Szumátrai díszmárna

Halak szaporodásával kapcsolatos problémák, kérdések.

Re: Szumátrai díszmárna

HozzászólásSzerző: kzsolti73 » 2008.12.28. 04:04

Sziasztok!
Van egy ötletem, hogy milyen is lehet a jó ikrázórács. Különösen Bajusznak ajánlom.
Érdekel?

Na figyusztok!: Csináltattok egy olyan akváriumot, amelyiknek az alján - üveg helyett - nagy lyukú háló van. Ilyen hálót lehet kapni bármelyik kertészeti boltban. Fontos, hogy az üveges - akinél csináltatjátok - ragasszon ennek az akváriumnak az oldalüvegére hosszú üveg-kampót.
Namármost, ezt az egészet ráakasztjátok egy másik akvárium oldalüvegére.
Ezzel kész! Előnye, hogy bármilyen nagyságú hálóaljú akvárium elkészíttethető, vagyis pl - pontylazacoknál, márnáknál - lesz elegendő hely a kergetőző úszáshoz.
(Ezzel a módszerrel akár Malabári dániót, vagy Tányérlazacot is lehet ívatni.)
Ha ívnak a halak, az ikra kiesik a hálón keresztül, és a kifejlett (ívó) halak nem tudnak utánamenni.
Ja... biztos ami biztos alapon, erre a "hálós"-medencére érdemes egy üvegfedőt tenni...
Persze a fűtést és a porlasztókövet a "hálós"- medencén kívül érdemes elhelyezni (vagyis az azt körülvevő nagyobb akváriumban). A hálón keresztül a meleg és a porlasztóból kijövő levegő is be tud áramlani a kitett halakhoz, viszont ezek a berendezések nem fogják őket zavarni az ívásban.

Nos, mit szóltok hozzá? [119.gif]
kzsolti73
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: bajusz9 » 2008.12.28. 10:47

[great.gif]
Ilyen alapon akár valami merev keretű háló is lehet, azt egyszerűbb tárolni.
Szőke vagyok! Oszt?
Napról napra az újdonság varázsával ajándékoz meg az amnézia.
bajusz9
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: kzsolti73 » 2008.12.28. 15:32

Igazad van, feltéve, ha találsz egy olyan tapadókorongot, ami pont bele illik a nagylyukú hálóba. De érdemes megpróbálni: biztosan lehet kapni háztartási boltokban.
Szóval, ha van ilyen egymáshoz passzoló háló és tapadókorong, természetesen sokkal egyszerűbb így, ahogy mondtad. Ezt elismerem.
Köszi az álláspontodat.
[039.gif]
[signthankspin.gif]
kzsolti73
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: Shimu » 2008.12.29. 15:11

Nah az első lisérlet tréh lett, igy tegnap him csere volt, remélem most sikeresebbek leszünk...
Shimu
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Shimu » 2009.01.03. 14:20

Félig-meddig siker, mert kijöttek az ikrák, cska a függöny amit betettem, leért a vödör aljára igy szépen fel is zabálták öket... :S Mind1, legalább a nöstény megmarad, tudom hogy nemzöképes, igy a jövöben keep on trying.
Shimu
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: kzsolti73 » 2009.01.04. 01:56

Nos, igen... A függöny nagyon hajlékony.
Ellenben ha veszel egy hálót valamelyik kertészeti boltban, és tapadókorongokkal jó erősen rögzíted az akvárium aljára, az jó megoldás lehet.
Annál is inkább, mert a háló merev.
Ja... és csökkentsd is a vízoszlopot, hogy ne tegyenek meg az ikrák túl hosszú utat a haltól a hálóig.
kzsolti73
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: Csababá » 2009.01.04. 15:01

Hogy lehet egy hálót tapadókoronggal rögzíteni?
...SZERINTEM. Továbbá..."Nem minden esetben értek egyet saját véleményemmel, nézeteim nem feltétlenül tükrözik meggyőződésemet" (Peterdi) A válaszokat, hozzászólásokat előre (is) köszönöm.
Csababá
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: kzsolti73 » 2009.01.11. 01:09

Hát figyusz!
Máshogy nem tudom elképzelni, csak úgy, hogy a háló szélén lévő egyik kis lyukat rácérnázod (vagy rágumizod) egy tapadókorongra, és jó erősen - de tényleg erősen - oda nyomod az akvárium üvegéhez.
Persze nem elég egy tapadókorong a rögzítéshez. Minél több kell, hogy annál biztosabban rögzüljön. [045.gif]
kzsolti73
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: Csababá » 2009.01.11. 11:02

Eddig csak úgy tudtam elképzelni, hogy a hálót tapadókorong és az üveg közé raknád, ami nem igazán menne.
Nem vagyok valami kreatív. :oops:
...SZERINTEM. Továbbá..."Nem minden esetben értek egyet saját véleményemmel, nézeteim nem feltétlenül tükrözik meggyőződésemet" (Peterdi) A válaszokat, hozzászólásokat előre (is) köszönöm.
Csababá
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: enyedszabi » 2011.04.24. 11:00

Sziasztok Az volna a kerdesem hogy az eluszas utan az etetest lehet kezdeni infuzioval (papucsalatkaval ) ?
enyedszabi
Friss hal
Friss hal

ElőzőKövetkező

Vissza: A halak tenyésztéséről, szaporításáról általában