Kishal nevelés

Halak szaporodásával kapcsolatos problémák, kérdések.

Kishal nevelés

HozzászólásSzerző: Kriszta » 2007.12.16. 11:16

Sziasztok! Érdeklődnék h szülőszoba szerűségű elválasztót lehet e sima női harisnyából csinálni? Ugyanis nekem pont az lenne a lényeg h bent legyenek a kishalak, egy akiban a nagyokkal, csak h ne legyenek veszélyben. Nem lenne gond h a harisnya ázna a vízben? Esetleg egy két hónapig is?
Kriszta
Kis hal
Kis hal

Re: Kishal nevelés

HozzászólásSzerző: bajusz9 » 2007.12.16. 11:23

Én inkább valami szúnyogháló vagy függönyszerűségen gondolkodnék, de ha a harisnyát akarod, próbáld ki átfolyik-e rajta a víz rendesen, és alaposan ki kell áztatni előtte, mert nem tudom kezelik-e valami vegyszerrel. De lehet kapni direkt ilyen szerkentyűt is, hátha nem drága. [102.gif]
Most végig gondolva, ha át is folyik rajta a víz, szerintem hamar eltömi a szmötyi, vagy az alga.
Szőke vagyok! Oszt?
Napról napra az újdonság varázsával ajándékoz meg az amnézia.
bajusz9
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Kovan » 2007.12.16. 13:23

Én is valami finom szúnyoghálóra gondolnék inkább, a harisnya nagyon lassan engedi csak át a vízet és hamar eltömődik. Én tubit szoktam annak segítségével átmosni, a harisnya túl kicsi hozzá, és szerintem elég bajosan tudnál belőle megfelelő kerítést készíteni.
Amire pedig bajusz gondolt az valahogy így néz ki:
a07f8cef99e942ca243023ab153e3f4e.jpg

És itt a link, de szerintem ez kisebb,mint amire gondoltál.
http://www.akvariumplus.hu/index.php?pa ... &Itemid=26
Kovan
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: Csuvi » 2007.12.16. 14:55

Én a halkifogó hálómat szoktam használni...
Régi legómból csináltam belevaló keretet, ami szétfeszíti így nagy hely van nekik...

Igaz, múltkor belelöktem az egészt az aksiba (a peremen ült a háló), nem fogdostam össze újra a kicsiket...

Persze nálam rengeteg növény van, el tudnak bújni, a legtöbb megvan... A víz teteje csak új pezseg, ahogy rajban úsznak...
... inkább csak nézelődöm...
Csuvi
Cápa
Cápa

HozzászólásSzerző: bajusz9 » 2007.12.16. 16:22

Jó ötlet! [eusa_clap.gif]
Szőke vagyok! Oszt?
Napról napra az újdonság varázsával ajándékoz meg az amnézia.
bajusz9
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Kriszta » 2007.12.16. 18:44

Hát nem tudom, kifogóhálómból csak egy van, azt nem akarom ilyen célra befogni, egyébként is elég kicsi, de ez a legó dolog ez jót ötlet... :) Olvastam h van olyan szúnyogháló ami enged magából vmit... ti erről mit tudtok?
Kriszta
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: trewa » 2007.12.16. 19:52

Szia!A legtöbb családban található régi függöny abból vágsz darabot és varod meg a hálót vmi keretre.Ha normálisan ki van öblítve abból semmi nem megy ki a vízbe.A lyuk méret kb azonos a szunyoghálóval,tehát a kis halak bent maradnak viszont a piszok kitud menni.Célszerű az egyik sarka alá tenni egy porlasztót és meglesz a megfelelő áramlás.
Olyan nincs,hogy valami nem jó sörnyitónak!!
http://www.gazlap.hu , http://www.terrarista.hu
trewa
Cápa
Cápa

HozzászólásSzerző: Csabi » 2007.12.18. 16:22

Én meguntam, hogy a kishalak java eltünt a szunyoghállós meg a hasonló megoldású nevelőkből, így a képen látható módon oldottam meg a nevelőt, így jut hely a szikzacskósoknak is és a már centis kicsiknek is. Bár tény, hogy kicsit luxus két szűrőt üzemeltetni, de legalább fűtőből csak egy kellett. [icon_super.gif] Ja azóta meg megy még egy 50 lieteres is így már ha sok a kis hal 3 akviban nevelődnek. [mik_mrgreen.gif]
1176716768.jpg

1176716747.jpg
Csabi
Öreg rája
Öreg rája

HozzászólásSzerző: Kriszta » 2007.12.18. 17:54

Köszi szépen a sok tanácsot. Tiszta gáz, kerestem függönyt, találtam is, anyám ide is adta volna h szabdalhatom, de TÚL NAGY A LYUK RAJTA!!! [mik_cry.gif] [089.gif] [mik_sad.gif] [mik_evil.gif]
Lehet h maradok a kifogó hálónál... majd még töröm a fejem... [eusa_think.gif] [eusa_wall.gif]
Kriszta
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: Marri » 2007.12.18. 20:58

Próbáld meg muszlin anyagból készíteni. Az nem túl nagylukú. Én még a frissen kikelt sórákokat is le tudom szűrni vele, alig megy át rajta egy-kettő. A kikelt sórák az elúszó ivedékoknál sokkal kisebb, az ivadékok meg is tudják enni (befér a szájukon).
Ez az anyag nem nyúlik mint a harisnya és géppel is varható. Ráadásul nem enged káros anyagot. Van egy halhálóm is, amin ilyen anyag van.
Marri
marika3 freemail hu
Marri
Növendék hal
Növendék hal

Következő

Vissza: A halak tenyésztéséről, szaporításáról általában