Sóféreg (Artemia Salina)

Etetési szokások, haleledelek, mit szabad, mit nem és mennyit szabad

Re: Soféreg (Artemia Salina)

HozzászólásSzerző: ricsze » 2010.03.11. 16:51

Vettem 2 napja SERA előrekevert petét, csakúgy próbából. Egyátalán nem úgy csináltam, ahogy le volt írva a zacskóra. 1,5 literes üveg tetejét levágtam, bele 3/4-ig víz, abba egy EK. só, aztán egy kiskanál só-pete keverék a tasiból. 1,5 nap alatt a legnagyobb része kikelt. A kicsiknek adtam belőle, de olyan aprók a peték, hogy szinte meg sem látják. Meddig lehet a flakonban tartani, és kell-e neki adni valamit hogy kicsit nődögéljen? Most egy darabig hagyom őket az üvegben, meglátom nőnek-e egy kicsit.
ricsze
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: ricsze » 2010.03.11. 18:45

Az egyik oldalon azt olvastam, hogy nyáron kint egy nagy vödör sós vízbe raksz akváriumvizet is, bele a rákok meg egy levegőztető és önfenttartó kolóniád lesz, akik az algás vizet eszik, majd télen leöntöd a vizet, hagyod hogy a peték kiszáradjanak, elrakod, nyáron újra előveszed, felöntöd vízzel, mert alul ott a só és újraindul a tenyészet. Erre azért kívnácsi lennék :D Idézem az eladót: "fél deci tiszta pete 1400". Szerintetekm, ez jó ár?
ricsze
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: Csababá » 2010.03.12. 08:48

...SZERINTEM. Továbbá..."Nem minden esetben értek egyet saját véleményemmel, nézeteim nem feltétlenül tükrözik meggyőződésemet" (Peterdi) A válaszokat, hozzászólásokat előre (is) köszönöm.
Csababá
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: ricsze » 2010.03.12. 20:32

Akkor azthiszem beszerzek egy ilyen csomagot. Nade a lányeg, úgy látom a halak szeretik. Sőt. Most hogy elég sokat odaadtam nekik, tettem sózott akváriumvizet is a keltetőbe, valamint 2 kiskanálnyit az Co2 reaktorom vízéből, mert olvastam hogy algás vízzel, és ha az nincs, élesztőssel táplálhatóak.Remélem növekedni fognak :D
ricsze
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: Brigi0412 » 2010.05.09. 16:01

Sziasztok,
én orosházán vásároltam Serra sórákpetét, amit csak vízzel kell összekeverni. Nekem sikeres volt a keltetés, de még ott tartok, hogy nem jöttem rá, hogyan szűrjem le a kikeletlen petéket és a víz felszínén lebegő peteburkot hogy a sórákot oda tudjam adni a kicsi guppyjaimnak. Próbáltam sűrű szövésű halhálóval vagy szűrővel, de nem jött össze. Ha valakinek van jobb ötlete kérem írja meg. Na és még azt is, hogy ha jelenleg még csak szülőszobán tartom a kicsiket, akkor hogy adjam oda nekik a sórákot, hogy ha a szülőszoba anyagán is át tudnak jutni, mert ugyanis akkor megeszik őket a nagyok.
Brigi0412
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: calbus » 2010.05.09. 17:48

Szia!
Elméletileg a pete buroknak le kellene sülyedni a keltető aljára.Egy kétliteres műanyag flakonban keltettem régen , amint kikapcsoltam a porlasztót(ami forgatta a vizet benne) a burok elsűlyedt, a peték fent lebegtek.Így nem volt gond .
calbus
Növendék hal
Növendék hal

Előző

Vissza: A halak etetése