Foltos páncélosharcsa (Hoplosternum Thoracatum )

Akvárium halaival kapcsolatos információk.

Synodontis Petricola

HozzászólásSzerző: nyuszimama » 2008.12.28. 17:56

Van 2 db belőle .De sajnos nem tudom lehet-e őket tenyészteni ?Ha igen hogyan?
nyuszimama
nyuszimama
Kis hal
Kis hal

Re: Foltos páncélosharcsa (Hoplosternum Thoracatum )

HozzászólásSzerző: gyudbal » 2015.02.25. 22:16

Sziasztok!
Nagyon szeretnék ilyen halat, de Szegeden a kereskedésekben egy éve csak beteg halakat látni (homályos, kidülledt szem, rojtosodó úszók, csonka bajuszok)... Régen amikor volt nekünk, úgy tűnt kb. mindent túlélnek, most meg négy példány pusztult el nagyon hamar. A többi halunk egészséges, mint a makk. Ha van ötletetek, hogy honnan szerezhetnék, nagyon hálás lennék!
Köszönöm:
András.
gyudbal
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Tibor » 2015.02.26. 14:23

Szia!
Szerintem azért Szegeden nem csak egy bolt van. Sőt vannak olyanok is tudtommal akiknek több boltja is van, és elég igényesek. Szerintem nézz körbe bátran megéri.
https://www.google.hu/search?q=d%C3%ADs ... 7taN-8goAL

ui.: de rövidesen saját tapasztalatról is beszámolhatok.
Tibor
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Zsoca » 2015.02.26. 20:28

gyudbal írta:Sziasztok!
Nagyon szeretnék ilyen halat, de Szegeden a kereskedésekben egy éve csak beteg halakat látni (homályos, kidülledt szem, rojtosodó úszók, csonka bajuszok)... Régen amikor volt nekünk, úgy tűnt kb. mindent túlélnek, most meg négy példány pusztult el nagyon hamar. A többi halunk egészséges, mint a makk. Ha van ötletetek, hogy honnan szerezhetnék, nagyon hálás lennék!
Köszönöm:
András.

Szia!

A trópus pluszt jó szívvel tudom ajánlani...
Ha náluk van, akkor érdemes megvenni.
Zsoca
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Tibor » 2015.02.27. 15:42

Így van a belvárosban a Trópus biztosan jó minőséget találsz.
Tibor
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: gyudbal » 2015.02.28. 12:18

Köszönöm a válaszokat!
A Trópus nagyon jó bolt, nem is szívesen mondok rosszat róluk, mert tényleg úgy tűnik, hogy képben vannak, de ez az egyetlen egy faj rendre betegen kapható náluk. Igaz-igaz, csak náluk néztem meg eddig - ennek az az oka, hogy úgy figyeltem meg, hogy a városban itt értenek a halakhoz leginkább, a többi kereskedésben sokszor rossz bőrben voltak, ráadásul a Trópusban nem szokás rásózni az emberre olyat, amiről tudják, hogy az illetőnek nincsenek meg a megfelelő eszközei az életben tartáshoz. Tehát - gondoltam - ha a ott nincs, máshol is nehéz ügy lesz egészségeset találni... De azért nyakamba veszem még a várost.
Viszont update: mint egy hódmezővásárhelyi kereskedőtől megtudtam, január eleje-közepe óta sehol nem lehet kapni az eredeti színváltozatot, csak az albínót. Elképzelhető, hogy "magasabb szinten" van gond az állománnyal? Ő minden esetre furcsállotta a jelenséget, de mint mondta, ezzel nincs egyedül, többen nem értik, hogy mi lehet most a hopikkal, de volt már ilyen más fajjal is...
gyudbal
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: gyudbal » 2015.03.06. 16:20

Sziasztok!
Gondoltam adok egy helyzetjelentést.
A hódmezővásárhelyi Lucius díszállat kereskedésben vettem két kb. 5 centis nőstényt. Szépek, egészségesek, igaz úgy tűnik kissé meg vannak tépázva, nagyméretű sügerekkel voltak együtt, szerintem azok néha bekóstolták őket. Minden esetre nem olyanok az úszóik, mintha betegek lennének.
Nagyon boldog vagyok most velük, igaz jobban örültem volna, ha az egyik hím, de ez van... Ha valaki esetleg hasonló cipőben jár, csak pont fordítva, cserélhetnénk...
Emellett - s ez itt hadd legyen az önzetlen reklám helye - szeretném ajánlani ezt a boltot, két nagyon helyes csajszi viszi, ráadásul ügyesen: a halaik láthatóan jól vannak, értenek hozzájuk. Szinte kizárólag akváriumok vannak. Lelkiismeretesen igyekeznek beszerezni amire az ember áhítozik, az én esetemben például zöld ("vadas") xifóknak járnak most épp utána (nem könnyű). Környékbeliek tegyenek kitérőt :)
gyudbal
Friss hal
Friss hal

Előző

Vissza: Édesvízi halak fajonkénti tárgyalása