Hányszor etessünk?

Etetési szokások, haleledelek, mit szabad, mit nem és mennyit szabad

Re: Hányszor etessünk?

HozzászólásSzerző: kzsolti73 » 2008.11.02. 13:18

Szia András!
Nem nagyon értelek.
Hogy érted, hogy nagy halak (kb. 10 cm-es nagyságúakra vonatkoztatod)?

És miért nem ajánlod nagy halaknak a TETRÁt?

Mindenféle igényben (formában, összetételben, jellegben) készülnek TETRA eleségek, és - nem reklámozni akarok - de nagyon jók!
Én etettem mással is (pl. SERÁval), de az enyéim szívesebben eszik a TETRÁt.
kzsolti73
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: ketchup » 2009.01.14. 19:50

sziasztok!
nemtudom van-e ezzel igy más is, de az én halaim FOLYTON éhesek. tudom hogy a hal okos és addig eszik amig adok neki, de ez egy extrem eset szerintem. napi 1 max. 2alkalommal adok nekik amennyit pár perc alatt megesznek( klasszikus modszer ugye),de minden alkalommal szabályos harc megy a kajáért, mintha nem ettek volna hetek óta,teljesen felbolydulnak, volt olyan h az 1ik ki is ugrott. tisztára mint a piranhák...(amugy nagyrészt guppik, plattik, neonhalak vannak...)
mit gondoltok rola?
amugy több halam is meghalt már ugy, mintha "végelgyengülés"végzett volna vele, tényleg egyszerűen lefogytak, elsorvadtak, a végén már csak tehetetlenül feküdtek az aljzaton...pont mintha éhen haltak volna, de ez eléggé nem valoszinu...
köszi előre is a válaszokat a hihetetlen problémáimra
ketchup
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Csababá » 2009.01.14. 20:37

A halak nem melegvérűek, nem kell "önerőből" fenntartani egy fix testhőmérsékletet, ezért sokkal kevesebb táplálékkal is beérik, mint mi, viszont képesek folyton táplálkozni, ami mesterséges körülmények közt egészségkárosító elhízáshoz is vezethet. Gondolom az evolúció során úgy alakultak ki, hogy kiaknázzanak minden táplálékforrást, mert a természetben szűkén vannak. Állítólag jobban bírják a kevés táplálékot, mint a túletetést.
Vannak olyan betegségek, melyek végső stádiumában a hal valóban sovány, de éhenhalásról még nem hallottam. Egy ismerősöm pl. semmivel nem etette a (ragadozó, dél-amerikai) zebra sügéreit (ROSSZ PÉLDA!), mert azt hitte algával táplálkoznak, mégis szaporodtak. Csak arra tudok gondolni, hogy a szűretlen vízben elszaporodtak valami egyszerű élőlények és kínjukban azt ették, mégis életben maradtak, sőt, sokasodtak (gondolom engedve a nagyon erős fajfenntartó ösztönnek).
...SZERINTEM. Továbbá..."Nem minden esetben értek egyet saját véleményemmel, nézeteim nem feltétlenül tükrözik meggyőződésemet" (Peterdi) A válaszokat, hozzászólásokat előre (is) köszönöm.
Csababá
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Degec » 2009.01.15. 12:17

csak még annyi, h a halak a természetben is folyamatosan táplálkoznak, hisz nincs más dolguk a szaporodáson kívül, viszont a természetben egy nap alatt kevés táplálékot találnak és azt is hosszas keresgélés után. az akváriumban sok halnak nincs szüksége rengeteg úszásra, h némi táplálékot találjon.
Degec
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: mole77 » 2009.02.03. 19:51

A páncélos harcsákat mivel érdemes etetni?Most "sera wels chips" nevü kaját adtam nekik,de mintha nem fogyna belölle.
mole77
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: arving » 2009.02.05. 00:28

én a páncélos harcsákat sera diszkosz granulátumal etetem nagyon szeretik sokféle van ez rozsdabarna szinü sötétben kell etetni egyébként a többi hal lemegy az aljára és felfalják mert nagyon szeretik vagy amikor lemezes kaját adok magkavarom hogy mennyen le az aljárais
arving
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: ricsze » 2009.04.09. 19:00

Hello!
A neonokkal kapcsolatos kérdésem lenne. Etetéskor ha szúnyoglárvát vagy lemezest adok nem jönnek fel a felszínre, megvárják amíg lemegy a kaja. Nos a többi hal még fent megeszi. Talán azért van így mert még csak 2 napja vannak nálam? Most úgy etetek hogy egy kis csőben lemezest juttatok a neonokhoz.
ricsze
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: Rozina » 2009.04.09. 20:18

Nekem is vannak neonjaim, és ők sem jönnek a felszínre. Viszont nagyon szívesen esznek fagyi kaját, próbáld ki!

Ha jól tudom amúgy, a neon halak középszájállású halak, így nem a felszínről táplálkoznak... [eusa_think.gif]
Rozina
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: ricsze » 2009.04.09. 20:32

Köszi, megpróbálom.
Nekem kell valamit lefagyasztani vagy úgy kell venni?
ricsze
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: Csababá » 2009.04.09. 21:18

Egy ideje elterjedtek a természetes, élő táplálékok gyárilag fagyasztott formái, érdeklődj díszhalszaküzletben. Arra azért figyelj, hogy jelentős ár és minőségkülönbségek lehetnek.
Ja, és fontos, hogy gyorsan(/"szigetelve") hazavidd, nehogy kiolvadjon!
...SZERINTEM. Továbbá..."Nem minden esetben értek egyet saját véleményemmel, nézeteim nem feltétlenül tükrözik meggyőződésemet" (Peterdi) A válaszokat, hozzászólásokat előre (is) köszönöm.
Csababá
Moderátor
Moderátor

ElőzőKövetkező

Vissza: A halak etetése