Platti

Halak szaporodásával kapcsolatos problémák, kérdések.

Re: Platti

HozzászólásSzerző: Tibor » 2010.04.27. 20:23

Ágii írta:Sziasztok [039.gif]

2 kérdéssel fordulnék hozzátok, remélem tudtok segíteni! ....

http://akvarisztika.info/index.php/hala ... itasa.html
Tibor
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: bajusz9 » 2010.04.28. 11:11

A Tibor által ajánlottakon túl:
Nem gondolom hogy nagy lenne nekik a 9 liter. A szűrő, ha nem aránytalanul nagy a teljesítménye, nem valószínű hogy beszívja a kicsiket, bár nem is lehetetlen. Legjobb lenne ide egy porlasztóra csatlakoztatható szivacsszűrő, az biztosan nem okoz gondot. Ha ugyanazon a helyen etetsz mindig, akkor hamar meg fogják szokni, és elég lesz meglátniuk Téged, már oda fognak "gyülekezni".
Mekkora a másik akváriumod? Mert a legideálisabb megoldás a nagy akváriumba belógatható ketrec, legalábbis ilyen kevés halacska esetén. Abból ki tud potyogni a plusz kaja, a nagyok megeszik, mert két kishalnál nagyon nehéz eltalálni a mennyiséget, és a víz nagyon hamar be tud büdösödni 9 literben. Ezen túl, nem kell két szűrőt, világítást, fűtést üzemeltetni.
Szőke vagyok! Oszt?
Napról napra az újdonság varázsával ajándékoz meg az amnézia.
bajusz9
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Ágii » 2010.04.28. 17:41

Hú köszi a válaszokat, elég gyors volt [clap.gif]

"Egyes nőstények közvetlenül az ellés előtt nyugtalanokká válnak, fel-le úsznak a medence üvegfala mentén."
Ez egy nagyon nagyon, nagyon hasznos oldal, köszönöm szépen!!!! (bár mondjuk ha már a fórumra írok, az oldalt is megtalálhattam volna, ha nem lennék ilyen béna [rofl.gif] )

HÁt a másik akvárium, (nem tudom hogy be merjem e vallani) csak 11l-es, és eddig nem is zavart, mert a kereskedésben ahol a halakat vettem, azt mondták hogy 4-5 hal tartható egy ekkora akváriumban, és csak itt olvastam hogy ez túl kicsi. Viszont nagyobb akvárium nem fér el [102.gif], szóval ez a ketreces dolog nem igazán kivitelezhető...de nem baj mert van két szűrőm, szóval a víz elég tiszta.
Ilyen szűrőm van http://www.aquapage.cz/Obrazky/Technika ... F301_1.jpg , és nekem eszembe se jutott hogy esetleg beszívhatja a kicsiket, (főleg azért mert ott találtam meg őket, mögé meg mellé bújtak el), amíg egy ismerősőm nem mondta hogy vigyázzak vele. De már három napja megy velük és eddig még nem szívta be őket, igaz hogy nagyon figyelek rájuk [crazy.gif]

Próbálom egy helyre szórni a kaját, de nem veszik észre, egyszerűen mindig összevissza úszkálnak, és még megijednek ha közelítek, de továbbra is próbálkozom!

"Azokba a medencékbe, ahol elevenszülők ivadékát neveljük, tegyünk minden 10 liter vízhez 1,5 kávéskanálnyi asztali sót (Costa-fertőzés ellen)." Ez mennyire fontos? Mert ezelőtt még nem hallottam róla és kicsit félek ilyesmit beszórni hozzájuk.
Ágii
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: díszmárna » 2010.04.28. 20:30

Szia Ágii!

Szerintem nem, feltétlenül muszáj sót tenni a vízbe, elővigyázatosságból nem árt egyébként nem hülyeség, de ha nem teszed be nem feltétlenül következik belőle baj, én pl. nem szoktam és még eddig semmi gond nem volt.
De szabadjon megjegyeznem, hogy minden akváriumba, de főleg nevelő akváriumba nagyon fontos a szűrés, még ha a víz optikailag tisztának is tűnik, a platti elég szívós halfajta, de a szűrők nem csak a látható szennyeződét távolítják el a vízből. Ajánlom neked nézz szét itt a fórumon tényleg sok okosságot fogsz itt tanulni. a minap én is jó leckét kaptam a növényekkel kapcsolatban. [icon_salut.gif]
díszmárna
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: bajusz9 » 2010.04.28. 22:31

Ha sózni szeretnél (én sózom az elevenszülőkét, nem csak a fertőzések elkerülése miatt, hanem mert a származási helyükön is sósabb a víz, emellett nálunk lágy a víz), akkor ne hirtelen kezdd el. Mindig a cserevízbe tegyed a sót, keverd jól el, és fokozatosan szoktasd őket hozzá, ha eddig még nem kaptak.
Szőke vagyok! Oszt?
bajusz9
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: rlacza » 2010.11.14. 16:56

sziasztok!!! megtudjátok mondani h mikor szaporodnak a plattyk?
rlacza
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: bajusz9 » 2010.11.14. 16:58

Hogy hogy mikor?
Melyik mikor.....
Szőke vagyok! Oszt?
bajusz9
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: rlacza » 2010.11.14. 17:00

hogy mennyi idős korban vagy mekorrán?
rlacza
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Tibor » 2010.11.14. 18:58

rlacza írta:hogy mennyi idős korban vagy mekorrán?

Kb. 5-6 hónapos korukra lesznek ivarérettek, de ez csakúgy mint a mérete a tartási körülményektől ill. eddigi előéletüktől is függ.
Az, hogy mikor szaporodik egyszerű, amikor van rá lehetősége.
De tulajdonképpen miért is érdekel ez téged?
Mi a célod?
Tibor
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Cristina7 » 2011.06.12. 15:14

Sziasztok!
Ma vettem észre az egyik kislány plattimon, a hasa alján a fekete foltot, és a pocija is gyarapszik. Kb. mikorra számíthatok szülésre?
Ha szerencsém lesz, és tudok megmenekíteni picikét, akkor a össze lehet őket tenni a kettő 2,5 hetes picikével?
Cristina7
Növendék hal
Növendék hal

ElőzőKövetkező

Vissza: A halak tenyésztéséről, szaporításáról általában