Sügérek köptetése

Halak szaporodásával kapcsolatos problémák, kérdések.

Sügérek köptetése

HozzászólásSzerző: Csabi » 2007.12.04. 17:18

bajusz9 írta:Hááát, én tegnap egy fillért nem adtam volna érte..... [022.gif]
Csak "állt" fejjel felfelé, meg sem mozdult, alig élt. Teljesen kimerült a kergetéstől. Lehet az a baj, hogy én nem szoktam köptetni, vagy legalábbis nem ilyen korán, és akkor nyílván duplájára nő a forgatási, és a nem evési idő, közben meg az új ikrák gondolom érnek benne. A tanulság, most megvárom hogy megerősödjön, aztán visszateszem, és legközelebb hamar meg fogom köptetni. Így talán nem gyengül le annyira.
Most végre el kezdett enni. [eusa_dance.gif] [041.gif]

Hát ez jó kérdés, mert most nekem is van egy halam amelyik már vagy 3-4 hete forgat, sok okból kifolyólag nem köptettem ki. Elviekben mire valahogyan abba hagya a forgatást kezdődnie kéne a következőnek. De szerintem egy forgatás után a nőstény nem szívessen kezd hirtelen újat, maximum a hím akarja és üldözi a nőstényt. Ezért jó a sok búvóhely a nösténynek, mert addig míg nincs fel készülve az újabb forgatásra eltud bújni. [075.gif]
Csabi
Öreg rája
Öreg rája

Re: Sügérek köptetése

HozzászólásSzerző: trewa » 2007.12.04. 23:19

Szia!Nem tudom konkrétan milyen sügérekről van szó,de ha túl sokáig van távol (napokig,hetekig) akkor lehet ,h nem fogadják vissza és halálra hajtják!
A köptetés lényege pont az lenne,hogy a hal kevesebb ideig éhezzen és egyből menjen vissza tehát nem változik meg a rangsor.Nem veszti el az eddigi halyét,nem hajtják halálra.Tehát tedd vissza mielőbb!Szia!Laci
Olyan nincs,hogy valami nem jó sörnyitónak!!
http://www.gazlap.hu , http://www.terrarista.hu
trewa
Cápa
Cápa

HozzászólásSzerző: bajusz9 » 2007.12.04. 23:46

Köszi Laci!
Összesen ketten vannak sügérek (sp 44), tehát sokkal lejjebb már nem kerülhet. Jártam már így, akkor 1-2 hétig volt távol, sokat evett, és megerősödött. Ahogy most hajtotta a párja, annál jobban már nemigen tudja.
Igen, ezentúl időben köptetek, de gyakorolnom kell még, mert a múltkor 2x-i köptetés után is maradt még a szájában, tehát ha erre tudnátok valami jó ötletet adni, az jó lenne.
Kivettem, és egy vatta nélküli fültiszt. pálcával óvatosan a szájába nyúltam. Sok kicsi magától kiúszott. Próbáltam mégegyszer, kicsit meg is ráztam, de nem mertem erősebben. Az is lehet, hogy az első "eresztésből" ekkor visszafele is ment [102.gif] .
Előre is köszi: Zsuzsa
Szőke vagyok! Oszt?
Napról napra az újdonság varázsával ajándékoz meg az amnézia.
bajusz9
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Csabi » 2007.12.05. 09:06

Szia! [006.gif]

Én úgy szoktam köptetni, hogy miután kifogtam a halat és egy kisebb tálkába eresztettem vízet, a halat jobb kezemmel felülről megtartom, bal kezemmel alá nyúlva megnyomom a kopoltyúja alatt, ilyenkor nagy valószínűséggel kinyítja a száját, ha nem akkor van, hogy tovább kell tökölnöm vele, mire végre hajlandó köpni. [021.gif] Ilyenkor elviekben kiúsznak a halak, vagy egyszerűen kihullanak, főleg ha egy kicsit rázok rajta. Pont emiatt is célszerű időben köptetni, mert a 12. napon nagyon egyszerű, mert ilyenkor még szikzacskósók, így nagyon nem igyekszenek vissza. A 14. napon még mindig könnyebb köptetni, de ilyenkor már érezhető egy kis ellenállás a kicsiknél. A 16. vagy annál későbbi napokon a legrosszabb ilyenkor már mindegyik kis hal felefelé úszik, ha ki is jönnek akkor is van, hogy egyből visszaúsznak. [045.gif] Ezeket az időpontok főleg a Pseudeotropheus King-Sizei-ra jellemzőek, más-más fajoknál eltérőeknek lehetnek. [023.gif]
Úgyhogy azt javasolnám, minél hamarább köptesünk, ha akarunk, de ne túl korán, mert az már egy külön fejezet. Ja és ha még szikzacskósak a kicsik vigyázunk, hogy másik hal ne legyen az akváriumban ahová rakjuk őket, mert ilyenkor még nagyon védtelenek. Ilyenkor még arra kell odafigyelni, hogy addig ne adjunk enni nekik, míg fel nem szívódik a szikzacskó.
De ismétlem attól ne félj, hogy éhen fog halni a halad, maximum, majd 3-4 hónap nem evés után kell elgondolkodni mi is legyen, de addigra úgyis elpusztúlnak a kicsik a szájában, vagy kiúsznak, vagy megeszi őket az anya. [075.gif]
Csabi
Öreg rája
Öreg rája

HozzászólásSzerző: trewa » 2007.12.05. 21:55

[039.gif] Mindenben egyetértek veled,de azért a 14. nap előtt nem javasolt,főleg olyannak akinek nincs gyakorlata.A szikzacsisok könnyen elpusztulnak. [039.gif]
trewa
Cápa
Cápa

HozzászólásSzerző: bajusz9 » 2007.12.06. 09:05

Köszönöm a segítséget!
Megfogadom a tanácsokat, már ha túléli a halam, mert még mindig elég sz....l néz ki. Bár kishalat megtarani egy darabig biztos nem akarok, még mindig van vagy 30 db, és senkinek sem kell. Pedig nem lenne rossz üzlet, amilyen szaporák ezek.
Mégegyszer köszi: Zsuzsa
Szőke vagyok! Oszt?
bajusz9
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: trewa » 2007.12.07. 00:31

A legtisztább ha hagyod bent az aksiban a piciket és az a pár db ami túl éli,hidd el a legszebb lesz a csapatban. [039.gif]
trewa
Cápa
Cápa

HozzászólásSzerző: bajusz9 » 2007.12.07. 00:45

[006.gif] Igen, eddig így csináltam, csak szerintem ebbe merült ki a nőstény, mert ilyenkor bizony egy hónapig is tartogatja őket a szájában, és mire kiengedi őket, addigra a hím már megint "akar". Vagy ebbe nem mehet tönkre? Mindegy, a kicsikből most megtartok 1-2 lányt, hátha azok strapabíróbbak lesznek (vagy inkább kevésbé vérmes fiú kellene? [044.gif] )
Szőke vagyok! Oszt?
bajusz9
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Csabi » 2007.12.07. 09:18

Igen az nem árt ha több lányod van, így a hímnek eloszlik a figyelme, és nem egyből szülés után ront az épp forgatás után lévő lányra. [023.gif]
Csabi
Öreg rája
Öreg rája

HozzászólásSzerző: bajusz9 » 2007.12.07. 09:26

Csak azt nem tudom (bár tenyészteni nem akarok), hogy nem gond-e, hogy ezek a gyakorlatilag a gyerekei (beltenyészet?).
Persze majd ha esetleg meg akarok tartani kishalat, akkor majd a párjától veszem el. Ha ugyan nem testvérek ők is, mert hát ki tudja! [102.gif]
Szőke vagyok! Oszt?
bajusz9
Moderátor
Moderátor

Következő

Vissza: A halak tenyésztéséről, szaporításáról általában