Vitorláshal

Halak szaporodásával kapcsolatos problémák, kérdések.

Re: Vitorláshal

HozzászólásSzerző: timi » 2009.03.11. 13:38

Oké köszi.Én is arra gondoltam,hogy a szemei.Már sajnálom,hogy kidobtam.Az ember nehezen válik meg a "kicsinyeitől"
Mindenkinek el kell valahogy kezdeni.Erre a legjobb személyek az idegenek akik ismeretlenül is barátokká válhatnak!
timi
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: timi » 2009.03.13. 13:36

Mit tegyek az ikrák vizébe a metilékék oldat mellé,hogy ne penészedjen meg?1 liter vízhez mennyi csepp kell ami még nem káros?A metilénkék oldat ha megszinezi az ikrákat lesz valami bajuk tőle?Pár nap mulva megint ikráznak mert gömbölyödik a nőstény és nem szeretnék akkor kapkodni.Köszike a mielőbbi segítséget!
Mindenkinek el kell valahogy kezdeni.Erre a legjobb személyek az idegenek akik ismeretlenül is barátokká válhatnak!
timi
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: Rain » 2009.03.13. 13:57

A metilkék oldat helyett-mellé xantakridint,az adagolása rajta van az üvegen.
Tényleg bármelyik díszállat kereskedésben lehet kapni és nem is drága.
"A hiba legtöbbször a billentyűzet mögött van..."

Üdv,
Rain

Rain Akvarisztika
Rain
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: timi » 2009.03.13. 14:32

Rain írta:A metilkék oldat helyett-mellé xantakridint,az adagolása rajta van az üvegen.
Tényleg bármelyik díszállat kereskedésben lehet kapni és nem is drága.

Köszi.mindig azt mondták,hogy patikából vegyek de ott már nincs régóta.
timi
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: kzsu » 2009.03.17. 23:10

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem.A vitorlás halaim leikráztak, és ahogy olvastam az elötem lévő hozzászolásokat minden úgy haladt ahogy kell.Aztán azt láttam,hogy a vitik megették ezeket.Ezt miért csinálták? [102.gif]
kzsu
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Gyurmio » 2009.03.18. 00:38

kzsu! Nyilván nem olvastál elég mélyen vissza és nem tanulmányoztad eléggé ennek a halfajnak a szaporodását.A manapság akváriumokban élő és abban tenyésztett vitorlások mára már szinte teljesen elvesztették ivdékgondozó ösztönüket. Az ikrák védelme legjobb esetben max 2 napig tart,majd egyszerűen felfalják. Ezért ívás után néhány órával az ikrával telt levelet el kell venni és mesterségesen felnevelni. A neten találsz a vitorláshal tenyésztéséről jópár cikket,tanulmányozd őket bátran.
Gyurmio
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: kzsu » 2009.03.18. 20:14

Köszönöm szépen a gyors választ.Igazából nagyon nem is tudtam volna kivenni az ikrákat mert a szűrő oldalára tették.De most már figyelni fogom őket és még utána is olvasgatok a témában.Sziasztok [great.gif]
kzsu
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: timi » 2009.03.21. 12:39

Ismét leikráztak a halaim.Tettem ozmóvizet (2/3) állott vizet (1/3) xantakridint,metilénkék oldatot annyit amennyit írtak de nekem annyira zöld a vizem nem lesz bajuk a kicsiknek tőle?Csak én nem láttam a többiek fotóján,hogy szine lett volna a víznek.Sürgősen írjátok már meg ha nem normális dolog a víz szine,hogy tudjak rajta változtatni amíg még nem késő!!!!!Köszike minden jótanácsot.
timi
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: Rain » 2009.03.21. 13:51

Szia !

Leírom én,hogy csináltam a vitiket.
Az ikrázást követően a keltetéshez szükséges vizet egy gravitációs szűrővel szívom le a szülők medencéjéből.Gravitációs szűrő alatt nem kell valami komoly dologra gondolnod.Elég hozzá egy félbe vágott pl xantakridines műanyag kis doboz és egy hosszabb,levegőztető gumi cső darab.A műanyag dobozba beleteszek egy kisebb vatta darabot,a másik felére ráhúzom a gumi csövet,így a vattán átszűrt víz amivel a keltető aksit feltöltöm,nem tartalmaz lebegő szennyeződéseket,bomlásnak induló növényi részeket.Az ikrák keltetéséhez a porlasztót úgy állítom be,hogy "végig szaladjanak" rajtuk-az ikrát tartalmazó üveg,műanyag stb lapon- az apró levegő buborékok.
kep02.jpg
kep02.jpg (18.09 KiB) Megtekintve 1834 alkalommal.

A vízhez csak xantakridint adok+1-2 csepp dezinfekt-et,általában az előírt L/csepp dózisban,de van hogy csak "színre" adagolom.

ui :ha a metil kéket és a xantakridint az előírt mértékben alkalmaztad,akkor nem jelen veszélyt az ikrában fejlődő lárvákra.
"A hiba legtöbbször a billentyűzet mögött van..."

Üdv,
Rain

Rain Akvarisztika
Rain
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: matumik » 2009.03.23. 18:51

Sziasztok!

Eltelt egy hónap, cseperednek a vitik. Felteszek egy pár képet, sajnos nem tökéletes, mert nem a legjobb minőségű az objektívem, de talán látszik valami. (Ha van valakinek esetleg makró objektívről tapasztalata halak fotózásáról azt is írjátok meg légyszi esetleg priviben.)
Csatolmányok
viti2.jpg
vitik.jpg
csapat2.jpg
csapat.jpg
matumik
Friss hal
Friss hal

ElőzőKövetkező

Vissza: A halak tenyésztéséről, szaporításáról általában