guppy

Halak szaporodásával kapcsolatos problémák, kérdések.

Re: guppy

HozzászólásSzerző: walter » 2011.07.14. 20:53

sziasztok!

pár hete a guppi mama szült néhány kicsit, sajnos csak egyet sikerült megmenteni, külön raktam egy szülőszobába, most kb. 1-1,5 cm.
Mikor lehet kirakni a szülőszobából? hány centisnek kell lenni-e, hogy a nagyok ne bántsák?

Az akváriumba egyébként guppik, neonok, coryk és ancik vannak. Azért is lett "sürgős" mert újabb jövevények vannak, kb 10 és nekik kell a hely.
walter
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: papi » 2011.07.15. 07:56

Ha 1-1,5 cm akkor ez nem tegnap született. Amikor már nagyobb annál, hogy a legnagyobb hal egyszerűen bekaphassa, akkor lehet visszatenni, egyébként több "almot" is nevelhetsz együtt. Vagy tedd ivadékketrecbe a "nagy" akváriumba.
papi
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: walter » 2011.07.15. 09:14

Köszi az infót!

Kb 3 hete született, megenni már nem nagyon tudja többi, ahhoz tényleg elég nagy.
Most is úgy vannak a kicsik, hogy a 72 literesbe amiben a többi is van abba van egy "szülőszoba" és ott vannak a kicsik, így ha elég nagyok akkor nem kell őket a vízhez szoktatni, csak kiengedem :)
walter
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: Cristina7 » 2012.04.08. 15:35

Mennyire helytálló az, hogy a guppy 28 napos terhesség után szül? Az én egyik guppy mamám holnap lesz 28 napos terhes, és azon kívül, hogy nagyon leült ma, még nem látok rajta semmit. Biztos, ami biztos szülőketrecbe tettem.
Cristina7
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: Beni » 2012.04.08. 16:30

Szülés előtt 1-2 nappal a hasuk hátulja befeketedik. Ha már fekete, csak akkor érdemes különrakni, lehetőleg este, mert szinte mindig késő este-éjjel szülnek.
Beni
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: Cristina7 » 2012.04.12. 22:12

Ti hogyan oldjátok meg a pici halaknál a szűrést? Nálam a neveldében Aquarell szűrő van, ami a kis 5 literes akiban jó. Nem is volt az első héten semmi gond, de most, hogy nagyobbak, kettő kis guppit is szedtem ki a szűrő belsejéből. Az egyik sajnos meg is sérült. [shock.gif] Kell egyáltalán szűrő a neveldében? Vagy hogy csináljam, hogy jó legyen? Szeretném, ha felnőnének, mert már elígértem őket.
Cristina7
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: godorrobert » 2012.04.13. 06:58

Tegnap vettem 2 db nőstény guppit akikben vannak kicsi guppik!
Mind2nek fekete pötty van már a hasán!A boltos csajszi azt mondta, hogy kb. 1 hét van a szülésig.
Mikor érdemes elevenszülő hálóba tenni, hogy maradjon kicsi?Ha nem teszem külön maradhat kicsi?
Kb. mennyi kicsire számíthatok?Mennyi ideig maradhat egy nőstény a hálóba?

Köszi [meuh.gif]
godorrobert
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: andrashodi » 2012.04.14. 11:43

Ti hogyan oldjátok meg a pici halaknál a szűrést? Nálam a neveldében Aquarell szűrő van, ami a kis 5 literes akiban jó. Nem is volt az első héten semmi gond, de most, hogy nagyobbak, kettő kis guppit is szedtem ki a szűrő belsejéből. Az egyik sajnos meg is sérült. Kell egyáltalán szűrő a neveldében? Vagy hogy csináljam, hogy jó legyen? Szeretném, ha felnőnének, mert már elígértem őket.

A szivacsszűrő + levegőcső + légpumpa kombó javasolt, ez biztosan ivadékbarát, örvénymentes megoldás. De az 5 literes aki még ivadéknevelőnek is picike, gyakori (heti 1-2 alkalommal) részleges vízcsere (~20-30%) ajánlott mellé, ha mégsincs nagyobbra lehetőséged.
"Mindig két lehetőség van. Vagy nincs..."
andrashodi
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: Beni » 2012.05.14. 21:39

Kicsit bajba kerültem a mai napon, megszült az egyik guppi nőstényem. Természetesen nem ez a baj, hanem hogy nem nagyon tudom a kicsiket hova tenni. Az akváriumban már van egy előző generáció (egy szülőszobában), akik kb 1 hónaposak. Ahhoz még túl kicsik, hogy betegyem őket a vitorlások közé, de ahhoz már elég nagyok, hogy az újszülötteket megegyék. [icon_hang.gif]
A tökmagok így most egy 4,5-5l-es gömbakváriumban vannak (11-13 db), de nincs semmi szűrésem, vagy levegőztetésem. Szerintetek ha heti 2X cserélek ott 50% vizet, akkor életben maradhatnak? Vagy mit tudnék tenni értük? [102.gif]
Beni
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: godorrobert » 2012.05.15. 07:16

szia

arra gondoltam, hogy én befogadnám őket!!!!
asszony nem tudom mit szól egy másik aksi indításhoz, de majd beletörődik [icon_salut.gif]

van egy 15-20literes aksim amibe beteszem az pick up 2008asomat így szűrés tuti elég lesz, fekete bazaltom is van az aljára, követ is tudok bele tenni búvóhelynek. növényt meg szerintem max kis jávait meg úszó májmohát tudok bele tenni.
világítás szerintem elég lenne a nappali fény a kishalacsoknak(vagy nem?)
fűtést viszont nem tudnék nekik biztosítani, anélkül elvannak szobahőmérsékleten?

vízet meg gyorsan tudok venni a mostaniból

ha gondolod hozd át őket és akkor gyorsan összedobom az aksit
godorrobert
Kis hal
Kis hal

ElőzőKövetkező

Vissza: A halak tenyésztéséről, szaporításáról általában