Zebrasügér szaporítása

Halak szaporodásával kapcsolatos problémák, kérdések.

Zebrasügér szaporítása

HozzászólásSzerző: rotor82 » 2011.11.24. 14:22

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem a szakikhoz!
Már vagy 5napja kikeltek a zebrasügereim az ikrákból, de csak ma reggelre szívódott fel a szikzacskójuk. De már szépen úszkálgatnak abban a kis gödörben, amit Anyu ásott ki nekik.
Közösen vannak egy 112-es akiban:
- 3 zebrasügér
- 4 yellow sügér
- 1delfinsügér
- 2 vitorlás
Kérdésem, hogy hány nap múlva vegyem ki őket a bölcsibe, mielőtt az anya megkajálná őket?
Mert hallottam már olyat is, hogy 2-3nap után az anya megette őket, mert megint ikrázhatnékja volt...
De olyat is hallottam, hogy kb 2hetesen kell leválasztani őket a mutertól.. Akkor most mi van??
Köszönöm a válaszokat előre is!
rotor82
Friss hal
Friss hal

Re: Zebrasügér szaporítása

HozzászólásSzerző: Tibor » 2011.11.24. 14:56

Szia!
Szerintem nyugodtan elveheted az ivadékokat, mert egyébként is kevés a hely a meglévő állományodnak is. Így előbb vagy utóbb valamelyik nagyobb hal gyomrában végzik. Ezáltal csökken a szülők "agresszivitása" is. Általában kb. egy hónapig nevelgetik az utódokat, aztán a nőstény ismét beikrásodik. Ilyenkor feltétlenül el kell választani a kicsiket, mert elkezdik felfalni a kicsiket, hogy helyet csináljanak az új generációnak.
Tibor
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Erás » 2012.01.18. 22:58

Sziasztok
Segítséget szeretnék kérni.Van egy szép zebrasügér párunk.10éves fiamnál más faj szóba sem jöhet.Szóval tapasztalat nulla. [eusa_think.gif] Mire észbe kaptunk már leikrázott.Az ikrák 6napja keltek ki.Vettünk egy másik akváriumot amibe a kicsit rakjuk majd(reméljük megmaradnak).Szóval mikor kell kivenni a kicsiket,milyen kaját adjunk nekik?Mióta kikeltek ivadék kaját is szórtunk be de ez elég? Nagyon várjuk az ötleteket.
Hálás köszönet. [icon_pray.gif]
Erás
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Tibor » 2012.01.19. 18:02

Ivadékok etetésére a legjobb a frissen keltett sórák ill. cyclops, de boltban kapható direkt ivadékok számára készített apró táp is.
Tibor
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: mini » 2012.01.20. 00:02

Szia Erás!!!

Nekem is voltak régen ilyen sügereim!!!Talán annyit fűznék hozzá, az előttem szólóhoz, hogy addig ne etessétek őket amíg szét nem úsznak, mert addig úgy sem esznek, és csak a vizet szennyezitek vele, mert amit nem esznek meg az lebomlik! A másik dolog, hogy a kicsiket szerintem szétúszáskor mikor még egy csapatban vannak, érdemes egy vastagabb csővel leszívni, mert ha már szét széledtek, akkor már igen nehéz lesz kihalászni őket!!! Amúgy ha jól emlékszem 4 hétig vigyáznak rájuk a szülei, utána újra ikrázni fognak, de azt, hogy megeszik-e a kicsiket, nem tudom, mert én azt nem vártam meg soha!!!! [045.gif] Remélem tudtam segíteni, és sok sikert a felnevelésükhöz!!!
Üdv:mini
Azt mondják, elmebajban szenvedek... De én nem szenvedek, élvezem minden percét...:)))
http://www.facebook.com/Afrikancichlids
mini
Cápa
Cápa

HozzászólásSzerző: gábor » 2012.01.30. 22:51

Sziasztok

Egy hozzáértő tanácsára lenne szükségem. Pár nappal ezelőtt leikráztak a zebrasügereim, de a hím megállás nélkül kergette a nőstényt, ezért külön tettem egy kisebb akváriumba. A kisebb "keltető" akváriumot az eredeti akvárium vizével töltöttem meg, és a hőfokot is olyanra állítottam, abban bízva, hogy így nem tudja majd megenni a többi sügér a kicsiket. Nem vagyok benne biztos, hogy ez jó ötlet e volt.

A válaszokat előre köszönöm.
gábor
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: mini » 2012.01.31. 15:54

Szia gábor!!!

Jól tetted, hogy ugyan azt a vizet tetted a nevelő aksiba is, így elvileg nem lehet bajuk az ikráknak, viszont, úgy kellene beállítani a követ az ikrákkal, hogy folyamatosan érje őket az oxigén! Én raknék a vízbe egy kis sót is, hogy a penészedést elkerüljem, mert így hogy nem vigyáznak rájuk a szülők, könnyen átterjedhet a penészedés az egészséges ikrákra is!!!! Sok sikert!!!
Üdv: mini
Azt mondják, elmebajban szenvedek... De én nem szenvedek, élvezem minden percét...:)))
mini
Cápa
Cápa

HozzászólásSzerző: gábor » 2012.02.01. 21:21

Szia mini

Köszi a tanácsot. Megnyugodtam, hogy nem rontottam el teljesen. Az oxigén dolgot megoldottam rögtön, ahogy különraktam őket. A sóra gondoltam, csak nem igazán tudtam, hogy milyen arányban lenne jó az ikráknak. Most egy 20 literes akváriumban vannak. Abban mennyi lenne az ideális só mennyisége?
Még egyszer köszi!!!
gábor
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: mini » 2012.02.01. 23:46

Szia!
Hát én 5 literenként rakok 1 csapot evőkanál sót! De vigyázz, hogy jódmentes legyen!!!! :) És nincs mit máskor is! [039.gif]
Üdv: mini
mini
Cápa
Cápa

HozzászólásSzerző: timi » 2012.04.24. 17:49

Sziasztok!
A kis sügereink leikráztak 4 napja.Egy kagyló köré ástak gödröt és a kagyló belsejébe rakták az ikrákat.Szépen gondozták,legyezték a fiúval együtt 4 napig és ma reggel figyeltem meg,hogy alig van egy pár darab ikra amikre nem is figyelt oda igazán.Majd egy fél óra múlva látom,hogy át pakolta őket a mellette lévő pici cserépbe.Gondolom amik kikeltek szépen ugrándoztak,mialatt kezdtek ásni egy harmadik gödröt és felváltva ástak és legyeztek.Megint ránézek egy óra múlva és látom,hogy üres a cserép is.Megint eltűntek a porontyok.Gyanítom,hogy bent vannak újra a kagylóban,mert megint ott őrködik.Ez természetes vagy valami nincs rendben velük.Átolvastam az ezzel kapcsolatos leírásokat de nem hallottam és nem is olvastam ilyenről.

Kérlek benneteket,hogy szerintetek mi van ilyenkor?
Köszi mindenkinek előre is.
Mindenkinek el kell valahogy kezdeni.Erre a legjobb személyek az idegenek akik ismeretlenül is barátokká válhatnak!
timi
Kis hal
Kis hal

Következő

Vissza: A halak tenyésztéséről, szaporításáról általában