Ivadékok etetése

Etetési szokások, haleledelek, mit szabad, mit nem és mennyit szabad

Re: Ivadékok etetése

HozzászólásSzerző: Tomcso » 2009.09.17. 10:16

Csababá írta:Vannak lassan bomló tápok is, de semmi tapasztalatom. Felnőtt halak simán koplalhatnak, az ivadékoknak már biztosan nem tesz jót.

Kösz a tippet. A halasboltba is azt mondták, hogy a lassan bomló táp jó a kicsiknek is. Vettem is egyet. Remélem beválik.

[eusa_think.gif]
Az akvárium számomra a nyugalom szigete ebben a rohanó világban...
Tomcso
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: Csababá » 2009.09.17. 10:44

Arra azért vigyázz, hogy nagyon keveset esznek és nem hinném, hogy ez a lassan bomló táp igazán jó lenne nekik. Persze jobb lehet a semminél a kicsik esetében.
...SZERINTEM. Továbbá..."Nem minden esetben értek egyet saját véleményemmel, nézeteim nem feltétlenül tükrözik meggyőződésemet" (Peterdi) A válaszokat, hozzászólásokat előre (is) köszönöm.
Csababá
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Tomcso » 2009.09.17. 18:34

Csababá írta:Arra azért vigyázz, hogy nagyon keveset esznek és nem hinném, hogy ez a lassan bomló táp igazán jó lenne nekik. Persze jobb lehet a semminél a kicsik esetében.

Még egyenlőre nem utazom,de nemsokára ha már jobb lesz egy kicsit az idő elmegyünk. Majd beszámolok róla, hogy mi történt. [icon_salut.gif]
Tomcso
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: Csababá » 2009.09.18. 06:37

Egy vad ötlet:
halmentes tóból rengeteg minél kisebb élő táplálékot gyűjteni és egy jó sűrűn növényesített (jávai mohásított), esetleg hálóval (az eleség átférjen, de a kis halak ne) elválasztott medencébe zuttyantani az egészet az ivadékok mellé.
(lehet, hogy túl korán van még)
...SZERINTEM. Továbbá..."Nem minden esetben értek egyet saját véleményemmel, nézeteim nem feltétlenül tükrözik meggyőződésemet" (Peterdi) A válaszokat, hozzászólásokat előre (is) köszönöm.
Csababá
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: bajusz9 » 2009.09.18. 07:52

Láttál Te már olyat (mármint halmentes tavat)?
De most komolyan kérdezem.
Szőke vagyok! Oszt?
Napról napra az újdonság varázsával ajándékoz meg az amnézia.
bajusz9
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Rain » 2009.09.18. 12:00

Léteznek ilyenek ... ha nem is "tavak",de nagyobb időszakos pocsolyák,kisebb lassú folyású patakok.A környékünkön is volt egy teljesen halmentes planktonozó hely, amig valaki üres olajos flakonokat nem dobált bele...:(

Nekem Csababá ötletével csak az a problémám,hogy több ragadozó alsóbbrendű rák (cyclops) lárvája gyorsabban nő mint az ivadék,és így pár nap alatt arra potenciális veszélyt jelenthet...
"A hiba legtöbbször a billentyűzet mögött van..."

Üdv,
Rain

Rain Akvarisztika
Rain
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: bajusz9 » 2009.09.18. 12:07

Itt a környéken nem nagyon láttam még, azért is kérdezem.
Persze csak a szám nagy, sokszor arra sincs időm, kedvem, energiám (jól van na, csak lusta vagyok), hogy a mélyhűtőből elővegyem a fagyi kajákat. :oops:
Szőke vagyok! Oszt?
Napról napra az újdonság varázsával ajándékoz meg az amnézia.
bajusz9
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Tomcso » 2009.09.18. 14:22

bajusz9 írta:
Persze csak a szám nagy, sokszor arra sincs időm, kedvem, energiám (jól van na, csak lusta vagyok), hogy a mélyhűtőből elővegyem a fagyi kajákat. :oops:

Ez ismerős. Mondjuk én elő szoktam venni ha eszembe jut, de nehezemre esik.
Tomcso
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: Csababá » 2009.09.22. 06:11

Rain írta:Léteznek ilyenek ... ha nem is "tavak",de nagyobb időszakos pocsolyák,kisebb lassú folyású patakok.A környékünkön is volt egy teljesen halmentes planktonozó hely, amig valaki üres olajos flakonokat nem dobált bele...:(

Nekem Csababá ötletével csak az a problémám,hogy több ragadozó alsóbbrendű rák (cyclops) lárvája gyorsabban nő mint az ivadék,és így pár nap alatt arra potenciális veszélyt jelenthet...

Pl. csinálok egy kerti tavat, amibe nem teszek halat (haha).

Teljesen jogos, bár nyilván függ az ivadék fajától, korától. Továbbá gyanítom, hogy bezabálnának, amennyit csak tudnának rövid idő alatt, ami aztán emésztetlenül távozna és max 1-2 nappal lennénk beljebb.
Csababá
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Tomcso » 2009.10.04. 22:42

Ma 10 naposak a pici plattik. Egy műanyag szülőketrecben vannak (ahol születtek) a nagy akiban. Egy jó minőségű három lépcsős (egy dobozban) ivadék kaját esznek, abból is az elsőt. Ez kaja szerintem nagyon jó, mert kb. liszt finomságú. A ketrec egy pár nap alatt elkezdett algásoodni, mert belülről nem volt senki aki megegye a zöldet. Megfogtam két csigát és betettem őket a ketrecbe. Másnapra teljesen lepucoltak mindent. Már csak a csigák ürülékét kellett kiszedni, amit úgy oldottam meg, hogy kiszívtam a vízzel együtt és visszavezettem a nagy akiba. A képen éppen dolgozik a 'takarító brigád'.
aki_tak02.jpg
Tomcso
Kis hal
Kis hal

ElőzőKövetkező

Vissza: A halak etetése