Corydoras-ok

Halak szaporodásával kapcsolatos problémák, kérdések.

Re: Corydoras-ok

HozzászólásSzerző: mini » 2011.05.21. 21:44

Szia!
Hát ez szuper jó hír!!! Szurkolok, hogy megmaradjanak!!! Igen lehetséges, hogy nem voltak megtermékenyítve, gondolom! [102.gif] Várom a további fejleményeket. [045.gif]
Azt mondják, elmebajban szenvedek... De én nem szenvedek, élvezem minden percét...:)))
http://www.facebook.com/Afrikancichlids
mini
Cápa
Cápa

HozzászólásSzerző: bajusz9 » 2011.05.24. 12:43

Ma átraktam őket a ketrecbe, úgy tűnik minden OK.
Már csak amiatt kell aggódjak, hogy a vízminőség változás nem ártott-e nekik.
Áthelyezés előtt leszedtem a víz felét, fele tiszta cserevíz, plusz a kishalak nevelővize ment vissza. Sajnos a sok csigakaki is ment velük, remélem lassacskán kipotyognak a ketrecből. Ugyanis a keltető vödörbe raktam csigákat hogy eltakarítsák a ki nem kelt ikrákat, így aztán a bomlékony besült ikrák helyett lett jó sok csigakaki, ami tapasztalatom szerint kevésbé rontja a vizet. Talán.
Mindenesetre 18.-án szedtem ki az ikrákat, még egy hete sincs, és szépen úszkálnak a kiscoryk a ketrecükben.
Azt hiszem, ez egy jó kis alternatíva emeletes házba, területhiány esetére.
Szőke vagyok! Oszt?
Napról napra az újdonság varázsával ajándékoz meg az amnézia.
bajusz9
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: mini » 2011.05.24. 20:38

Szia!
Őrülök, ha minden ok! Csak így tovább. Szerintem, elvileg, nem lenne szabad, hogy bajuk legyen a friss víztől! A Malawi kicsiknél soha nem volt gond, igaz ők sügérek!!! [eusa_think.gif] Bízunk benne, hogy nem lesz bajuk!!! [045.gif]
Azt mondják, elmebajban szenvedek... De én nem szenvedek, élvezem minden percét...:)))
http://www.facebook.com/Afrikancichlids
mini
Cápa
Cápa

HozzászólásSzerző: bajusz9 » 2011.06.14. 12:09

A 25 literes aksiba tettem ki a nagyokat, 3-4 napi "esős évszak" után el is kezdtek ikrázni szépen, egyetlen gond volt csupán, hogy pont aznap nem voltam otthon. Ez 7.én volt. A fiammal tartottam a kapcsolatot. Eljutottunk kb. 140 ikráig (persze azt nem tudom kik is ikráztak, úgyhogy az eredmény meglepetés lesz, csak gyanítom, hogy a foltosak, mert az aranysávosak nemrég raktak ikrát).
Kérdezem a fiamat, nem eszik az ikrákat? Nem, csak tisztítgatják, na ez azért gyanús volt. Fél óra múlva, a következő bejelentkezéskor már csak fele ikra volt, mondtam neki, vegye ki gyorsan az összes halat, inkább kevesebb kishalam legyen, minthogy felzabálják a többit is. Nagyon sajnálom, hogy pont aznap nem voltam otthon, én ugyanis ki tudtam volna szedni a potyázókat, maradhatott volna az ikrázó csapat. Folytatták volna még, ugyanis a rendes helyükre visszatérve is raktak még ikrákat.
na mindegy, kiszedtem a közösből is az ikrákat (ami maradt), és így kb. 80 ikrával indultam neki a keltetésnek. Szivacsszűrő, Xantacridin, Metilénkék, Antiklór, só.
9.-én este kezdtek el kikelni, és másnap késő estig folytatták. Az ikrák nyomaiból ítélve, olyan 50-60 % kelt ki rendesen. Azóta 1 kis hullát láttam csak, megszámolni persze lehetetlen őket.
Ma kezdtem az etetést, csak szárazzal, remélem gyorsan felnőnek a cyclopszhoz, abban azért jobban bízok.
A régebbi csapatból sajnos nem sok maradt, vízcserék alkalmával nagy részük beszorult a háló és a műanyag váz közé. Melléjük tettem egy csapat kisancit, endlert, úgyhogy nem is igen látom mennyi maradt.
Szőke vagyok! Oszt?
bajusz9
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: bajusz9 » 2011.06.25. 15:40

Bekerültek a nevelőbe (amiért külön maximális köszönet Petinek). Összeraktam őket a kisancikkal (amikből mégsem kaviár lett), ők azért nagyobbak.

Kép

Még több kép:

https://picasaweb.google.com/bajusz9/Ha ... 4jqiJ2Vdg#
Szőke vagyok! Oszt?
bajusz9
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: bajusz9 » 2011.06.26. 13:15

Tegnap ahogy áttettem a nevelgető ketrecbe a kicsiket, ki is raktam a 25 literesbe a nagyokat hátha ikrázni támad kedvük.
Most telefonált a fiam, hogy leikráztak és már eszegetik is az ikrákat. Persze dolgozok....
Így aztán megint nem tudom ki ikrázott, abbahagyta-e már, vagy csak a többi potyázott. És nagyon remélem nem csigapetét láttak.
Szerintem ezek alig várják, hogy kitegyem a lábam a házból.

Egyébként érdemes belenézni az egyik albumba (a Picasán) egy kis nosztalgia.....
Szőke vagyok! Oszt?
bajusz9
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: bajusz9 » 2011.06.27. 13:56

Lett vagy 130 ikra, de már mire hazaértem fehéredett a harmada.
Nem tudom, ez azt jelenti-e, hogy egyszerűen csak nincsenek megtermékenyítve, vagy a penészedés jön, és kész?
Van valakinek ezirányú tapasztalata? Próbálom figyelni őket, terjed-e vagy megmarad az eredeti szinten.
Raktam bele persze sót, Xantacridint, Metilénkéket, Antiklórt, de csak az ikrázás után 6 órával. Akkor lecseréltem a víz felét, ma is. Megy egy motoros szűrő, és egy szivacsos is, tehát a víz mozog.
Na majd látjuk.
Szőke vagyok! Oszt?
bajusz9
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Csababá » 2011.06.27. 17:27

A penész a megtermékenyítetteket is tönkre tudja tenni. Az enyéim ismretlen okból leálltak a szaporodással.
...SZERINTEM. Továbbá..."Nem minden esetben értek egyet saját véleményemmel, nézeteim nem feltétlenül tükrözik meggyőződésemet" (Peterdi) A válaszokat, hozzászólásokat előre (is) köszönöm.
Csababá
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: bajusz9 » 2011.06.27. 18:54

Én is figyeltem meg már ilyesmit.
Vannak szünetek, nekem akkor indulnak be újra, ha több vsz. lárvát adok nekik. Bár nálad ez nem jöhet szóba, de gondolom a tubi is hasonlóan hat rájuk.
Szőke vagyok! Oszt?
bajusz9
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Csababá » 2011.06.28. 07:13

Bizony!
...SZERINTEM. Továbbá..."Nem minden esetben értek egyet saját véleményemmel, nézeteim nem feltétlenül tükrözik meggyőződésemet" (Peterdi) A válaszokat, hozzászólásokat előre (is) köszönöm.
Csababá
Moderátor
Moderátor

ElőzőKövetkező

Vissza: A halak tenyésztéséről, szaporításáról általában