Zebrasügér szaporítása

Halak szaporodásával kapcsolatos problémák, kérdések.

Re: Zebrasügér szaporítása

HozzászólásSzerző: timi » 2012.04.25. 09:29

Ma reggelre ástak egy ujjpercnyi pici lyukat közel az előzőekhez,nagyobbacska kövekkel körbe ágyazva és abba vitték át az ifjoncokat.Kíváncsi vagyok mire elúsznak hány lakásuk lesz.
Mindenkinek el kell valahogy kezdeni.Erre a legjobb személyek az idegenek akik ismeretlenül is barátokká válhatnak!
timi
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: mini » 2012.04.25. 22:12

Szia Timi!

Ne izguljál ez teljesen normális dolog, hogy ide-oda pakolják a kicsiket, ezt addig fogják csinálni amíg szét nem úsznak!!! Sok sikert a felnevelésükhöz!!! [045.gif]
Azt mondják, elmebajban szenvedek... De én nem szenvedek, élvezem minden percét...:)))
http://www.facebook.com/Afrikancichlids
mini
Cápa
Cápa

HozzászólásSzerző: timi » 2012.04.26. 16:43

Szia!

Az előző hozzászólásom óta már + 3. helyen voltak.Én is normálisnak találtam annak ellenére,hogy nem hallottam és nem olvastam eddig ilyenről.Olyan édesen gondozzák a piciket.Különvenni nem akarom őket.Mert amibe tudtam volna összetört.
Viszont ha egy megmarad belőlük én már annak is fogok örülni.

Még csak annyit,hogyha veszek nekik bébi kaját hogy adjam nekik oda,hogy ne kelljen felúszniuk a többiek szeme elé?Van-e valakinek tapasztalata abban,hogy a nem elválasztott (nagy akváriumban tartott) kicsiket miként lehet etetni?

Köszi mindenkinek a segítséget!!
Timi
Mindenkinek el kell valahogy kezdeni.Erre a legjobb személyek az idegenek akik ismeretlenül is barátokká válhatnak!
timi
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: mini » 2012.04.26. 21:50

Szia!

Sajnálom, de közös akváriumban az esélyük a kicsiknek egyenlő a nullával!!! Ha tényleg fel szeretnéd nevelni őket mindenképp külön akváriumban javaslom!!! Sajnos olyan ivadéktáp nem létezik, hogy csak lent tudjanak enni belőle, ha így hagyod őket,( közös aksi) és elkezdenek szétúszni, már nem tudják teljes mértékben megvédeni a kicsiket a szülők a többi haltól, napról napra egyre kevesebb lesz belőlük! Én a természetes táplálékot javaslom inkább, mint pl. a keltetett sórák (artemia) illetve cyclops ez van fagyasztott formában is. [045.gif]

Üdv: mini [039.gif]
Azt mondják, elmebajban szenvedek... De én nem szenvedek, élvezem minden percét...:)))
mini
Cápa
Cápa

HozzászólásSzerző: timi » 2012.04.27. 19:40

Hát úgy lesz ahogy lesz.A következő ikrázásnál talán felkészültebb leszek.És már be tudok nekik rendezni egy kis akit.Nincs túlzsúfolva az aki.

Még 2 kisebb sügér
1 torokátum harcsa
2 vitorlás
160 l-ben

Ezeket talán kordában tudják tartani.

Még egyszer köszi és ha marad meg halacska jelzem. [041.gif]
timi
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: mini » 2012.04.27. 20:00

Szia!
Rendben ahogy gondolod! Hát pont a 2 kisebb sügér és a 2 vitorlástól van félnivalód! De hátha megússza pár darab, csinálj nekik sok búvóhelyet! [045.gif]
mini
Cápa
Cápa

HozzászólásSzerző: gyovai68 » 2012.04.28. 11:24

Én inkább a többi halam félteném.Amikor nálam a zebrák ikráztak a másik 3 zebra egy sarokban állt vigyázzban megtépázva,a szülők nem nyugodtak addig amíg a többieket ki nem vettem.szerintem etetheted öket akár granulátummal is,mert a szülők összerágják a kaját és odaköpik a piciknek.
gyovai68
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: timi » 2012.04.28. 19:13

Sziasztok!

Reggel szépen kiúsztak a barlangból amit a papa ásott nekik a nagy szikla alá.Voltak vagy harmincan.Szépen terelgették őket(már amennyire tudták).Mikor a szűrők közé keveredtek,már én is el kezdtem félni,hogy vajon hányat szívott be.Beindultak nálam az anyai ösztönök.Gyorsan a pánik után futás az akvarisztikába,akvárium,fagyikaja,elő a porlasztó,ki a fűtő,de a kicsiket nem tudtam leszívni a talajporszívóval,annyira ellen tudtak úszni.Akkor jöttem rá,hogy valószínüleg nem tudta beszívni őket a vízforgató sem.Szétszerelni a leszívó csövet és amennyit tudtam kiszívtam.Egy pár darab azért maradt ott a szülőknek is.Azokat gyorsan visszavitték a kő alá és azóta nem engedik ki őket.

Egy fél órája attól féltem,hogy azok meg éhen fognak halni ha nem jöhetnek ki,de akkor visznek nekik kaját?
Most egy kicsit megnyugodtam.Pipettával nyomtam be nekik egy ásványvizes kupakban kiolvasztott cyclopsot,mert van amelyiknek már felszívódott a szikzacsija.
Majd még jelentkezem a fejleményekről.

timi
timi
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: mini » 2012.04.28. 22:02

Szia Timi!
Nagyon ügyes vagy csak így tovább!!! És várjuk a további fejleményeket!!! [045.gif] [great.gif]
mini
Cápa
Cápa

HozzászólásSzerző: timi » 2012.04.29. 09:30

Sziasztok!
Reggel mikor még nem nyüzsögtek össze tudtam őket számolni.Amiket le tudtam szívni 38-40 db,amik bent maradtak a szülőkkel 8-10 db.Most főztem nekik 1 tojást.Nagynak találom a cyclopsot.

Nem nagyon látom,hogy ennének.pedig szemmel láthatóan már nincs mindegyiknek szikzacsija.De a gömbmohát csipegetik.Félek,hogy éhen fognak halni.
Timi
timi
Kis hal
Kis hal

ElőzőKövetkező

Vissza: A halak tenyésztéséről, szaporításáról általában