Szumátrai díszmárna

Halak szaporodásával kapcsolatos problémák, kérdések.

Re: Szumátrai díszmárna

HozzászólásSzerző: mini » 2011.04.24. 21:01

Igen csak miután elúsztak a kishalak, lehet megkezdeni az etetést, de arra figyelj nehogy túletesd őket!
Azt mondják, elmebajban szenvedek... De én nem szenvedek, élvezem minden percét...:)))
http://www.facebook.com/Afrikancichlids
mini
Cápa
Cápa

Re: Szumátrai díszmárna

HozzászólásSzerző: sid04 » 2013.04.11. 09:44

Sziasztok!

Már jó rég nem jártam itt! :)

Kérnék egy kis segítséget! Jelenleg rózsás díszmárna szaporítással próbálkozom, habár nem számítottunk rá itthon hogy le fog ikrázni, de ha már megtörtént...

Szóval már 4 naposak a lárvák, lógnak, amik eddig kikeltek, nem sok kelt ki ahhoz viszonyítva, amennyi ikrát lerakott, mert még az aki alján van sok. Nem tudom mennyi lehet az amennyi lógó állapotban van, de kábé 20-30 egyyed lehet. A Többi vajon miért nem kelt ki? Pár oldalon olvastam utána, hogy hogy működik az ikrázás, és mivel párocskám szeretett volna egy kis fényt vinni a nappaliba, így őket, a hímet és a nőstényt külön tettük egy akiba, berendezve, szóval van benne aljzat is. Szóval utána olvastam, miután láttuk, hogy ikrázik, hogy mit hogyan kell, és az viszont kimaradt mindenhol, hogy le kell takarni az akit, miután vége a násznak, hogy az ikrák ne sérüljenek a fény miatt! Nyilván akkor ez lehet a baj, hogy nem lett időben letakarva? De a többi amelyik kikelt, rendben vannak, néha mozognak, vándorolnak egyik helyről a másikra és ott kezdenek el függeszkedni. No meg most látom, hogy - a szűrő elé tettem perlon-vattát, nehogy beszívja majd őket, a biztonság kedvéért, aztán, hogy ez jó ötlet volt e, nem tudom -, szóval most látom, hogy a perlonvattába bele vannak bújva. Ki tudnak majd jönni onnan, vagy tegyek valamit? A víz 27 fokos, elméletileg az rendben van a leírások alapján.

Eben kérném segítségeteket!

Előre is köszönöm!

Üdv: sid04
sid04
sid04
Kis hal
Kis hal

Előző

Vissza: A halak tenyésztéséről, szaporításáról általában