Zebrasügér szaporítása

Halak szaporodásával kapcsolatos problémák, kérdések.

Re: Zebrasügér szaporítása

HozzászólásSzerző: timi » 2012.05.23. 15:55

Szerintem már a tegnapi levelem írásakor leikráztak újra a szülők,csak ma vettem észre.A nagy vasfa felső-belső részére ami kis barlang szerűen van felállítva.
Az előző "gyerekeiket nem bántják amikor odamennek.Ezeket már biztos,hogy nem fogom tőlük elvenni.Már csak azért sem mert ők jobban tudnak róluk gondoskodni,és nincs is őket hova tenni.
Egy hónap múlva megírom,hogy mi lett velük.
Mindenkinek el kell valahogy kezdeni.Erre a legjobb személyek az idegenek akik ismeretlenül is barátokká válhatnak!
timi
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: gyovai68 » 2012.05.23. 17:44

Most jön a neheze:amikor kikelnek az újak,mert akkor azokat fogják védeni még az előző alomtól is(nem biztos hogy túlélik).
gyovai68
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: timi » 2012.05.24. 11:46

Hát kapják össze magukat és ússzanak!JÓ GYORSAN!
Törtem nekik össze granulátumot és már középmagasságig merészkednek.Eddig csakis lent voltak.Egyébként még a szülőktől is eléggé félnek.Régóta figyeltem.Szétrebbennek.Pedig sosem támadóan közelítettek feléjük.Az ösztön csak munkálkodik bennük.Nagy az aki oldják meg,mert én már nem sokat tehetek.Majd megírom,hogy mi volt.
Timi
Mindenkinek el kell valahogy kezdeni.Erre a legjobb személyek az idegenek akik ismeretlenül is barátokká válhatnak!
timi
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: timi » 2012.05.25. 10:25

Szia gyovai68!
Igazad volt!
Tegnap este már csak 2 ivadékukat láttam ma reggel pedig már csak egyet.Merthogy kikeltek az új ikrák.Csak azt nem értem,hogy akkor miért kínlódnak velük éjt-nappallá téve ha később kinyírják az utódaikat.Még szerencse,hogy mi emberek nem csináljuk ezt.
Timi
timi
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: calbus » 2012.05.25. 13:30

Szia! Ezt az ösztönük diktálja.Természetes élőhelyükön az életképes utódok elúsznak.Akváriumban ez kicsit nehéz.Kell a hely, és a táplálék az új generációnak.
calbus
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: gyovai68 » 2012.05.25. 18:26

Mindig az újakat védik egész addig míg nem ők lesznek a régebbiek és attól fogva sajnos ellenségek,de a méretűkből kifolyólag könnyen elintézik őket.(nálam a másik 3 ugyanakkorát mint a szülők is ki kellett venni mert a sarokban álltak vigyázzban,megtépázva)
gyovai68
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: timi » 2012.05.26. 16:23

Még csak annyit szeretnék kérdezni,hogy a szaporodási időszak kb. hány ikrázást foglal magába?
timi
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: gyovai68 » 2012.05.26. 16:41

3-4 hetente ikráznak,legsűrűbben de hogy életük során hányszor azt nem tudom.
gyovai68
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: timi » 2012.05.28. 21:25

Szia gyovai68!
Úgy értettem,hogy ugye van a szaporodási időszak és a pihenő x hónap.Tehát egy szaporodási időszakban "mittudomén"tavasszal márciustól júniusig mondjuk havonta,vagy tavasztól őszig havonta.Mikorra várhatnám,hogy leállnak és az ivadékokat már nem űzik.Mert azt figyeltem meg,hogy a hím ott van a nagyokkal,nem bántja őket és a nőstény rontott rájuk.Olyan mintha a hím még mindíg védené a nagyobbakat.Ő egyáltalán nem támadja őket.Amúgy a 2 megmaradtból előkerült a másik is.
timi
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: gyovai68 » 2012.05.29. 17:38

Szia.Szerintem amíg a víz paraméterei kedvezőek az ívásra ívnak is,de 1-2 hónapos szünet elképzelhető néha.
gyovai68
Friss hal
Friss hal

ElőzőKövetkező

Vissza: A halak tenyésztéséről, szaporításáról általában