Pillangó tarkasügér (Apistogramma ramirezi)

Akvárium halaival kapcsolatos információk.

Re: Pillangó tarkasügér (Apistogramma ramirezi)

HozzászólásSzerző: pepe » 2008.08.27. 21:19

Ez volt az eggyik állomhalam.Többször is kisérleteztem velük.
Egyszer még szaporodtak is.Nagyon speckó a vízigényük.
Gyönyörű halak [icon_pray.gif] .Még egyszer biztosan veszek belőlle.
"valamit rosszul tudni rosszabb,
mint nem tudni"
pepe
Öreg rája
Öreg rája

HozzászólásSzerző: Csababá » 2008.08.28. 07:02

Anno a Horn-Zsilinszky-t olvasgatva (és nézegetve fekete-fehérben) álmodoztam róluk és megfogadtam, egyszer lesznek ilyen halaim. Vajon még mindig speckó a vízigényük. Én nem bánnám, ha hozzászoktak volna már a csapvízhez. Tegnap az APEH melletti boltban volt 3, de az eladó szerint mind hím volt, pedig vettem volna, ha vegyesen vannak.
...SZERINTEM. Továbbá..."Nem minden esetben értek egyet saját véleményemmel, nézeteim nem feltétlenül tükrözik meggyőződésemet" (Peterdi) A válaszokat, hozzászólásokat előre (is) köszönöm.
Csababá
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Csababá » 2008.08.28. 13:31

Én a kereskedésekben már látok szépeket, pedig ott is csap csapvíz van és olvastam, hogy eléggé beakvarizálódtak már. Az más kérdés, hogy tényleg jobb nekik lágy, savanyú vízben. Az ikrák is nagyobb eséllyel kelnek ki, bár talán ritka a jól nevelő szülőpár. Gondolom a sok mesterséges keltetésnek köszönhetően is.
...SZERINTEM. Továbbá..."Nem minden esetben értek egyet saját véleményemmel, nézeteim nem feltétlenül tükrözik meggyőződésemet" (Peterdi) A válaszokat, hozzászólásokat előre (is) köszönöm.
Csababá
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: sys » 2008.09.23. 22:16

Sziasztok!!

Lenne egy problémám. Nemrég vettem egy hím ramirezit,és gondoltam veszek mellé egy nőstényt is hogy ne unatkozzon.Én azt hittem hogy jól ellesznek egymással,de hamar kiderült hogy ez nem így van. A hím folyton udvarol a nősténynek de az elutasítja.És ezt a hím nem igazán veszi jó néven, és csípkedi meg bántja őt.
Gondoltam elkülönítem,de akkor ez azt jelenti hogy már nem is fogják egymást megkedvelni?! Attól félek hogy a továbbiakban majd külön kell őket tartanom egymástól.De ha várok,akkor továbbra is bántani fogja a hím a szegény kis nőstényt.
Ha van ötletetek erre a problémára,vagy tanácsotok ,az nagyon megköszönöm.
sys
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Csababá » 2008.09.24. 06:45

Nálam hasonló volt a helyzet kakadu törpe sügérekkel. Vettem egy másik nőstényt is, amit aztán mind a ketten bántottak. Illetve hol az egyik- hol a másik nőstény volt harciasabb, de azért jó lépésnek bizonyult, bár kell hozzá egy nagyobb, jól benövényesített, tereptárgyakkal teli akvárium. Mekkora, milyen akid van?
Szerintem a nősténynek be kell ikrásodnia, hogy fogadni tudja a hím udvarlását, addig viszont lehetséges, hogy nem lesznek jóban. Több nőstény esetén oszlik a figyelme, ami jó is lehet. Pontosan mit csinál a hím?
Ha jól tartod őket, beikrásodik a nőstény és jóban lesznek.
Csababá
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: sys » 2008.09.24. 11:59

Az akváriumom egyelőre 12literes,és az állatkereskedésben azt mondták hogy ez elég nekik.Van benne vár,meg növény,hőmérő,szűrő és lélegeztető.Mivel még csak kezdő haltartó vagyok,így mindenben kikértem szakember véleményét.
Még ennivalókból is igyekeztem a legjobbakat venni nekik.Szóval mindenben az utasításokat követtem,ezért is vagyok most tanácstalan a halaimmal kapcsolatban.
Hát a hím odaúszik a nőstényhez,és kelleti magát neki,de a nőstény elúszik tőle,vagy elbújik a kis várba.A hím meg megy utánna és csípkedi a hát-és mellúszóját. Mostanra már ott tart a dolog hogy a nőstény enni sem mer,inkább a növény közé bújik a hím elől. [089.gif]
A többiekkel nincs problémám,mert még van az akváriumban egy rák,meg egy algaevő.
Viszont ha vennék még nőstényt,akkor gondolom egy nagyobb aki is kéne.Ez mondjuk nem probléma,de szerinted akkor megoldódna ez a dolog?
sys
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Kovan » 2008.09.24. 13:47

Szerintem mindenképpen nagyobb akvárium kellene nekik,mert az a 12 liter szerintem elég kevés. Az igaz hogy abban is eléldegél,de nem biztos,hogy a legjobb ekkora akiban tartani. Ha több helyük van,akkor a nőstény jobban el tud vonulni és több nőstényt is tudsz tartani. Persze ez csak az én véleményem,ha valamit nem jól mondtam,akkor kérlek javítsatok ki.
Kovan
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: Csababá » 2008.09.24. 14:36

12 liter szerintem arra elég, hogy egy beteg halat elkülöníts, vagy csigákat tarts. Jelen esetben abszolút félre lettél vezetve, úgy érzem. Ha van lehetőséged, mindenképp egy 50 literes, vagy nagyobb akváriumot állíts csatasorba, amiben sok növény és búvóhely van. Ilyen kereskedőnél én már azt is kétségbe vonnám, hogy valóban párban adta-e a ramikat.
Milyen rákod van?
Esetleg csinálhatnál fényképeket a lakókról (környezetükről) és megmutathatnád.
Csababá
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: sys » 2008.09.24. 19:05

élőhely.JPG

Szóval ő a hím ramirezim,akit Szkrepinek hívok,(talán még a háttérben vagyis a barlangban)látszik a rák is valamennyire...csak ő nagyon ritkán jön ki onnan,és elég átlátszó még...de majd megpróbálom őt is lefényképezni és a nőstény ramirezit is.
Azt nem tudom hogy milyen fajta a rák,de teszek fel róla is képet,és az egész akváriumról is :).
sys
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: sys » 2008.09.24. 19:46

akvárium2.JPG

Szóval ilyen az akvárium...igaz a poszter lejött a hátuljáról,de gondolom látszik hogy elég amatőr haltartó vagyok.
A nőstény hal sajni nem látszik mert a levegőztető buborékjai mögött van.
Ja,és a bal sarokban ottvan a kis zebrahal is.A hőmérőnél pedig az algaevő halacska,a rák meg a szokásos odujában.Így ennyien éldegélnek itt.
sys
Friss hal
Friss hal

Következő

Vissza: Édesvízi halak fajonkénti tárgyalása