Hányszor etessünk?

Etetési szokások, haleledelek, mit szabad, mit nem és mennyit szabad

Re: Hányszor etessünk?

HozzászólásSzerző: ricsze » 2009.07.19. 16:35

Egy hétig nem voltam otthon, és mikor hazajöttem egy guppi nőstényt találtam elhullva. Lehet a 28 fokos víz ártott...
Na de 2 hétig elleszünk nyaralni, addig egyszerűen 2-3 naponta etetéésel, mindenféle karbantartás nélkül ellesznek ugye?
ricsze
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: jsanka » 2009.07.19. 18:54

szerintem, nem lesz velük semmi gond. ha közbe menni foga szűrés akkor elvileg kibírják a 2-3-naponta etetést
jsanka
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: Csababá » 2009.07.20. 10:25

Egy jól táplált hal jó körülmények közt simán elvisel 1 hét koplalást. Szerintem 2-t is, sőt, nálam még többet is volt kénytelen nélkülözni pl. guppi karanténban és alig fogyott. Halaink általában bőven túl vannak etetve természetben élő társaikhoz képest, ami alól csak egyes speciális igényű (pl. Otocinclus) fajok szoktak kivételt képezni, esetleg rossz "gazdák" "kedvencei". Továbbá minél nagyobb egy hal, általában annál tovább bírja kaja nélkül. 1 hétig biztosan nyugodtan magára hagynám a csapatom, 2-nél talán már gondolkoznék, hogy félidőben azért legyen valami, de én amúgy is hajlamos vagyok a "túlspirázásra".
...SZERINTEM. Továbbá..."Nem minden esetben értek egyet saját véleményemmel, nézeteim nem feltétlenül tükrözik meggyőződésemet" (Peterdi) A válaszokat, hozzászólásokat előre (is) köszönöm.
Csababá
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: ricsze » 2009.07.20. 17:52

Köszi, kikészítek 10 adag kaját, aki amikor jön 1-et bedob és kész. Viszont vagy meghülyültem vagy nemtudom, de úgy emlékszem 6 neonom volt, mikor hazajöttem csak 5. 5 volt vagy eltűnt? :D Se hulla, se semmi. Remélem nem temettem be mikor raktam a talajt. :D
Tudnak ugrani olyan 6-7 cm magasra? :D
ricsze
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: ricsze » 2009.08.09. 17:33

Nos hazaértünk és mindne rendben a halakkal:) Viszont 1 neon és egy kisguppi eltűnt :( HOGY A FRANCBA? Semmi hulla a földön, és nemhiszem hogy aki etetett takarított is. Valamint a plattimat átraktam a saját eszkábálású szülőrészbe a kicsikhez.
ricsze
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: bajusz9 » 2009.08.09. 17:42

Ha valamiért megpusztul egy hal, néhány nap alatt simán eltakarítják a társai, vagy a csigák.
Szőke vagyok! Oszt?
Napról napra az újdonság varázsával ajándékoz meg az amnézia.
bajusz9
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Tomcso » 2009.09.13. 00:04

ricsze írta:Nos hazaértünk és mindne rendben a halakkal:) Viszont 1 neon és egy kisguppi eltűnt :( HOGY A FRANCBA? Semmi hulla a földön, és nemhiszem hogy aki etetett takarított is. Valamint a plattimat átraktam a saját eszkábálású szülőrészbe a kicsikhez.

Én is jártam már úgy hogy beszedtem valami bacis fertőzést és kb. 2 naponta elhullot egy és nem találtam a maradványt. 1 leopárd dánió. 3 neon és két guppi volt az áldozat. Ezekből 3 neon és 1 dánió a szűrőben volt. 1 guppit megettek a többiek, a másikat kihalásztam.
Az akvárium számomra a nyugalom szigete ebben a rohanó világban...
Tomcso
Kis hal
Kis hal

Előző

Vissza: A halak etetése