Neonhalak tenyésztése, szaporítása

Halak szaporodásával kapcsolatos problémák, kérdések.

Re: A Neonhalak tenyésztése

HozzászólásSzerző: laszlogabo » 2010.01.18. 08:33

Szia joshua,

A tenyészpár kiválasztása nagyon egyszerű: ha fentről nézed akkor a hím vékony, a nyőstény meg telt. Ha oldalról nézed akkor a hím csíkja egyenes, a nyőstényé meg kicsit ívelt. [icon_pidu.gif] A 12l tökéletes, kb 24 fokra állítsd a vizedet, egy szivacsszűrő is elég. Nagyon fontos, hogy az akváriumot le kell takarni, mert az ikrák nagyon fényérzékenyek. Este rakd ki a tenyészpárt, ne etesd őket (elszaporodik a planária), ha nem ikráznak akkor cserélgesd a hímet majd a nyőstényt. 3 napnál tovább ne legyen kint egy hal sem. [045.gif] Próbáld ki hátha neked sikerül. Sok sikert! [icon_peace.gif] [icon_peace.gif] [icon_peace.gif]
laszlogabo
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: Bence » 2010.08.07. 21:31

Sziasztok!
Úgy döntöttem,hogy megkísérlem a neonok szaporítását.Sokat olvastam utána de szinte mindenhol mást.Kb ennyit szűrtem ki ami fontos lehet:A víz 21-24 fok között legyen,este rakjam ki a tenyészpárt de ne adjak nekik enni,10l-es aksi elég,lágy víz (esővíz),ha leikrázott a nőstény vegyem ki a tenyészpárt és fedjem le az akváriumot mert az ikrák fényérzékenyek.Ha kihagytam valamit legyetek szívesek írjátok le! [icon_pray.gif] [signthankspin.gif]
Bence
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: díszmárna » 2010.08.10. 10:13

Sok sikert hozzá, bár nem lesz egyszerű, kis kiegészítés, az oxigén pótlás is nagyon fontos ill. a vízáramlás met a peték bizony könnyen bepenészednek, és ha kikeltek a kicsik felnevelése sem egyszerű.
Ha volt már elevenszülők szaporításával tapasztalatod, még akkor is sok meglepetés érhet.
díszmárna
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: Bence » 2010.08.10. 15:24

köszönöm!
Remélem h sikerül de ha nem az se baj. [039.gif]
Bence
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: Rain » 2010.08.13. 11:10

Bence írta:Sziasztok!
Úgy döntöttem,hogy megkísérlem a neonok szaporítását.Sokat olvastam utána de szinte mindenhol mást.Kb ennyit szűrtem ki ami fontos lehet:A víz 21-24 fok között legyen,este rakjam ki a tenyészpárt de ne adjak nekik enni,10l-es aksi elég,lágy víz (esővíz),ha leikrázott a nőstény vegyem ki a tenyészpárt és fedjem le az akváriumot mert az ikrák fényérzékenyek.Ha kihagytam valamit legyetek szívesek írjátok le! [icon_pray.gif] [signthankspin.gif]

Szervusz!

Fiatal hímet tegyél ki egy szépen betelt nősténnyel. Lehetőleg olyan példányokat válassz ki a szaporítási kísérlethez, amelyek már korábban, a tartó akváriumban is élénken érdeklődtek egymás iránt. A szaporítók aksi vizét érdemes tőzegezni kicsit. Ikráztató növénynek használhatsz jávai mohát (is).
"A hiba legtöbbször a billentyűzet mögött van..."

Üdv,
Rain

Rain Akvarisztika
Rain
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: Bence » 2010.08.13. 18:07

renben van. [signthankspin.gif]
Bence
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: Bence » 2010.09.13. 19:57

Sziasztok!!!
HÁ-Há!!! Sikerült.Igaz hogy nem a külön esövizes akváriumban ami pont 23 fokra volt állítva fényvédett helyen.Hanem az egyik barátom azt mondta,hogy rakjak be nekik egy cserepet és fordítsam úgy,hogy a lehető leg kevesebb fény jusson be.1 hét és úszkálnak a kicsik... [great.gif]
Bence
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: Némó » 2010.11.05. 12:30

Sziasztok,
Nemrég vettem 5 db neonhalat, és azt szeretném megtudni, hogy mikor lesz egy neon ivarérett? És tényleg csak akkor ívnak ha ketten vannak?
Némó
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Bence » 2010.11.05. 13:01

Szia!
Azt nem tudom h mikor lesz ivarérett,de azt igen hogy nem kell külön rakni őket,hogy szaporodjanak.Anya akváriumában 15-20 db van és 2x lettek kicsik.Egy cserépbe bementek és a sötétben le ikráztak.
Bence
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: Némó » 2010.11.05. 13:04

JA és még azt szerezném megkérdezni, hogy ezek milyen neműek:
1.:
Kép
2.:
Kép

(a zöld csíkukat képszerkesztővel kiemeltem hogy kb. hol van)
Némó
Friss hal
Friss hal

ElőzőKövetkező

Vissza: A halak tenyésztéséről, szaporításáról általában