Száraz, fagyasztott, vagy élő?

Etetési szokások, haleledelek, mit szabad, mit nem és mennyit szabad

Száraz, fagyasztott, vagy élő?

HozzászólásSzerző: bajusz9 » 2007.11.24. 05:12

Kíváncsi vagyok a véleményetekre, Ti milyen kaját, milyen arányban adtok a halaitoknak?
Mi leginkább szárazat, abból viszont több félét: szárított vörös szúnyog lárva, sera lemezes, sera gyorsan süllyedő gran.
A hűtőben van fagyasztott is, de elég ritkán kerül elő. A tubifex helyből ki van zárva, nincs az az isten amiért én akár bottal is megpiszkálnám őket. [071.gif]
Így ránézésre nem vált hátrányukra száraz kaja, de úgy hiszem több állatit kellene kapjanak. Na jó meg is próbálom. Szerintetek melyik a legjobb?
Szőke vagyok! Oszt?
Napról napra az újdonság varázsával ajándékoz meg az amnézia.
bajusz9
Moderátor
Moderátor

Re: Száraz, fagyasztott, vagy élő?

HozzászólásSzerző: Csuvi » 2007.11.25. 21:02

Nyáron lencsón szokott lenni vörös szúnyoglárva élő is, na meg vizibolha. Volt, amikor én szettem kishálóval a bolhákat... Szerették a halak. Én adom felváltva a granulátumot, a lemezest, a fagyasztottat...

Képzeljétem, valamelyik nap volt itthon sülttök. Amit nem ettünk meg, abból bedoptam egy 5x5 cm-es alapterületű darabot. Reggelre szépen le volt csupaszítva. Több hal is ette... az anci főleg! Bátor voltam, kellet egy kis változatosság nekik! :D
... inkább csak nézelődöm...
Csuvi
Cápa
Cápa

HozzászólásSzerző: bajusz9 » 2007.11.25. 21:22

Jut eszembe, tavaly a muslicát szedtük a cefréről, nagyon bejött nekik!
A sülttök se rossz!
Ezer éve, amikor még az Öcsémnek voltak halai (se szűrő, se fűtő, 10-15 l), ha nem volt kajájuk megették a búzadarát is. Kibírták!
Szőke vagyok! Oszt?
bajusz9
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Csabi » 2007.11.26. 10:01

Én régebben vettem 2-3 szárított kaját és azt kapták. Mostanában viszont már van vagy 3 féle lemezes, 2 féle granulátom, szunyoglárva, na meg a tableta, na azt mindenki szereti. A hűtőben jelenleg 5 féle fagyasztott van, mikor melyiket adom nekik: vörös szúnyoglárva, malawi fagyasztott, üvegálca, krillrák, most hirtelen nem is jut eszembe mi is az ötödik.
A tubifex nálam sem jön be, sőt a sügereknek túl érzékeny a gyomruk hozzá, így nem is veszek. [030.gif]
Nyáron volt, hogy sárgadinyét adtam nekik, na azt nagyon szeretik. [044.gif]
Csabi
Öreg rája
Öreg rája

HozzászólásSzerző: LusanszkiT » 2007.11.30. 00:11

Ha lehet akkor inkább élő... Ha nem akkor fagyasztott, legvégső esetben táp.. Abból is a jobb minőségű!
LusanszkiT
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Kriszta » 2007.12.01. 13:36

Sziasztok!

Én ősszel vettem észre h az egyik vödörben az udvaron összegyűlt a víz meg a falevél és hemzsegett a szunyoglárváktól, fekete vörös egyaránt, na akkor virultak csak ki igazán a lazacok. :) Amint jön majd a jó idő szerintem szedni fogom őket, sőt lehet rakok ki majd direkt vmi gyűjtőt. Barátomnál esővizes hordóban voltak. Egyébként én is legfőképp szárazat adok nekik, neptun, aqua food lemezesek, granuláltok, vsz. lárva, főzött saláta, spenót. De olvastam h lehet nekik adni csalánt is, sütőtököt (különösen az algázók szeretik), karfiol, kismennyiségben fokhagyma, persze mind fözve.
Csigáknak a kalcium miatt teknősműzlit ajánlottak, kis fehér piros meg barnás rudacskák, de ha a halak is csipegetnek belőle az sem baj.
Kriszta
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: trewa » 2007.12.01. 22:12

Szia Kriszta!Ha jól emlékszem neked elég kicsi aksid van,ezért vigyázz a zöldségek etetésével!A sütőtök,és a többi nagyon könnyen berohasztja a vizet és ha nincs komoly biológiai szürőd akkor döglött hal a végeredmény.Az algázóknak inkább uborkát adj és csak pár karikát ami hamar elfogy.Ha lehet inkább fagyival etess,plankton kapható és fogható sokféle,a szunyog mindenfajtája jó,de vörös nagyon hizlal ezért csak heti 1-2 alkalommal add.A másik nagyon szupi kaja (nálam ez az alap) a fagyi sórák.Nem tudom felétek vannak-e erdőben vizesgödrök,mert ott lehet a legjobb planktonozó helyeket találni.Szóval hanyagolni a tápot,de ha nincs más akkor tényleg a minőségi tápokat adni.Sok sikert!Laci
Olyan nincs,hogy valami nem jó sörnyitónak!!
http://www.gazlap.hu , http://www.terrarista.hu
trewa
Cápa
Cápa

HozzászólásSzerző: vadam22 » 2007.12.02. 10:15

Kriszta!

Én is osztom Trewa véleményét a sütőtökkel kapcsolatban! Nekem 250 literes akváriumom van! Este beraktam egy vékony szelet sütőrököt és reggelre bedurrant az egész víz, durván tej fehér lett, a halak pedig elég kellemetlenül érezték magukat benne! Gyors vízcsere és megoldódott a dolog!

Tehát csak óvatosan!

vadam22
vadam22
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: Kriszta » 2007.12.02. 13:55

Sziasztok! Köszi a jótanácsokat, de azért írtam h olvastam, mert csak olvastam h lehet adni. :) Eddig zöldből salátát meg spenótot kaptak, a saláta az rendszeres, de azt maradéknélkül fogyasztják, nem is volt belőle gond. :) De ezek után sütőtököt nem hiszem h fogok adni.
Fagyasztottat régóta szeretnék venni, majd boltba megérdeklődöm.
Kriszta
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: bajusz9 » 2007.12.02. 14:00

Kriszta!
A Centerben vettem olyan fagyasztottat, hogy 1 levélben volt legalább 5 féle fagyasztott kaja. Szerintem célszerű így kipróbálni, hogy mit szeretnek halaid. Sajnos én elfelejtkeztem róla [093.gif] , most került elő hűtőleolvasztáskor, így nem lettem okosabb.
Már írtam valahol, hogy ami nagyobb darabos kaja, azt célszerű előtte átmosni, mert volt már hogy ronda lé volt rajta.
Szőke vagyok! Oszt?
bajusz9
Moderátor
Moderátor

Következő

Vissza: A halak etetése