Zebrasügér szaporítása

Halak szaporodásával kapcsolatos problémák, kérdések.

Re: Zebrasügér szaporítása

HozzászólásSzerző: timi » 2012.05.31. 21:15

Szia!

Remélem lesz ilyen időszak mert semmit nem tudunk csinálni miattuk,még rendes vízcserét sem.Pedig vár egy nagy festés a lakásra amikor teljesen ki kell üríteni az akit.Mégsem csak mindíg hozzájuk kellene igazodni.Pedig így van.
Mindenkinek el kell valahogy kezdeni.Erre a legjobb személyek az idegenek akik ismeretlenül is barátokká válhatnak!
timi
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: timi87 » 2012.06.01. 08:50

Sziasztok tegnap érkezett hozzánk 2 zebra sügér sajnos nem tudom hogy melyik milyen nemü a régi tulajdonos azt monta hogy a max méretüket már elérték böveb infot valaki roluk tapasztalt tanács
elöre is kösszi
timi87
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: timi » 2012.06.01. 19:23

Szia!
A hím nagyobb,a nőstény oldalán pirosas csík vagy foltocskák vannak.Ha kitárt kopoltyúkkal közelednek egymás felé akkor még valószínűleg egy párról is van szó.
Mindenkinek el kell valahogy kezdeni.Erre a legjobb személyek az idegenek akik ismeretlenül is barátokká válhatnak!
timi
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: gyovai68 » 2012.06.02. 12:50

A hímnek magasabb a "homloka"és ha egyidősek ő a nagyobb,a lány színesebb.Kb.10-12cm a kifejlett méretük,erősen területvédők-főleg ikrázáskor.Jellemző még rájuk hogy az akváriumot rendszeresen újraformálják.
gyovai68
Friss hal
Friss hal

segitsetek

HozzászólásSzerző: karcsi43 » 2012.12.11. 10:33

Sziasztok vagy üdvözletem mindenkinek.

Szeretnék segitséget kérni.Zebra sügéreim le ikráztak és már ki is keltek az ivadékok.Szikzacskobol táplálkozna.Egy csiga házban vannakk.el lehet e távolitani a szülöktöl szét uszás elött vagy milyen modon lehetne meg védeni hogy ne legyenek eleségek a többi halakna.

Köszönöm elör is a segitséget
karcsi43
Friss hal
Friss hal

Re: segitsetek

HozzászólásSzerző: calbus » 2012.12.11. 10:56

karcsi43 írta:Sziasztok vagy üdvözletem mindenkinek.

Szeretnék segitséget kérni.Zebra sügéreim le ikráztak és már ki is keltek az ivadékok.Szikzacskobol táplálkozna.Egy csiga házban vannakk.el lehet e távolitani a szülöktöl szét uszás elött vagy milyen modon lehetne meg védeni hogy ne legyenek eleségek a többi halakna.

Szia! Kiveheted egy kis akváriumba.Belső szivacsszűrés, levegő beporlasztása, naponta -kétnaponta pihentetett ,aquatánnal kezelt vízcsere. Keltetett artemia petékkel, vagy sera mikronnal etetheted őket,később fagyasztott ciklopszal .
calbus
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: karcsi43 » 2012.12.11. 10:57

Üdv mindenkinek

Zebra sügéreim le ikráztak és már ki is keltek az ivadékok.Nem tudom hogy esetleg hogyan tudnám meg védeni a többi halaktól hogy meg ne egyék.H esetleg a csiga házat ki venném egy elkülönitő tartályba az szerintetek müködne vagy nem? Mit tegyek?
karcsi43
Friss hal
Friss hal

Re: segitsetek

HozzászólásSzerző: karcsi43 » 2012.12.11. 11:17

calbus írta:
karcsi43 írta:Sziasztok vagy üdvözletem mindenkinek.

Szia! Kiveheted egy kis akváriumba.Belső szivacsszűrés, levegő beporlasztása, naponta -kétnaponta pihentetett ,aquatánnal kezelt vízcsere. Keltetett artemia petékkel, vagy sera mikronnal etetheted őket,később fagyasztott ciklopszal .

Köszönöm a segitséget de sajnos nincs kicsi akváriumom de arra gondoltam ha aban a környezetben hagynám ahol most vannak csak egy oldalra tapaszthato fiasztatom van abban esetleg be lehet tenni? Esetleg a szülőket is oda tegyem vagy csak a csiga házzal együtt a kicsiket?
karcsi43
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: ZAFÍR » 2014.10.17. 00:23

Sziasztok! Érdeklődni szeretnék ... 2 napja leikràztak a zebrasügereim... nem tudom,hogy vàrjak amìg kikelnek és akkor vegyem ki őket az anyjukkal egy màsik akiba vagy most amíg ikra àllapotban vannak... mellettük van egy vöröstorkú sügér pàr... SOS Köszi a segítséget.... :-)
ZAFÍR
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Danika » 2014.12.29. 12:48

Sziasztok!

Az lenne a kerdesem hogy jo otlet volt e cserepet rakni a zebrasugereimnek mert mar egy par mar elfoglaltajol eldugtam az akvariumban mert van meg mas faj is benne delfinsuger citromsuger
A valaszokat elore is koszonom [signthankspin.gif]
Danika
Friss hal
Friss hal

ElőzőKövetkező

Vissza: A halak tenyésztéséről, szaporításáról általában