csík halak tenyésztése

Halak szaporodásával kapcsolatos problémák, kérdések.

csík halak tenyésztése

HozzászólásSzerző: olika » 2008.10.09. 17:29

Sziasztok valaki nem tud valamit a leopárd csík tenyésztéséről ovasgattam de nem találtam semmit
olika
Kis hal
Kis hal

Re: csík halak tenyésztése

HozzászólásSzerző: olika » 2008.10.10. 14:15

a KÖVETKEZŐ a szitU konvex kollégám utána nézet és a következöt találta

Nos a kulikulit Magyarországon nem tenyésztik,én sem, de elmesélek neked egy történetet. Ez egy magyar nagykereskedő és egy távolkeleti tenyésztő zajlott. Utóbbi meglátogatta a kereskedőt aki elpanaszolta neki, hogy a tenyésztőtől érkező kulikat patyolat tiszta vízbe teszik mikor megérkezik, rendesen szűrik a vizet mégis sok lehullik belőle. Erre a tenyésztő elnevette magát: - tudja honnan szedjük mi a kulikulit? a városszéli kanálisokból.
Véleményem szerint hormonkezeléssel talán le lehet szaporítani, de esetleg - ha jól érzik magukat és elég sokan vannak- egy iszapos akváriumban lehet esély rá, hogy sikerüljön.
Üdv: Konvex

" Az elsö sikeres szaporulat Acanthophthalmus myersi -nél a Szovjetunióban sikerült 1975-ben, Gonadotrophormon injekciózása után. A halak ivnak egymás mellett, oldalról-oldalhoz simulva közvetlenül a viz felülete alatt, egy olyan sebességgel, hogy a vizben örvénylés (kavarodás) és hullámok képzödnek. A nemi produktok kilökésük után, olyan gyorsan szállnak a talajra, hogy számos légbuborékot magukkal visznek. Ez megismétlödik 5 - 10 perces intervallummal, 2 - 4 órahosszán keresztül. A vizhömérsékletnek 26° C-nak kell lennie, pH 6,5 GH 8° KH 1°-ig. Számosak a zöldes tojások 1 mm átmérövel. Idönként önkénytelenül kilövik a nöstények, amikkor növények mellett úsznak el. Ha a tojások megtermékenyitettek, 24 óra után kibújnak az embriók. Segéd szervként "bokor" kopoltyújuk van, ami 14 napon belül eltünik. Elsö élelem az ivadéknak, artemiák."

"Nemi különbség: him soványabb, nöstény teltebb hasrész, átszürödö (csillogó) sárga petefészekkel;

Tartás és tenyésztés: ajánlott hal a társas akváriumhoz, mivel a talajrészt életre kelti és élelem maradványokat megsemmisit. Szeret világos tiszta vizet, ami viszont nem szabad, hogy túlságosan friss legyen. A talajnak puhának kell lennie (kifözött tözegréteg) és elbújási lehetöségekkel. Tenyésztése csak ritkán sikerült, mint az elözö szövegben leirva."
Üdv: konvex
olika
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: kzsolti73 » 2008.11.16. 21:16

Némely szakkönyvben az áll, hogy túl sokat nem látni őket. Félénk halak, szeretnek puha talajba befúródni. Napközben elbújnak. Csak lámpaoltás után bújnak elő. Akkor kell etetni őket.

(Na ebből nem tudom, mi az igazság...) [102.gif]
kzsolti73
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: Degec » 2009.01.12. 14:33

valóban szeretnek elbújni, és csapatosan élek a természetben
Degec
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: msnkukacka » 2011.06.04. 15:52

Én azt olvastam hogy szinte lehetetlen tenyészteni őket mesterséges környezetben. Szóval nem tudom mennyi az esélye annak hogy sikerül [102.gif]
msnkukacka
Kis hal
Kis hal

Vissza: A halak tenyésztéséről, szaporításáról általában