Szumátrai díszmárna

Halak szaporodásával kapcsolatos problémák, kérdések.

Re: Szumátrai díszmárna

HozzászólásSzerző: Csababá » 2008.11.25. 12:09

Nem úgy gondoltam a tenyésztésre, bocs. Tényleg jobb szó talán a szaporítás.
Találni kéne egy tenyésztőt, aki adna át jó minőségű sórákpetét, meg kéne várni a nyári nagy meleget, hogy ne kelljen fűteni a rákokra és mehetne a (kis) szumilakoma(ez valami finn szó?), persze csak ha a szülők is úgy gondolják. Meg tudnád tippelni az ikrák számát?
...SZERINTEM. Továbbá..."Nem minden esetben értek egyet saját véleményemmel, nézeteim nem feltétlenül tükrözik meggyőződésemet" (Peterdi) A válaszokat, hozzászólásokat előre (is) köszönöm.
Csababá
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: bajusz9 » 2008.11.25. 12:33

Úgy 40-ig eljutottam, de ez csak ami biztosan látszik, hogy mennyi van a perlonvatta alatt, azt nem tudom. Úgy látom olyan is van amelyik még csak most kel ki, de nem merek erősen világítani, ráadásul átlátszóak, és a fehér vattán csak a két kis fekete pont látszik, amiről nem látom mindenhol hogy kishal, vagy csak piszok.
De biztos nem lesz több száz, mert hamarabb kivettem a szülőket.
Gond lesz itt még a vízcsre is.
Úgy gondoltam, majd ha a 60%-uk úszik (Horn-Zsilinszky), kapnak első 2 napban tojássárgáját (óvatosan), utána a Sera kaját. Akárhányszor gondolom végig (és akkor még a fűtést nem is gondoltam hozzá), ez a sórákpete keltetés meghaladja a lehetőségeimet. De megnézem mégegyszer a képeidet, csak meg kell keresnem őket.
Szőke vagyok! Oszt?
Napról napra az újdonság varázsával ajándékoz meg az amnézia.
bajusz9
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: kzsolti73 » 2008.11.25. 18:02

Kedves Bajusz!
Mondd, miért nem gondolkodsz inkább a "SERA Micron"-ban, vagy a TETRA MIN baby"-ben? - ez annyira por-jellegű, hogy egészen kicsi halivadéknak is lehet adni (mindjárt az ikra elhagyása után).
Sokkal olcsóbb mint a sórák-pete, és kevésbé veszélyes, mint a tojássárgája. [045.gif]
Namost félre ne érts: nem azt mondom, hogy a sórák-pete nem jó. Nagyon is jó.
De én - amikor leívtak a Rózsás díszmárnáim - csak a fent nevezett száraz kajákkal etettem. És ragyogóan bejött! [041.gif]

Akkor miért ne?? [102.gif]
kzsolti73
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: bajusz9 » 2008.11.25. 19:03

Lehet félreértesz, én is arra gondolok, és köszi, nagyon örülök annak amit írtál. A tojássárgáját is csak azért gondoltam, hátha az első napokban nem tudják megenni a sera micront, csak nem tudtam hogy ez a pontos neve. De már kinéztem a boltban, meg is mutatta az eladó, hogy olyan mint a liszt. De ezt úgy emlékszem írtam is már valahol. Vagy pü.-ben. Az is lehet. [eusa_think.gif]
Szőke vagyok! Oszt?
bajusz9
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Csababá » 2008.11.25. 20:13

http://pet-shop.extra.hu/diszmarnak.html
"A szumátrai díszmárna a közepesen nehezen szaporítható halak közé tartozik." "A kis lárvák kikelésük után 3-4 nap múlva elúsznak és már képesek Artemia salina vagy Cyclops nauplius fogyasztására."
Ezt a sóféreg témába akartam írni, de ide jobban illik.
...SZERINTEM. Továbbá..."Nem minden esetben értek egyet saját véleményemmel, nézeteim nem feltétlenül tükrözik meggyőződésemet" (Peterdi) A válaszokat, hozzászólásokat előre (is) köszönöm.
Csababá
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: bajusz9 » 2008.11.26. 19:42

Köszi.
Ma már egyre többen úszkálnak. Holnap elkezdem etetni őket óvatosan. Ma vettem Sera micront.
Szőke vagyok! Oszt?
bajusz9
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: bajusz9 » 2008.11.27. 10:41

Nagyon szépen előjöttek a kajára, ettek is, már amennyire látom ezekben a méretekben. Egy részük már vízközt úszkál.
Úgy látom lesznek kiscsigák is (tettem be egy kitúrt növényt, valószínű arról). Nem is bánom, megeszik a maradékot.
Szerintetek ha még jó darabig bent hagyon a perlon vattát, az nem gond? Vagy lehet hogy szűr is valamennyit?
Szerintem biztosan nem tudnám halveszetség nélkül kivenni, sokan belemennek. Mostmár látom hogy túl sokat tettem, de sose csináltam még ilyet. És az ikrák jó része amúgy is csak el volt potyogtatva szanaszét.
Szőke vagyok! Oszt?
bajusz9
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Kovan » 2008.11.27. 11:30

Szerintem szűrni nem szűr,inkább a kajamaradék reked meg benne. [eusa_think.gif]
De mivel most még sűrűn cserélgeted a vizet,ebből talán nem lehet gond.
Kovan
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: bajusz9 » 2008.11.27. 12:45

[017.gif]
Lehet hogy igazad van, mert elég kicsi az áramlás az akváriumban. Lecsökkentettem a minimumra, mert sok kis lárva (vagy mi) a szivacson feküdt. De majd gyorsítok rajta, mert már elúsztak.
Viszont a vattát szerintem (ha csak valami gáz nem lesz) csak akkor tudom majd kivenni, ha legalább már nem lesznek átlátszók a kishalak.
Szőke vagyok! Oszt?
bajusz9
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: bajusz9 » 2008.11.28. 13:35

Kivettem a vattát, volt rajta egy pár kishal, de azok szerintem olyanok voltak, akik valami okból nem tudtak elúszni.
Két naponta csinálok 20-30 %-os vízcserét, a cserevízbe teszek antiklórt, metilénkéket, kis sót, és Fistamint. Kb 26 fokon vannak. Tettem be csigákat, hogy megegyék a maradék kaját, de lehet ki is veszem őket, mert annyit sz@rnak, hogy lehet több kárt csinálnak, mint hasznot.
Szerintetek meddig kell bele metilénkék?
Tudok még tenni valamit értük? Vagy van valami, amit nem jól csinálok?
Érdekel a véleményetek.
Előre is köszi!
Szőke vagyok! Oszt?
bajusz9
Moderátor
Moderátor

ElőzőKövetkező

Vissza: A halak tenyésztéséről, szaporításáról általában