De tudom, hogy sokan használják. Másik dolog amiért nem tartom jónak a használatát: Az ózonnal sterilizált környezetünkből kikerülve esetleg átkerül a szaporulatunk egy nem steril környezetbe, és nagy valószínűséggel el is pusztul az ott lévő, egyébként egészséges és beállt baktériumkultúrától.
Valami hasonló a véleményem a folyamatosan járatott UV sterilizálásról is, persze az UV alkalmanként hasznos is lehet, és biztonságos mivel zárt rendszer.
feca101
Cápa
Cápa

HozzászólásSzerző: Csababá » 2010.11.05. 14:41

Köszönöm. Nem tudok senkiről, akinek lenne, még UV sem nagyon, aminek több oka is van/lehet, de légy az első, aki erről itt beszámol!;)
...SZERINTEM. Továbbá..."Nem minden esetben értek egyet saját véleményemmel, nézeteim nem feltétlenül tükrözik meggyőződésemet" (Peterdi) A válaszokat, hozzászólásokat előre (is) köszönöm.
Csababá
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: us021 » 2010.11.05. 15:53

Hát, nekem megtetszett, kipróbálom. Elvileg ma este érkezik az ismerősöm vele, ígérem, beszámolok a tapasztalataimról! [039.gif]
us021
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: us021 » 2010.11.05. 16:00

feca101 írta:Nagyon jól fertőtleníti a vizet, tényleg hatékonyan írtja ki az összes baktériumot és egyéb mikroorganizmust - mindent ami él. Viszont én úgy tudom, hogy az ózon egy rendkívül veszélyes mérgező és rákkeltő gáz. Ha ez esetleg nem így van cáfoljatok meg, de én így tudom. Ezért sem tartom szerencsésnek az akvarisztikai használatát a lakásunkon belül. De tudom, hogy sokan használják. Másik dolog amiért nem tartom jónak a használatát: Az ózonnal sterilizált környezetünkből kikerülve esetleg átkerül a szaporulatunk egy nem steril környezetbe, és nagy valószínűséggel el is pusztul az ott lévő, egyébként egészséges és beállt baktériumkultúrától.
Valami hasonló a véleményem a folyamatosan járatott UV sterilizálásról is, persze az UV alkalmanként hasznos is lehet, és biztonságos mivel zárt rendszer.

Úgy tudom, ennél amit néztem nem olyan nagy az O3 kibocsátás, hogy veszélyes legyen, mert mikro szintűre van csökkentve az "adag" és még külön szabályozható is, tehát nem az van, hogy megy-nem megy, hanem megy, de csak annyira, amennyire kell. Akváriummérettől függően vannak beállítva az egyes típusok, előtte ilyet még nem láttam.
us021
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: feca101 » 2010.11.05. 19:20

Mondjuk ez amit belinkeltél, kifejezetten akvarisztikai célra készült, biztos jó. Majd számolj be a tapasztalataidról, kíváncsi vagyok mennyit ér, bár továbbra is szkeptikus vagyok.
feca101
Cápa
Cápa

HozzászólásSzerző: us021 » 2010.11.07. 11:36

Emberek! [yahoo.gif] Ez valami hihetetlen! Még péntek este beleraktam az akváriumba a kis (annyira nem kis, a képeken apróbbnak tűnt, különben akkora, mint a régi féltégla telefonok) masinát, illetve a porlasztófejét, és a víz szinte kristálytiszta! Szemmel látható a különbség! A halak meg sokkal vidámabbak és élénkebbek, pont, ahogy leírja a tájékoztató füzetecske. Eddig úgy néz ki, nagy király ez a cucc, nem csalódtam! [icon_peace.gif]

Remélem, tényleg ilyen jó is marad és nem fogok így kinézni: [pullhair.gif] [wink.gif]
us021
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Tibor » 2010.11.07. 20:33

Érdeklődve figyellek, remélem a kezdeti biztató jelek után továbbiakban is fennmarad a jó állapot. Várom a fejleményeket. [great.gif]
Tibor
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Következő

Vissza: Technika az akváriumban