Ancistrus sp.

Akvárium halaival kapcsolatos információk.

Re: Ancistrus sp.

HozzászólásSzerző: joshua » 2014.10.23. 22:58

Sziasztok !

Sok év múltán visszatértem ! [045.gif]
Úgy érzem kicsit bölcsebb lettem , szeretnék Ancistrus cirrhosus - Közönséges algaevőharcsával foglalkozni.

Meg köszönném ha valaki írna nekem egy kicsit bővebben erről !
Pl: milyen bujkáló,tapasztalat,halnépesség,elkülönítés,hőfok,ikrázási kedv .

köszi előre is
Tudatod semmit sem ér érzéseid nélkül...
joshua
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: bajusz9 » 2014.11.26. 13:24

Üdv. újra :-D
Az ancik, ha jól érzik magukat (jó víz paraméterek, hőfok) elég nagyok, de még nem nagyon öregek, és megfelelő a nemi arány (egy hím mellé akár több nőstény, de nálam nemigen foglalkoztak ezzel, több fiú sem volt gond) szaporodni fognak. Elég nekik valami egyszerű bujkáló (nálam a párszáz forintos bolti fatörzs vált be), de egy sima cső is megteszi (amiből oldódik ki semmi), vagy fixen rögzített kőrrakás barlangja.... És persze semmi olyan hal az akváriumban, ami megeszi az ikrákat, vagy a kis halakat. Mondjuk az ikrát bármi megeszi, de az ancipapa elzavarja a nála kisebbeket.....
Szőke vagyok! Oszt?
Napról napra az újdonság varázsával ajándékoz meg az amnézia.
bajusz9
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: gyudbal » 2015.02.18. 22:21

Sziasztok!
Kb. 1 hete furcsa az egyik ancink egyik szeme. Olyan, mintha bacis betegsége lenne, de annak egyéb tünetei egyáltalán nem láthatók rajta, úgy mint feltüremkedő pikkelyek, foszladozó úszók. Jó étvágyú is, csak a fél szeme olyan, mintha "be lenne dagadva"... Lehet-e az, hogy tényleg valami ilyesmi történt? Ugyanis a másik ancink, a nagyobbik ki nem állhatja őt, és mindig elhajtja a kaja közeléből, elég durván esik neki. Ez kb. 4 cm hosszú, a sérült (v. beteg) 3 cm.
gyudbal
Friss hal
Friss hal

Előző

Vissza: Édesvízi halak fajonkénti tárgyalása