Odesszai rubinmárna

Akvárium halaival kapcsolatos információk.

Odesszai rubinmárna

HozzászólásSzerző: Landscape Wine » 2014.08.03. 14:39

Sziasztok! Újrakezdő akvarista vagyok, 54 literes az akváriumunk, EHEIM technikával. Van két odesszai rubinmárnám, hímeket vettem, mert a nőstény nagyobb és kevésbé szép. Kb. 3 hónapja, az egyik még jelentősen kisebb volt, mint a másik, de nem bántották egymást. Mostanra a kisebb szinte utolérte méretben a nagyobbat, amelyik viszont elkezdte őt kergetni. Az űzött kissé halványabb lett, talán a stressztől, és elbújik a sűrű növényzetben. Ahol a másik békén hagyja, onnan gyakran a ramirezik zavarják el. Etetéskor odajön és eszik rendesen, és betegségre utaló jelet sem látok rajta. Hiba volt a két hím? Jobb lenne egy hím és egy nőstény? Ha el kell ajándékozni az egyiket, melyik legyen az, az űző vagy az űzött? Előre is köszönöm a válaszokat.
Landscape Wine
Friss hal
Friss hal

Re: Odesszai rubinmárna

HozzászólásSzerző: Beni » 2014.08.03. 20:05

Landscape Wine írta:Sziasztok! Újrakezdő akvarista vagyok, 54 literes az akváriumunk, EHEIM technikával. Van két odesszai rubinmárnám, hímeket vettem, mert a nőstény nagyobb és kevésbé szép. Kb. 3 hónapja, az egyik még jelentősen kisebb volt, mint a másik, de nem bántották egymást. Mostanra a kisebb szinte utolérte méretben a nagyobbat, amelyik viszont elkezdte őt kergetni. Az űzött kissé halványabb lett, talán a stressztől, és elbújik a sűrű növényzetben. Ahol a másik békén hagyja, onnan gyakran a ramirezik zavarják el. Etetéskor odajön és eszik rendesen, és betegségre utaló jelet sem látok rajta. Hiba volt a két hím? Jobb lenne egy hím és egy nőstény? Ha el kell ajándékozni az egyiket, melyik legyen az, az űző vagy az űzött? Előre is köszönöm a válaszokat.

Nincs semmi probléma, simán csak a másik a domináns hím.
Beni
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: Landscape Wine » 2014.08.03. 21:05

Köszi a választ! Ezek szerint ettől még a másik is megérhet egy szép kort? Ha nőstény(eke)t szereznék nekik, változna valami? Csak elvi kérdés, mert ahhoz már túl sokan vannak, másik akváriumot pedig egyelőre nem tervezünk, legfeljebb egy kicsi vészmedencét.

Landscape Wine
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Beni » 2014.08.04. 18:40

Landscape Wine írta:Köszi a választ! Ezek szerint ettől még a másik is megérhet egy szép kort? Ha nőstény(eke)t szereznék nekik, változna valami? Csak elvi kérdés, mert ahhoz már túl sokan vannak, másik akváriumot pedig egyelőre nem tervezünk, legfeljebb egy kicsi vészmedencét.

Nyugodtan rakhatnál be melléjük még "korlátlan számú" nőstényt is, hímet is, nem lenne probléma, mindössze lenne egy domináns hím, aki néha-néha megmutatná, hogy Ő az úr a háznál.
Beni
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: Akvatheo » 2014.12.11. 03:05

A két hímhez még 6-8 hímet célszerű rakni és megoszlik a domináns hím figyelme. Egy 50-60 literes medencét szépen megtölt 10-12 ODESSA márna (kb. 5lit. víztér/1 OD.) Ezek a gyönyörű piroscsíkúak szédületes cikázást tudnak produkálni, különösen etetéskor. [039.gif]
Akvatheo
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Landscape Wine » 2014.12.18. 12:01

Akvatheo írta:A két hímhez még 6-8 hímet célszerű rakni és megoszlik a domináns hím figyelme. Egy 50-60 literes medencét szépen megtölt 10-12 ODESSA márna (kb. 5lit. víztér/1 OD.) Ezek a gyönyörű piroscsíkúak szédületes cikázást tudnak produkálni, különösen etetéskor. [039.gif]

Köszia tippet! Ha a medence nem lenne társas, és már most nem kellene KRESZ táblákat kitenni, akkor lehet, hogy megvalósítanám :-)
Landscape Wine
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Landscape Wine » 2015.08.21. 18:11

Azóta megfogadtam a tanácsot, és bővítettem a csapatot, most 10 különböző korú odesszám van, 6 hím 4 nőstény, és úgy tűnik a hímek így kevésbé bántják egymást.
Landscape Wine
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Zsoca » 2015.08.22. 06:49

Landscape Wine írta:Sziasztok! Újrakezdő akvarista vagyok, 54 literes az akváriumunk, EHEIM technikával. Van két odesszai rubinmárnám, hímeket vettem, mert a nőstény nagyobb és kevésbé szép. Kb. 3 hónapja, az egyik még jelentősen kisebb volt, mint a másik, de nem bántották egymást. Mostanra a kisebb szinte utolérte méretben a nagyobbat, amelyik viszont elkezdte őt kergetni. Az űzött kissé halványabb lett, talán a stressztől, és elbújik a sűrű növényzetben. Ahol a másik békén hagyja, onnan gyakran a ramirezik zavarják el. Etetéskor odajön és eszik rendesen, és betegségre utaló jelet sem látok rajta. Hiba volt a két hím? Jobb lenne egy hím és egy nőstény? Ha el kell ajándékozni az egyiket, melyik legyen az, az űző vagy az űzött? Előre is köszönöm a válaszokat.

Szia!
A legnagyobb baj, hogy az 54 l kevés nekik. De ha már tartod őket, akkor ajándékozd el az egyik hímet és vigyél helyette egy nőstényt. Akkor nem lesz "balhé"
Nem tudom milyen más hal van az akiban de lehet célszerű lenne elgondolkodnod a nagyobbra váltáson ha van rá lehetőséged. Azért javaslom ezt, mert a másik kérdésedre is ez a válasz. A malabári dániók is jobban éreznék magukat nagyobb medencében.
Zsoca
Friss hal
Friss hal

Vissza: Édesvízi halak fajonkénti tárgyalása