Ékfoltos razbóra

Halak szaporodásával kapcsolatos problémák, kérdések.

Re: Ékfoltos razbóra

HozzászólásSzerző: laszlogabo » 2009.03.06. 10:52

Sziasztok,
Én például azt a hálót használtam amit szigeteléskor a hungarocellre tesznek. (nálunk drájvitháló). Megevítésnek körbevittem egy búrkolt rézdrótot, mely egyben láb is volt. A szélétől elhagytam kb 2cm, így mikor beraktam az aksiba akkor a széle ráfeküdt az üvegre. Tudom, hogy nem szabad fém legyen az aksiba éppen ezétr a végét úgy hajtogattam, hogy kint maradjon az aksiból, így bent tulajdonképpen csak a műanyag burkolattal érintkezett a víz.
laszlogabo
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: Rain » 2009.03.06. 11:26

jsanka írta:én nem vagyok szakértő, de sztem ikrarácsnak akár egy darab szúnyogháló is megfelel, amin az ikrák átférnek, de a szülők nem. ezt ha az akvárium hosszában U-alakban behejtjuk szerintem tökéletes. vélemény?

Így igaz! ;)
"A hiba legtöbbször a billentyűzet mögött van..."

Üdv,
Rain

Rain Akvarisztika
Rain
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: tundimark » 2012.05.14. 16:22

nekem az ékfoltu razbora hasa elég nagy . egyí hete külön van rakva egy himmel de még sem ikrázik le. mi az oka?
tundimark
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: díszmárna » 2012.05.16. 11:38

És mi van, ha nem is az ikrák mitta nagy a hasa?
Ideálisak a körülmények az ívásra?
díszmárna
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: pisti7701 » 2013.04.05. 18:29

Sziasztok!
Hol is kezdjem? Akadt egy kis gondom.
Van egy kb. 165l-es aksim semmi extra cuccal .eheim belsőszűrővel ,jager főtő szálal 27c-on ,savazót homokkal bazalt zúzalékkal megszórva ,esővízzel ,2db. 18w-os neoncsővel ezek is hétköznapiak, sok növénnyel igazi dzsungel .Neptun topoldattal kezelve. Azért írom le mind ezt mert képeket sajna nem tudok feltölteni, már rajta vagyok.Na "hight-tech minek ha működik a retró is " [icon_super.gif] valamit csak jól csinálok.
Jelenleg van benne:
-Ékfoltos razbi
-márnák: Szumátrai,Bíborfejű,Moszatevő,Díszes szárnyú
-Stendhal hal
-Indiai üv. harcsa
-Páncélos harcsák:Törpe v. Aranysávos ill.Foltos "na ezt inkább hadlyuk"
-Neonok: sima,fekete,albínó bár sokak szerint citrom
-csigák: Maláj,Posta kürt meg egy Alma "ő még nem ment a többivel a másik aksiba"
Majdnem elfelejtkeztem a garnik-ról "tudom-tudom ilyen halakhoz rákokat jó étvágyat, a halak számát le se írom lehet sírni"de szerintem így kerek az egész igazi biotop .Itt a tavasz ma reggel nézegetem a halacsokat a razbik párba állva násztáncot lejtenek kis összebújás, lovaglás, a hasak összeérintése. Ha jól tudom ugye ez az? Közben amott a neonok erőst hajtanak. Ezzel semmi baj. Viszont sem helyem, sem lehetőségem külön-külön aksiba rakni őket. A kérdés az,hogy ha le ikráznak a razbik van e esélyük vagy keresztet rájuk? [089.gif] Volna-e valami alternatíva? Előre is köszönőm. [signthankspin.gif]
egyet mondok kettő lesz belőle
pisti7701
Kis hal
Kis hal

Előző

Vissza: A halak tenyésztéséről, szaporításáról általában