Ismeretlen halbetegség

Halbetegségek és gyógykezelésük.

Ismeretlen halbetegség

HozzászólásSzerző: Tenzeus » 2017.01.15. 15:05

Sziasztok

Az alább linkelt képen lévő halbetegség azonosításában szeretnék segítséget kérni. A tünetek: a hal étvágytalan, koordinációs zavarok, lebeg a vizen, leginkább az oldalán van, de van amikor feje tetejére áll. A faroktövén egy barna csomó alakkult ki, amely leginkább egy tubifex golyohóz hasonlít. Sajnos sem képeken, sem betegségleírásokon nem tudtam azonosítani a betegséget.

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?fil ... teghal.jpg

Előre is köszönöm a segítséget.
Tenzeus
Friss hal
Friss hal

Re: Ismeretlen halbetegség

HozzászólásSzerző: Tibor » 2017.03.10. 15:11

Tibor
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Re: Ismeretlen halbetegség

HozzászólásSzerző: tiszavirág » 2018.10.15. 10:16

Sziasztok!

Van egy vitorlásom aki hetek óta félrehúzódik az akvárium sarkába és nem eszik.Aztán kb 2 hete egy másik vitorlásom is ugyanígy kezdett viselkedni (a többi halnak semmi baja).Már egy hete külön tettem őket,hátha egy kis nyugalom segít,meg így nem happolják el előlük a kaját.De most sem esznek!Ha beszórom a kaját,odaúsznak és csipegetik is lassan,de aztán kiköpik,újra megeszik,újrakiköpik...próbáltam már szúnyoglárvát,lemezest,szemcsést...de semmi nem kell nekik.Biztos vmi emésztőrendszeri gond,de hogy kezeljem? Gondoltam gyomorsorvadásuk van,de akkor már éhenhaltak volna.Időnként ürülék helyezz átlátszó,fonalszerű vmi tábozik belőlük(nem élősködő,az tuti).
Ötlet vkinek??
tiszavirág
Friss hal
Friss hal

Vissza: Halbetegségek