Kardfarkú xifo

Halak szaporodásával kapcsolatos problémák, kérdések.

Kardfarkú xifo

HozzászólásSzerző: nyuszimama » 2008.12.23. 22:43

Sziasztok .Kardfarkú xifot szeretnék tenyészteni 40 literes akváriumban.Aki tud adjon tanácsot.Köszönöm
nyuszimama
nyuszimama
Kis hal
Kis hal

Re: Kardfarkú xifo

HozzászólásSzerző: bajusz9 » 2008.12.23. 23:05

Megvan már a szülőpáros? Mert ha igen, akkor szerintem csak annyi dolgod van, hogy megvédd a kicsiket a saját szüleitől. Mikor úgy látod hogy eljött az idő (óriási, kicsit kockásodó has, esetleg fura viselkedés), két dolgot tehesz. Vagy a mamát veszed ki egy másik, hasonló paraméterű vizzel fetöltött akváriumba, vagy apucit távolítod el. Az első megoldás egyszerűbbnek tűnik, mert akkor ott is hagyhatod a kicsiket felnevelődni. Mindenképpen tedd a mamát szülőketrecbe, mert a xifók nagyon szeretik a kicsinyeiket (-megenni). Egyébként egy darabig nem kell nekik túl nagy akvárium, de gyorsan nőnek, és elég sokan is lesznek, ha kifejlettek a szülők.
4-5 hetenként szülnek, és akár 250 ivadékuk is lehet-Horn-Zsilinszky szerint. Nálam közösben jó ha egy-egy kishal megmaradt, a saját szülőknek, és a black mollyknak hála.
A kicsik viszonylag nagyok, szerintem a cyclopsot is meg tudják enni, bár annak idején még erről nem is hallottam, nálam Neptun ivadéktápot kaptak, és viszonylag hamar megették a Sera lemezest is.
Szőke vagyok! Oszt?
Napról napra az újdonság varázsával ajándékoz meg az amnézia.
bajusz9
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: joshua » 2008.12.23. 23:34

na szia.ha már van egy párod akkor Egy nostény 4,5-5 hetenként nagyszámú ivadékot szül. Nem ritkaság szülésenként a 200-250 ivadék sem. A nostények szivesen fogyasztják újszülöttjeiket, ezért általában védeni kell azokat az anya kannibalizmusa elol. A fiatalok gyorsan nonek, ellenállóak.ja és 40 literre 1 hal és több nőstényre 1 hím
[041.gif] [clap.gif]
Tudatod semmit sem ér érzéseid nélkül...
joshua
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: kzsolti73 » 2008.12.24. 11:10

Igazat adok mindenben az előttem szólóknak: egyet kivéve.
A Xifó kitenyészett változatai (pl. az aranyszínű) közelsem annyira szaporák, mint az eredeti "vad".

Azok ténylegesen szültek 200-an felül is, de ezek a kitenyészettek...
Ezek sokkal szebbek, de annál kevésbé szaporák.

Nálam egy igazán szépen fejlett xifó-lány 30 körül szült (mindkét szülő gyönyörű aranyszínű volt /nem volt rajtuk semmilyen "berliner"-jelleg, azaz fekete folt/. A kicsik gyönyörű rózsaszínűek voltak a születésükkor, de - ahogy írtam - sajnos csak 30 darab körül születtek...)

Különben ajánlatos, hogy a szülők testén minél kevesebb fekete szín legyen. Ekkor ugyanis - a HORN-ZSILINSZKY könyv szerint - gond lehet a termékenységükkel.
kzsolti73
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: nyuszimama » 2008.12.25. 17:21

Köszönöm a tanácsokat.A szülő párost még nem vettem meg.egy fiúhoz hány lányt vegyek?És milyen növények legyenek az akváriumban?
nyuszimama
nyuszimama
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: kzsolti73 » 2008.12.26. 22:03

Igazából a xifók szeretik a kisebb csapatot. Úgy gondolom, hogy 2 fiú és két lány, vagy 1 fiú és 3 lány jól jönne.
Különben lesznek többen is, mivel könnyen szaporodnak - bár ha nem mented meg a kicsiket, akkor nem sok marad meg belőlük (már ha egyáltalán megmarad...)
Nekem erre a célra volt elletőketrecem. Oda betettem a szülés előtt álló nőstény, és mindig megmaradt az összes kishalam.
Persze van olyan is, aki a "természetre" bízza: ha megmarad, megmarad, ha meg nem, akkor nem. Kinek hogy...

Különben fontos, hogy rendszeresen kapjanak növényi kiegészítő táplálékot. Igénylik. Ilyen pl. a SERA Flora, vagy a TETRA Phyll.
kzsolti73
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: kzsolti73 » 2008.12.26. 22:04

Növények? Szerintem a vastag szálú és levelű növények lennének a legjobbak (pl. Anubias). Azokat nem tudják szerte-széjjel csipegetni...
kzsolti73
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: nyuszimama » 2009.01.07. 16:29

Karfarkú xifó és platti keverékeim születtek ma. kb 15 .
Mikortól lehet őket eteteni és mivel? [eusa_dance.gif]
nyuszimama
nyuszimama
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: pepe » 2009.01.07. 17:28

Az elevenszülő ivadékokat gyakorlatilag már holnaptól etetheted.
Sórák, fagyasztott cyclops, poreleség.A legolcsóbb és legegyszerűbb
lemezes kaját porrá törni, és azt adni nekik.
"valamit rosszul tudni rosszabb,
mint nem tudni"
pepe
Öreg rája
Öreg rája

HozzászólásSzerző: nyuszimama » 2009.01.07. 19:52

Köszönöm a segítséget.Az természetes ha elbújnak?És alig látjuk uszni őket?
nyuszimama
nyuszimama
Kis hal
Kis hal

Következő

Vissza: A halak tenyésztéséről, szaporításáról általában