Segítség, betegek a halaim!

Halbetegségek és gyógykezelésük.

Segítség, betegek a halaim!

HozzászólásSzerző: aqua » 2015.03.31. 13:18

beteg_guppi.jpg
Sziasztok!

Tegnap vettem észre a tüneteket, és egyre több halat érint a betegség. Nálunk született endler guppik úszóin fehér pöttyök, foltok jelentek meg. A betegségekkel foglalkozó oldalakon látott képek alapján is csak találgatni tudok. Szerintem nem darakór, mert ott határozottabbak és kisebbek a pöttyök. Ha valaki tudja mi okozza és hogyan tudnám megfékezni, azt nagyon megköszönném! S.O.S.
aqua
Friss hal
Friss hal

Re: Segítség, betegek a halaim!

HozzászólásSzerző: Tibor » 2015.04.08. 10:59

Úgy tűnik, hogy ez tényleg darakór.
Tibor
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: holecs » 2015.05.21. 08:48

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem, nem tudom beazonosítani mi lehet a baj.
Két aranyhalam van. Egy 10 éves fiú (26 cm-es) és egy 8 éves fiú (18 cm-es). A 8 éves narancssárga-fehér szinkombinációjú. Tegnap vettem észre, hogy a bal melső uszonya, ami alap esetben fehér, vérhálós. Úgy néz ki, mintha hosszanti vérerek futnának benne. A hátsó farokúszója és a háton végigfutó uszony közötti terület meg, mintha hámlana. A teste többi részén semmi eltérés nincs. Sok időt tölt a sarokban, távol a víztisztítós levegőztetőtől nagyjából 45 fokos szögben, de nem ''pipál''. A szeme nem opálos.
Ugye kellene fénykép is?

Tud valaki segíteni, mivel kezeljem?

Üdvözlettel:

Ancsa
holecs
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Tibor » 2015.05.22. 09:41

Egy fotó sokat segítene. Elképzelhető, hogy nem is egyféle betegségről lehet szó, hanem un. felülfertőződés (többszörös fertőzés) is lehet.
Nézz szét itt, hátha találsz valamit ami ráillik a kórképre. http://akvarisztika.info/index.php/halbetegsegek/
Tibor
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: holecs » 2015.05.22. 18:08

Az volt az első dolgom és nem csak itt néztem meg. De egyik se illik rá. Semmi új nem került hónapok óta az akváriumba a vízcserén kivűl. A 10 év alatt soha semmilyen problémánk nem volt. Ezért vagyok tök tanácstalan. Minden esetre metilénkék kezelést elkezdtem. A biológiai szűrőt kivettem, a nélkül megy most a levegőztetés. Este csinälok róla fotót.
holecs
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: holecs » 2015.05.23. 06:33

8 óra alatt olyan jelentős javulás mutatkozott, hogy nem kinoztam azzal, hogy kivegyem a fotóhoz. Remèlem nem esik vissza.
holecs
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: holecs » 2015.05.23. 22:06

További javulás van. A mellső uszonyból eltünt a vérháló. Újra normálisnak néz ki. :-)
holecs
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Tibor » 2015.05.27. 13:12

Ennek igazán örülök! [great.gif] Csak így tovább!
Tibor
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Kheopsz Zsolt » 2017.04.14. 17:17

Sziasztok.
Kellene egy kis segítség. Mit ajánlotok ha a halamnak Hámférgessége vagy valamilyen bőrfertőzése van? Olyan megoldás érdekelne persze ha létezik, ami gyors és olcsó, és nem csak hallottatok róla, ki is próbáltátok és használt. Tünetek, a hal kedvtelen, észrevehetően másképpen viselkedik. Néha hintáztatja magát, lassabb mint máskor. A legborzasztóbb és feltűnőbb rajta, hogy az uszonyai, össze vannak ragadva, zsugorodva.Fehér foltok és semmilyen színelváltozás nem látszik.
Kheopsz Zsolt
Friss hal
Friss hal

Vissza: Halbetegségek