Vitorláshal

Halak szaporodásával kapcsolatos problémák, kérdések.

Re: Vitorláshal

HozzászólásSzerző: Gege24 » 2009.09.15. 18:56

sziasztok
Nagyon boldog vagyok mert el usztak a vitik [eusa_dance.gif]. na persze ez meg nem teljes gyozelem de remelem hogy tavabra sem lesz gond veluk. Egy sem halt meg es az ikrakbol is csupan kb.10 darabpeneszedett meg. csak most hogyan tovabb??? a so rakokat mar keltetem, es nehany mar ki is kelt. hanem a kerdes a kovetkezo lenne.amikor a soirakok ki kelnek akkor at kell oket mosni valamilyen formaban???vagy csak ugy azzal a vizzel amiben vannak ugy kell a dagolni??? es ha at kell mosni oket akkor azt hogyan hissz annyira aprok??? irjatok erre valaszt legyetek szivesek. elore si kosz. [signthankspin.gif]
Gege24
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Gege24 » 2009.09.15. 22:22

jaaaa es meg egy kerdes. A vitik el usztak de azert inkabb egy bogna, egy csomoba tartoszkodnak a melegito korul es normalis??? es van koztuk nehany olyan feher szemu mind ha albinok lennenek es ez..OK?
Gege24
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: puskase » 2009.09.16. 14:17

Szia gege24
Nem gond ha meg egy bogba vannak a kis vitik !!!! meg 1-2 nap es teljesen uszni fognak
Amugy leirom en hogy csinalom a sorak odaadast a kis vitiknek !! Amiben keltetem a sorak peteket kiontom mindenestol egy kb 2-3 literes akiban es folalitom valamire hogy lejtsen egyik oldalara ( pl egy kisszek hattamlajara) aztan egy is izzott helyezek az aki melle oda ahol tobb viz van (izzo helyet zseblampa is megteszi ) a kikelt sorakocskak a fenyre mind abba a sarokba mennek es ezt egy vekony muanyag csovel le is tudod szivni atszurve egy olyan finomszemu halon amin fenakadnak , majd odaadod ami meg marad azt ugyanugy visszateheted keltetni de vigyazz ra mert 2 naputan elpusztulnak, naponta 3-4 alkalommal adjal enni a kicsiknek mindig annyit hogy ne maradjon tul sok meg az akiban mert par oran belul amugy is elpusztulnak es szennyezi az akit. En mindig igy csinalom es bevalt . Amugy nem irtad hogy a szulok benne vannake a kicsikkel vagy kelteted .En 23 par vitit szaporitok de mindegyi neveli oket addig amig a kis uszojuk nem latszik ;ha valamit nem tudsz szivesen segitek.
puskase
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Gege24 » 2009.09.16. 18:20

szia puskase
Nagyon koszonom a tanacsaidat, sokat segitettel. a kishalak gyonyoruen uszkalnak az akvariumban es rohangalnak a sorakok utan is. minden nap leszivom az aksi aljan felgyulemlett kaja maradekot es potolom a viz hianyt.
ma meg vasaroltam valami folyekony eteto anyagot es vitamint,(Nobil Fluid Artemia-ez a neve a termeknek)ivadekok szamara. szemmel lathatoan orulnek neki a halak. mo0st mar minden nappal egyre nagyobbak leszunk [041.gif] [041.gif] [041.gif]. meg egyszer koszonom hogy meg osztod velem a tapasztalataidat.
Gege24
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: zazu75 » 2009.10.20. 14:55

Sziasztok!

Én nagyon új vagyok, hosszú lenne a történetem a halakkal, de a lényeg, hogy történetesen nekem is, illetve a 4 éves kislányomnak vitorlásaim vannak.
Nem számítottam rá, hogy nálam szaporodni támad kedvük. Nagyon kicsi szerintem az akim a vitik szükségleteihez, (60 l) ezért nem is merült fel, hogy rávetemednek.
Nekem úgy tünik az olvasottak alapján, hogy jól vannak az ikrák, de gőzöm sincs hirtelen mit csináljak.
Persze végigolvastam az egész fórumot és tudom mit kéne tennem, de el vagyok késve szerintem.
Úgy gondolom, már nem erőlködöm, lesz ami lesz. De elgondolkodtam azon, hogy egyáltalán ivarérett-e a fiú vagy sem, mivel őt később vettük, mint azt amelyik nőstényként viselkedik, ráadásul sokkal kisebb is. Korban is jóval fiatalabb, ellenben a szeme vörössé vált.
Ha jól gondolom melyik a nőstény akkor ő eszméletlen agresszíven védelmezi a petéket, még az aki falának is nekimegy, ha meglát a közelben.
Azt szeretném kérdezni, hogy a megkülönböztetés kedvéért, jól gondolom-e, hogy a nősténynek még a peték lerakása után is dudorodik a tojó csöve, míg a fiún semmi nem látszik mostanra.
Bocsi, hogy ilyen hosszúra sikeredett, de totál meglepődtem. [eusa_think.gif]
zazu75
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: julidochtromis » 2011.06.03. 08:02

Szia van egy eladó párom ha gondolod . Több felnőtt egyedből biztosabb a párosítás. Ja általában 24 órán belül megeszik az ikrát mert féltik ! ha leikráztak vedd ki a párt és az ikrát oxigén dús vízben próbáld meg kikeltetni. ezt a módszert még nem próbáltam de más ötletem nincs. Sajnos én is pró [icon_pidu.gif] bálkozom velük egy ideje de nem adjuk fel.
julidochtromis
Friss hal
Friss hal

Fény

HozzászólásSzerző: Mata Negra » 2012.07.09. 11:15

A vitorláshal ikrái is fényérzékenyek? Vagy a fényviszonyoknak nincs szerepe az ikrák kikeléséhez?
Mata Negra
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Csababá » 2012.07.09. 13:54

Nálam "nagy" mellett is kikeltek, elúsztak.
...SZERINTEM. Továbbá..."Nem minden esetben értek egyet saját véleményemmel, nézeteim nem feltétlenül tükrözik meggyőződésemet" (Peterdi) A válaszokat, hozzászólásokat előre (is) köszönöm.
Csababá
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: bajusz9 » 2012.07.25. 11:58

Ez mikor volt? Mi lett velük?
Szőke vagyok! Oszt?
Napról napra az újdonság varázsával ajándékoz meg az amnézia.
bajusz9
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Csababá » 2012.07.25. 21:28

2011, a nőstény azóta elpusztult.
...SZERINTEM. Továbbá..."Nem minden esetben értek egyet saját véleményemmel, nézeteim nem feltétlenül tükrözik meggyőződésemet" (Peterdi) A válaszokat, hozzászólásokat előre (is) köszönöm.
Csababá
Moderátor
Moderátor

Előző

Vissza: A halak tenyésztéséről, szaporításáról általában