Sziámi harcos hal (Betta Splendens)

Akvárium halaival kapcsolatos információk.

Re: Sziámi harcos hal (Betta Splendens)

HozzászólásSzerző: Jani 614 » 2012.12.07. 18:42

Valószínű,hogy udvarol nekik!
Ezért kell több lány és sok búvóhely,hogy ne csak egy lányt csesztessen
és el tudjanak bújni előle egy kicsit pihenni!
Senki nem tud belőled olyan angyali szeretetet és állati dühöt kihozni
mint a saját gyereked!
Jani 614
Nagy hal
Nagy hal

HozzászólásSzerző: Kish26 » 2012.12.10. 23:45

Sziasztok!
Köszönöm a választ!Vettem egy 20literes aksit is,hogy ha ivásra kerülne a sor.Amit most észrevettem,hogy a két lány között feszültség alakult ki.Eddig szépen egymás mellett úsztak sokszor,most meg ha a kisebb a nagyobb lány melle úszik az kinyitja a kopoltyúját és ezzel elzavarja a másikat.Csipkelődés nincs köztük,csak ez.Ez mit jelenthet?Lehet,hogy a fiú már nagyon felhergelte őket?
Kish26
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Jani 614 » 2012.12.11. 18:47

A két lány rivalizál egymással!
Persze az erősebb az úr!
Ha elég nagy az aki és el tud bújni a gyengébb akkor nem lehet gond!
mint a saját gyereked!
Jani 614
Nagy hal
Nagy hal

HozzászólásSzerző: Kish26 » 2012.12.11. 19:50

Köszönöm a válaszaidat!
Az lenne most a problémám,hogy sikerült egy fehér lányt szereznem az akváriumba.A probléma, hogy azonnal összeugrott a fiúval, úgy hogy még össze is ragadtak a szájuknál. Most elvan különítve a lány. Mit tudok csinálni velük, miért csinálhatták ezt? Nekem úgy tűnik, hogy a lány provokálja a fiút és támad rá, pedig a fiú csak a szokásos udvarlását csinálja. A két másik lány nem is érdekli az újat.
Kish26
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Jani 614 » 2012.12.11. 21:09

Hagyjunk időt nekik!
Pár nap múlva nézzük meg mi lesz!
Az elkülönítés jó ötlet volt!
mint a saját gyereked!
Jani 614
Nagy hal
Nagy hal

HozzászólásSzerző: blant » 2013.01.29. 21:03

Sziasztok!

Mondhatni katasztrófának is betudható esemény történt, mégpedig egyetlen és kedvenc Bettámat megcincálta valaki...
Lakótársai:
- 9 petitella
- 1 páncélos
- 1 pandaharcsa
- 4 párduccsík
- 1 csigaveőként azonosított, de erősen gyanús, sőt tuti, hogy valójában egy botia és egyben ő a tettes - eddig békében megvoltak egymás mellett, azonban ma reggel arra ébredtem, hogy a vörös királyomnak (Betta) a fátyla erősen hiányos, mintha kb. a felét letépték volna.
Mit javasoltok? Gondolom az elkülönítés az alap, de egyéb ötlet?

Köszi:
blant
blant
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Tibor » 2013.01.30. 09:16

Más lehetőség nem igen jöhet szóba. Sajnos a Botiának van ilyen rossz tulajdonsága, és feltehetően élete végéig meg is marad.
A Betta sem lesz jobb úszó így elmenekülni sem fog tudni.
Tibor
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: m0ha » 2013.03.29. 04:03

Sziasztok!!
Eléggé kezdő akvarisztikus vagyok. Eddig 3 guppim van "csak". Szeretnék bettákat is tartani és nagyon megtetszettek a xifok is. Az lenne a kérdésem, hogy lehet-e együtt tartani az utóbbi két fajt, kellően nagy akváriumban, mert láttam, hogy eléggé meg oszlanak a vélemények. Vagy inkább válasszak egyet a két faj közül ??
m0ha
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: pisti7701 » 2013.03.31. 01:48

m0ha írta:Sziasztok!!
Eléggé kezdő akvarisztikus vagyok. Eddig 3 guppim van "csak". Szeretnék bettákat is tartani és nagyon megtetszettek a xifok is. Az lenne a kérdésem, hogy lehet-e együtt tartani az utóbbi két fajt, kellően nagy akváriumban, mert láttam, hogy eléggé meg oszlanak a vélemények. Vagy inkább válasszak egyet a két faj közül ??

Szia!
Szerintem Bettát semmikép ne tarts Guppival én meg próbáltam hát eléggé le amortizálta a hímeket először a farkuk aztán torokra mint a Foxi .Bármi meglepő az a Sziszi volt a szelídebb . A mostanim még a Márnáknak is púposkodik . Nagyon szép eleven szülős aksikat láttam Guppi,Xipho,Moly s ezek megszámlálhatatlan fajtái pl:zöld xiffo ,berliner , napfény , papagáj ,Miki egér platty bár ezek is xiphok , dalmata,platina, lírafarkú Moly .Ezek fátyolos verziói .Na a Guppikról nem is beszélve . Én 10l vízhez tennék 1 csapott kávéskanál JÓDMENTES SÓT .Sok sikert hozzájuk .
egyet mondok kettő lesz belőle
pisti7701
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: petrud » 2013.04.01. 14:27

Sziasztok!

A tanácsotokat szeretném kérni. Van pár 44 napos, és olyan 60 db 30 napos betta ivadékom.. Eddig főtt tojássárgájával etettem őket, de már kezdem kicsit unni. De mást meg nem nagyon esznek. Keltettem nekik sórákot, amit imádtak. De 1 keltetés 1 napra elég, szóval nem túl olcsó mulatság. Próbálkoztam már mindenfélével (1-es Fix, fagyasztott szúnyoglárva apróra vágva, lemezes, tablettás, szárított szúnyoglárva összemorzsolva), de semmi nem ízlik nekik. Valami tippet tudnátok adni? Szerintem a tojás a 44 naposaknak már nagyon aprónak tűnik... A tenyésztés, nevelés, valamint tisztán tartás nagyon megy..de az etetéssel befürödtem.. :( Köszönöm előre is a válaszokat!
petrud
Friss hal
Friss hal

ElőzőKövetkező

Vissza: Édesvízi halak fajonkénti tárgyalása