Betta

Halak szaporodásával kapcsolatos problémák, kérdések.

Betta

HozzászólásSzerző: nyuszimama » 2009.01.30. 13:58

Gondolkozom betta tenyésztésen.Tud valaki segíteni.Még nem vettem meg a halakat.40 l akiba gondoltam 1fiút és 1-2 lányt.
nyuszimama
nyuszimama
Kis hal
Kis hal

Re: Betta

HozzászólásSzerző: Tergi » 2009.01.30. 22:46

Szia.
Én 2 hónapja nyitogatom a szárnyaimat a betták felé, hát mondhatom, nem egyszerű, pedig nem mostanában kezdtem az akvarisztikát. Melegigényesek, min.24-25 C°, a hímeknek külön hely, lehetőleg élő eleség, a vizet rendszeresen cserélni, az ivatás nem bonyolult, de ha utánaolvasol, a kikelő "lárvák" nagyon érzékenyek a vízhőfokra, még az egyes vízrétegek sem lehetnek eltérők. Ja, és baromi aprók, melyeket először tojássárgájával, majd pár nap után keltetni kell nekik artémiát. De mindenhez csak nagy türelem, odafigyelés, és felszerelés szükséges.
Tergi
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: nyuszimama » 2009.01.31. 11:26

Kösziszépen.Azért szeretném megprobálni mert szépek és különlegessek.A tojássárgáját nyersen vagy fölve kell nekik adni?
nyuszimama
nyuszimama
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: Degec » 2009.01.31. 17:23

főtt tojássárgája
Degec
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: ancitrus » 2009.02.01. 15:21

sziasztok

én az a fajta akvarista vagyok aki szeret mindenféle heal tenyésztésével megpróbálkozni, ezek közt volt a betta is.
kis akváriumban nem túl szerencsés együtt tartani a párokat mivel a hím hajtja őket. és akár meg is öli. nekem egy 100asban voltak több hal társaságában sok növénnyel, nem igazán találkoztak.
aztán kiraktam a hímet egy 10-es aksiba félig feltöltöttött vízzel bele egy fűtő, 28 fokra állítva. beletettem egy üveglapot mely kis részt leválasztott. ahol a hím volt tettem be egy cserepet ami ki volt törve hogy búvó legyen a nősténynek ha átengedem, egy nap múlva tenyérnyi habot készített a hím s ekkor a üveget kicsit félretolva átengedtem a nőstényt, aki elbújt, s másnapra nekikezdtek az ikrarakásnak, mikor készen volt ismét elbújt, ekkor az üveglapot megint félrehúztam kicsit hogy a nőstény bemehessen, aztán őt ki is vettem, miután kikeltek a kicsik elindítottam a levegőporlasztást óvatosan és kivettem a hímet, letakart aksi kll hogy ne fázzanak meg a kicsik. az etetést meg már leírták. én is tojássárgával kezdtem majd fagyasztott mikrosórák, tudom hogy élő kellene de annyira macerás hogy én nem tettem.

sok sikert
ancitrus
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: nyuszimama » 2009.02.01. 15:49

Egyre jobban érdekel.Szeretem a kíhívásokat,és bele fogok vágni.Köszi mindenkinek.a tanácsok meg még jöhetnek.
Egypárnak hányutodja lesz?
nyuszimama
nyuszimama
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: ancitrus » 2009.02.01. 17:11

tól függ hogy milyen idős a pár, mekkora a nőstény, mennyire van tele. nálam a cégnél a társasban képesek voltak 2 hetente, de ott nem maradt meg semmi, de sokat

én is utánanéztem sok helyen, állítólag a kicsik képesek kicsinálni egymást, nagyon érzékenyek így nekem sok elpusztult
ancitrus
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: nyuszimama » 2009.02.11. 12:54

A párosom meg van .De mivel tesem őket.Vegyes akiba vannak.Molly-xifo.dánió-anci társaságával.Ők száritott tubifexet,lemezes-szemcsés tápot,szárított bolhát,spirulina tablettát kapnak.váltakozva.
nyuszimama
nyuszimama
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: bajusz9 » 2009.02.11. 12:56

Ez majdnem jó nekik is, de bővítsd egy kis fagyasztott vörösszúnyoggal, és esetleg élő tubival. Ha azt akarod hogy minél eredményesebben szaporodjanak, akkor inkább ezek legyenek a fő eledeleik.
Szőke vagyok! Oszt?
Napról napra az újdonság varázsával ajándékoz meg az amnézia.
bajusz9
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: nyuszimama » 2009.02.11. 15:57

Köszi és az élő tubit hogyan kell tartani?
nyuszimama
nyuszimama
Kis hal
Kis hal

Következő

Vissza: A halak tenyésztéséről, szaporításáról általában