Külső szűrő házilag

Fűtés, hűtés, szűrés, levegőztetés, CO2, mit, mivel, hogyan.

Re: Külső szűrő házilag

HozzászólásSzerző: bastya1 » 2013.03.28. 19:06

Sziasztok új vagyok itt, érdeklődni szeretnék hogy ezt a szerkezetet egy kerti tóhoz is elkészíthetem?
bastya1
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Beni » 2013.03.28. 21:20

bastya1 írta:Sziasztok új vagyok itt, érdeklődni szeretnék hogy ezt a szerkezetet egy kerti tóhoz is elkészíthetem?

Persze, csak a komolyabb vízmennyiség miatt nagyobb szűrőtérfogatra lesz szükséged, és persze egy komolyabb vízforgatásra.
Beni
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: Jani 614 » 2013.03.29. 19:51

És bírja a kinti légkört!
Senki nem tud belőled olyan angyali szeretetet és állati dühöt kihozni
mint a saját gyereked!
Jani 614
Nagy hal
Nagy hal

HozzászólásSzerző: lacos76 » 2013.05.10. 09:30

Sziasztok!
Nem találom a linkjét ennek a hordós szűrőnek. Szeretném megnézni a felépítését. Kerti tóhoz szeretnék egy saját gyártmányú szűrőt készíteni.
lacos76
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Tibor » 2013.05.10. 10:19

lacos76 írta:Sziasztok!
Nem találom a linkjét ennek a hordós szűrőnek. Szeretném megnézni a felépítését. Kerti tóhoz szeretnék egy saját gyártmányú szűrőt készíteni.

viewtopic.php?f=24&t=1237&start=20#p25916
Tibor
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: lacos76 » 2013.05.10. 13:54

Tibor írta:
lacos76 írta:Sziasztok!

viewtopic.php?f=24&t=1237&start=20#p25916

Olyan linket kerestem ahol képeken lehet megnézni a szűrő kialakítását és felépítését.
lacos76
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Magica » 2015.03.10. 12:14

Sziasztok!
Mivel új vagyok a honlapon, de régi motoros az akvarisztikában ezért gondoltam, hogy megosztom mindenkivel az én házilagos külső szűrőmet. Szerintem sokkal olcsóbb és profibb szűrőt lehet csinálni a gyáriaknál. Később esetleg képet is tudok majd feltenni róla. A lényeg hogy évek óta üzemel és tuti.
Egy 30 literes müa. hordóba, van beépítve a szűrőanyag. Alul rafia krumpliszsákok vannak, ezt zárja egy akvarisztikai legdurvább szivacs (kb 40 cm átmérőjű és 3-5 cm vastag) utána kb. 5 liter bioball van berakva, ezt zárja egy ugyanolyan szivacs mint az előző, a következő szint perlon vatta bőviben és legfelül egy hasonló szivacs de a finomabb fajta. A felső réteg perlon vatta és szivacs az tuljdonképpen kb 4-5 havi tisztítás során teljesen tisztának mondhatóak. Kristálytiszta a víz és megfelelő az áramlás. Akár 1 évig sem kellene hozzányúlni és akkor is tiszta lenne a víz. Talán a csövek és a csapok amik drágák és a 2000 l/h EHEIM szűrő ami keresztül hajtja a vizet. Ugye ez a hordótető levehető és tökéletesen tömít. A gumitömítést lehet kapni hozzá ha szükséges. Ez lényeges, mert sok hasonló próbálkozást láttam, de ott az a gond, hogy nehéz megoldani a tisztítást, mert a tetőt nehéz leszedni meg tömítetten visszarakni. Nekem a tetőbe be van építve egy automatikus légtelenítő, így mindig tele van vízzel. A tető belső felén kb. 8-10 cm-re nyúlik be a 20-as műa cső. Az alján pedig úgy van kialakítva, hogy oldalt kb 10 cm magasan megy bele a 25-ös müa cső és lefele hajlik kb 5 centit. Itt lényeges, hogy legyen valami ami elosztja a beáramló vizet ez egy müa pici vödör (amiben a kaját lehet kapni) és ebből ki van vágva kb egy centis csíkokban az oldala és középen a cső helye. Alul megy be a "koszos" a 25-ös csövön a tetején meg ki a 20-ason. Utána van az Eheim külső szivattyú.
Olvasgattam olyan gondot, hogy döglöttek a halak a beindítás után. Igen a krumpliszzsák rejthet olyan veszélyt, hogy vegyszert tartalmaz ezt én megúsztam, ill. előtte ki kell főzni hosszasan és a másik, hogy be kell tartani azt a szabályt, hogy előbb a növények és a már működő érett vízbe telepíteni a halakat.
A lehetőség végtelen, hiszen árulnak már olyan cuccot ami tartalmaz nekünk jó baktériuomat és azt is lehet belerakni az indulásnál. A lényeg hogy a szűrés legyen minél jobb és az áramlás is lényeges.
Nálam 450 lityis és úgy lett kialakítva a szűrőrndszer, hogy a jobb sarkában van egy kis háttérrel (nikecellel) elválasztott rész és onnan szív a szűrő. De a bal feléből egy colos csö is be lett rakva a háttérbe ami becsatlakozik ebbe a a kis lekerített részbe így tehát mindkét feléről az aksinak alul szívás van. (néha nagyobb is a szívás) A visszatérő víz pedig felül kb a közepétől bal fele egy 20-as cső van kifúrkálva 3-as fúróval kb 20 lyuk ez ad egy jó áramlást felül is és természetesen "átkeveri" felülről alulra a vízet.
Ajánlom mindenkinek ill. ha van jobb ötlet azt is szívesen veszem.
Magica
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: vegita » 2015.04.08. 22:06

Kérlek tölts fel képet. Én próbálkoztam 30 literes csavaros tetelyű hordóval. Teljes kudarc. Egyszerűen nem tudom jól lezárni. csatos állítólag sokkal jobb de még ne szedtem össze magam :D
vegita
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Beni » 2015.04.09. 18:25

vegita írta:Kérlek tölts fel képet. Én próbálkoztam 30 literes csavaros tetelyű hordóval. Teljes kudarc. Egyszerűen nem tudom jól lezárni. csatos állítólag sokkal jobb de még ne szedtem össze magam :D

Csak csatosból érdemes, a csavarosak sajnos lezárhatatlanok. Csatosnál is érdemes arra figyelni, hogy legyen tömítése!
Beni
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: pityuka1234 » 2018.01.08. 20:39

Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni.
Külső szűrőt szeretnék építeni,de nem tudok szivattyút választani.
Akvárium vízpumpa Multi 4000 (Garanciát nem tudom, 20.000 ft)
EHEIM Compact + 3000 búvár szivattyú (erre csak fél év garancia van,29.000 ft)
Köszönöm a segítséget.
Üdv.István
pityuka1234
Friss hal
Friss hal

Előző

Vissza: Technika az akváriumban