guppy

Halak szaporodásával kapcsolatos problémák, kérdések.

Re: guppy

HozzászólásSzerző: sid04 » 2012.05.16. 11:35

Nem egészen guppy-ról írom, de elevenszülő szült nekem is kábé most már egy hónapja (szifó), és én úgy csináltam a szűrést, mivel nekem is beszívott egy-két picit, amik el is pusztultak, hogy amikor csak tehettem, a felügyeletem mellett indítottam be a szűrőt és vigyáztam, hogy ne menjenek a közelébe, plusz sűrűn cserélgettem a víznek kb. 20%-át, hetente pedig az egészet. És eddig be is vált, mert a picik kb. amit meghagytam, szépen növekednek! Szóval a megszületett állomány kb. 95%-a vígan úszkál a 8 literesben, és várják majd új gazdijukat. :)
sid04
sid04
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: sid04 » 2012.06.09. 07:14

Szép jó reggelt mindenkinek!

Tegnap este elkezdett fialni az egyik guppim, még fiatal, azt hiszem kb. 4 v. 5 hónapos lehet, vagy kicsit fiatalabb, nem tudom pontosan, mert kaptam egy ismerőstől. A második fialása volt a tegnapi, és 17et fialt összesen, amiből kettő ma reggelre elpusztult, plusz van 9 olyan, amik egy kis gömb-ben vannak már este óta. Ezek nem is fognak kikelni ebből a burokból? Vagy azok lehet hogy halva jöttek volna a világra? Ez lehetséges az miatt, hogy még fiatal anyuka, és csak a 2. fialása volt? A legközelebbi fialásnál lehet, hogy több megmarad, és a kis gömbökből is kikelnek? Ezek a gömbök lennének azok a bizonyos szikzacskók, amik megszületésükkor még körbeveszik a piciket? Miért sikerült így neki?
Segítsetek légyszi!
Előre is köszönöm!
Üdv: sid04
sid04
sid04
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: Beni » 2012.06.09. 21:31

Koraszülésnek hangzik. Valószínűleg valami megzavarta, és hamarabb hozta a kicsiket világra, mint kellett volna. Azok a gömbök még valószínűleg a nem felrepedt ikrák. Majd legközelebb...
Beni
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: Ricsó » 2012.09.29. 15:40

Sziasztok az egyik guppy-m lefialt és szeretném meg kérdezni hogy a kicsiknek kell-e valami "különleges bánásmód"?
előre is köszi a segítséget
Ricsó
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Beni » 2012.09.29. 20:03

Kisebb méretű eleséget igényelnek. Törd/vágd apróra nekik a kaját, vagy vegyél ivadék tápot. Ha nagyobbakkal együtt vannak, akkor eleség lesz belőlük, így érdemes különtenni őket, más különlegességet nem igényelnek.
Beni
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: Gelfiro » 2013.01.06. 19:33

Sziasztok!

Eddig is volt szaporulatom, a társas akváriumban, de mindig csak pár darab, ami meg is maradt.
A mai napon viszont ki kellett vennem a Guppi és a Black Molly nőstényemet is, mivel majdnem szétrobbantak már és a hímjeik sem hagytak nekik békén.
Így született kb 50 guppim és black mollym (ennyit sikerült megmenteni az anyjuk elől.)
A kérdésem: megfelelő nekik, ha szülő - ikráztató hálóban tarom őket a társas akváriumban és később mehetnek az akváriumba illetve a kereskedőhöz vagy célravezetőbb lenne beszerezni egy nevelőakváriumot+ levegőztetőt ?

A válaszokat előre is köszönöm.
Gelfiro
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Beni » 2013.01.06. 21:19

Ikráztató hálóban ennyien nem fognak elférni. Vagy tedd át őket másik akváriumba, vagy add/ajándékozd el őket.
Beni
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: Gelfiro » 2013.01.06. 21:26

Marad a nevelőakvárium. Ha nem akarnám őket felnevelni, akkor maradtak volna a társasban és az élet megoldotta volna, viszont átveszi tőlem egy bolt 2-3 hónaposan, mikor megfelelő méretűek,ezért szeretném őket nevelni.
A nevelőakvárium berendezéséről valakinek tapasztalata, ötlete?
Valahol azt olvastam, nem esztétikus és csak a technika van benne.
Szerintetek?
Gelfiro
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Jani 614 » 2013.01.06. 21:57

Hali!
A nevelő akiban csak a technika van semmi más!
De berakhatsz pár műnövényt vagy bujkálót is!
Senki nem tud belőled olyan angyali szeretetet és állati dühöt kihozni
mint a saját gyereked!
Jani 614
Nagy hal
Nagy hal

Előző

Vissza: A halak tenyésztéséről, szaporításáról általában