Száraz eleségek minősége

Etetési szokások, haleledelek, mit szabad, mit nem és mennyit szabad

Re: SZáraz eleségek minősége

HozzászólásSzerző: kzsolti73 » 2008.11.04. 17:59

Srácok!
Van a TETRÁnak egy különösen jó csemegéje: a Delica Mix.
Ajánlom figyelmetekbe. mert szuper jó! [icon_peace.gif]
Én többfélével etetek, de ezt valósággal habzsolják a halak!
A másik, ami szintén márkás: a TETRA PRO COLOR.
Igaz, ezt egy kicsit össze kell törni, de bombajó ez is! [great.gif]
kzsolti73
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: trewa » 2008.11.04. 22:02

Zsolti!Egyrészt az csak gyártói/kereskedői fogás,h akár milyen kaja olyan jó mint az élő.Azt pl honnan veszed,h a fagyasztva szárított vörösszunyog nem szennyezi a vizet túletetés esetén?Ne haragudj,de ez baromság!Ugyanúgy neki áll rohadni,bomlani,tehát szennyezi a vizet.Az,h kinek mit szeretnek a halai szoktatás kérdése.Ne adj nekik 2-3 napig enni és zabálni fogják azt a kaját ami mellett előtte elúsztak.Ennyi.Mindenki arra esküszik amit ismer, használ.Én serát etetek ezt jónak tartom.De jó a hikari is,de az itteni kereskedő nem tart,ha hozatok olyan áron akarja adni,amiből 3x annyi serát kapok.A halak imádták régebben a jbl-t is én viszont nem mert büdi volt tőle a víz.Vki írta,h szerinte a tetra azért jobb mint a sera mert lágyabb nem kemény.Én pont ezért nem szeretem mert nincs egy normális ,nehéz süllyedő sügér tápjuk.Ez nem gond,de az én halaim a süllyedőt szokták meg.Szóval ami elér egy alap minőséget az jó,innentől mindenki maga dönt.SZERINTEM!! [signthankspin.gif] [signthankspin.gif] [signthankspin.gif]
Olyan nincs,hogy valami nem jó sörnyitónak!!
http://www.gazlap.hu , http://www.terrarista.hu
trewa
Cápa
Cápa

HozzászólásSzerző: kzsolti73 » 2008.11.05. 19:00

Szia Trewa!
Köszi a válaszodat (bár némi haragot vélek benne felefedezni).
Részemről elnézést kérek mindazoktól, akik sértőnek vélték önmagukra nézve amit írtam. :oops:
Senkit sem akartam kioktatni, csak arról volt szó, hogy örömmel láttam, hogy habszolják a halaim ezt a két, előbb említett kaját. Ezt az örömhírt szerettem volna megosztani. [clap.gif]

Nyilván nem fogok tubifexről és planktonról írni, mert ezeket szerintem mindenki ismeri - tudjuk az előnyeit és a hátrányait is.
Lehet hogy csak felnagyítjuk a száraz eleségek jelentőségét. Van aki elhiszi, hogy ezek a kaják mennyi mindennel vannak tele, van aki nem. Azonban tény, hogy semmilyen kórokozót nem hurcolhatunk be velük.
Azért találtam ki ezt a témát ("Száraz eleségek minősége") annak idején, mert minthogy nagyon sok ismert és kevésbé ismert száraz kaja létezik, osszuk meg egymással a tapasztalatainkat ezek felől.
Pl. láttam olyat, hogy Vitakraft - viszonylag jó áron -, de nem tudtam, hogy milyen. Később megtudtam, hogy kínai kajáról van szó, azt csomagolnak a dobozba. Biztosan eszik ezt is a halak, de ami engem illet, kérdéses minőségű kajával nem szeretnék etetni - főleg hosszú távon nem.
Ami a liofilizált szúnyoglárvát illeti, én csak odáig jutottam el vele, hogy a felesleges mennyiség tele szívta magát vízzel, de nem volt ideje ténylegesen feloldódni, mert addigra megették a halak. Felhívtam a gyártót, aki közölte, hogy nem oldódik fel a vízben.
Köszi hogy említetted a Hikari kaját - én abszolút nem ismerem.
JBL - ezt sem ismerem, de különös, hogy büdi lesz tőle a víz.
(amúgy szerintem nem sokan ismerik ezt a két márkát: Hikari és JBL. De most szereztek ról némi ismeretet - a fórumnak köszönhetően.)
Szóval, szerintem van némi értelme ennek az eleség-témának. [119.gif]
kzsolti73
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: trewa » 2008.11.05. 19:22

Félre értettél nincs bennem semmi harag.A téma jó,valóban szükség van arra,h ezt kitárgyaljuk.Ha neked a gyártó azt mondta,h nem oldódik fel akkor azt a kaját ne vedd,és ne etesd mert műanyag. [rofl2.gif] [rofl2.gif] [rofl2.gif] Én sem oldódikot írtam,hanem bomlikot.Minden szerves anyag bizonyos idő után elbomlik a vízben és ami lesz belőle az nem egészséges egy ilyen kicsi,zárt nem ön fenttartó életközösség számára.A probléma itt is az mint a vallásban:ha erőszakkal ,a másik véleményét figyelmen kívül hagyva rá akarjuk tukmálni másra véleményünket az nem jó! [rofl2.gif] [rofl2.gif] [rofl2.gif] [rofl2.gif] [rofl2.gif] [rofl2.gif] [rofl2.gif] [rofl2.gif] [rofl2.gif] [rofl2.gif] [rofl2.gif] [rofl2.gif] [rofl2.gif] [rofl2.gif] Nekem ez nem tetszett az előzményekben mivel mindenki azzal etet amivel akar,amit meg tud venni.A halaidnak abból a szempontból hulla mindegy,h azt eszik amit megszoktak,amit kapnak.Viszont pár nap koplalás után arra szoktatod át őket amire akarod,az életösztön erősebb mint az izlés.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára trewa 2008.11.05. 21:48-kor.
Olyan nincs,hogy valami nem jó sörnyitónak!!
http://www.gazlap.hu , http://www.terrarista.hu
trewa
Cápa
Cápa

HozzászólásSzerző: kzsolti73 » 2008.11.05. 20:51

Oxi. Örülök, hogy sikerült tisztázni mindezt.
Különben nem mostanság hívtam a BIO-LIO forgalmazóját, így nem vagyok 100%-ban biztos abban, hogy pontosan hogyan is fogalmazott: a szúnyoglárva "oldódik-e vagy bomlik".
Lehet hogy felhívom ezzel kapcsolatban. [eusa_think.gif]

Igazad van, tényleg nem jó, ha valaki megpróbálja rátukmálni az elveit másokra. Itt a fórumban hozzászólások vannak, vélemények, amiket ki-ki úgy hasznosít, úgy fogad, ahogy tud.
Azonban nem értem, hogy a Hit Gyülit mirefel hozod be ide az akvarisztikai fórumba. Legyen elég róla annyi, hogy a Hit Gy. Istentiszteleteinek közvetítései sok embernek komoly mondanivalót sugalmaznak; nem fontos mindenben egyetérteni velük, de minthogy interaktív jellegű ez a közvetítés , szívesen fogadnak észrevételeket, valamint mellé- (ellen) érveléseket ezzel kapcsolatban. De ezt már tényleg "OFF".
kzsolti73
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: kzsolti73 » 2008.11.09. 13:30

Tegnap láttam a Fresnapsban egy Multifit nevű eleséget.
(Uniós kiadás - bármi lehet.)
Én nem ismerem. Ti használtatok már ilyet?
kzsolti73
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: bakeck » 2008.11.09. 14:22

és arra nem isgondoltók hogy amelyiket sokszor kell adni,mert gyorsan megeszik abba nincs normális kalória!?lehet hogy nem azért eszikmeg mindig mert finom,hanem éhessek és nem laknak jól az előző etetésnél.teneked se mindeggy mit eszel,vakamikor 3 óra múlva éhes vagy valamikor 5-6 óráig nem kell enned!ez az én véleményem!
én különben szoktam venni több fajtát és összekeverem így mindenből jut valami!
bakeck
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Csababá » 2008.11.09. 14:28

Mintha azt olvastam volna, hogy szinte folyamatosan képesek enni. Az, hogy elfogadják az eleséget, nem feltétlenül jelenti azt, hogy szükségük is van rá. Ha annyit ehetnének, amennyit tudnak, elzsírosodnának, hamarabb elpusztulnának.
...SZERINTEM. Továbbá..."Nem minden esetben értek egyet saját véleményemmel, nézeteim nem feltétlenül tükrözik meggyőződésemet" (Peterdi) A válaszokat, hozzászólásokat előre (is) köszönöm.
Csababá
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: kzsolti73 » 2008.11.09. 20:26

Csababának írom: teljesen igazad van.
Valóban csínján kell bánni a kajával.
Van egy esetem erre vonatkozóan - igaz, nem ették halálra magukat a halak...
Szóval, amikor páncélosharcsákat tartottam nagytestű gurámikkal, a gurámik mindent felfaltak. Erre vettem FIX eleséget - kizárólag azért, mert erre volt ráírva, hogy 48 óráig nem bomlik fel a vízben.
Na, erre én - minthogy kicsit "zöldfülű" voltam [rofl2.gif] - beöntöttem egy csomót a vízbe este (gondolván, hogy 2 nap alatt majdcsak elfogyik). Hát hogyne!
Reggel az összes halam ott tátogott a víz színén, a víz meg be volt zavarosodva. Na akkor: uzsgyi vízcsere (reggel, amikor dolgozni kellett mennem)! [093.gif]
kzsolti73
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: kzsolti73 » 2008.11.09. 20:27

Szóval, van valami infótok ezzel a Multivit eleséggel kapcsolatban? [119.gif]
kzsolti73
Növendék hal
Növendék hal

ElőzőKövetkező

Vissza: A halak etetése