Ancistrus sp.

Akvárium halaival kapcsolatos információk.

Ancistrus sp.

HozzászólásSzerző: Csabi » 2008.05.15. 22:49

csuvarszkia írta:Most 4 cm. Két hónapja vehettem...

Akkor ezek szerint, már ilyen kis korban is megállapíthatóak a nemek. Az jó, mert akkor nekünk egy párunk van. [icon_super.gif]
Csabi
Öreg rája
Öreg rája

Re: Ancistrus temminckii

HozzászólásSzerző: Csababá » 2008.12.24. 12:08

Az előrébb hozott szavanna-fa egyik „lábán” van egy üreg-szerűség, ahova egyszer az egyik kakadu ikrázott. A nagyobbik anci ki is nézte ezt magának, pedig annyi egyéb búvóhely is akad. Ahogy egyszer odapillantottam, meglepődve vettem észre, hogy a másik is ott van, pedig a nagy mindig elhajtja. Az üreg mellett a fán voltak és csak aprókat mocorogtak. Közvetlenül egymás közelében, a tipikus T-alakzatban. A kisebb hasa volt a nagyobb fejénél és a farokúszóját pár másodpercenként a nagyobb feje irányába görbítette, aztán vissza. Érdekes módon a nagy nem kergette el azonnal, de a kopoltyúja alól valami kefe-szerűséget meresztett ki. Egyik feje sem agancsos, kb. 1 centi különbség van köztük és olyan 5-6 centi körül lehetnek. Az is meglepett, hogy a nagyobb mintás, a kisebb viszont csak simán pöttyös volt, pedig azt hiszem, amúgy ő is mintás. Nem hinném, hogy ivarérettek lennének (nincs ugyebár „agancs”), a barátnőm szerint területi vita lehetett, de szerintem meg túl gyengéd volt ahhoz. Azóta is csak a nagyobbat látom az üregben.
Mi a véleményetek erről?
Visszaolvasva itt azt láttam, hogy Csuvi 4 centise már növesztette a bajszokat, szóval nem tudom. Lehet, hogy lányaim vannak és hím nélkül próbálkoztak (más halfajoknál ilyen megfigyelhető, mint András is írta). Pedig éppen elég agresszív így is a nagyobbik, főleg etetéskor.
...SZERINTEM. Továbbá..."Nem minden esetben értek egyet saját véleményemmel, nézeteim nem feltétlenül tükrözik meggyőződésemet" (Peterdi) A válaszokat, hozzászólásokat előre (is) köszönöm.
Csababá
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Csuvi » 2008.12.24. 14:46

61 kisancit számoltam az elkülönítőben...

Egy pusztulásom volt eddig.
... inkább csak nézelődöm...
Csuvi
Cápa
Cápa

HozzászólásSzerző: bajusz9 » 2008.12.24. 15:47

Csababá!
Ha két lányod van, én szívesen cserélek... [great.gif]
Viszont az enyémek is viszonylag későn kezdték növeszteni a szarvaikat.
Szőke vagyok! Oszt?
Napról napra az újdonság varázsával ajándékoz meg az amnézia.
bajusz9
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: joshua » 2008.12.24. 16:31

sziasztok hogy lehet megélapitani nemüket ? [eusa_think.gif]
Tudatod semmit sem ér érzéseid nélkül...
joshua
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: Csuvi » 2008.12.24. 17:08

Ha van nyúlvány a fején, akkor hím...
... inkább csak nézelődöm...
Csuvi
Cápa
Cápa

HozzászólásSzerző: joshua » 2008.12.24. 23:08

köszi [great.gif] [icon_super.gif] [clap.gif] [041.gif] [icon_peace.gif] [signthankspin.gif]
Tudatod semmit sem ér érzéseid nélkül...
joshua
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: bajusz9 » 2008.12.25. 09:21

csuvarszkia írta:61 kisancit számoltam az elkülönítőben...

Egy pusztulásom volt eddig.

Gratulálok! [clap.gif]
És irigyellek. [093.gif]
Az enyémek semmit nem csinálnak. Vagy csak mindig felkajálták a többiek az ikrákat? Majd kiderül, mert most a kicsiben hagyom a lányt, ott több esélyük lesz.
Szőke vagyok! Oszt?
Napról napra az újdonság varázsával ajándékoz meg az amnézia.
bajusz9
Moderátor
Moderátor

Re: Ancitrus sp.

HozzászólásSzerző: Tergi » 2009.02.19. 20:44

Sziasztok.
Nekem majdnem 1 évesen jelent meg az aranyancin a kinövés, de senki ne csodálkozzon azon ha téved, mert a nőstény szája körül is nő bajusz. Biztosan 1 éves kor után mondható meg, a hím 2 a nőstény 1+1/2 évesen ivarérett.
Én sikeresnek mondhatom az állományomat, 1 pár felnőtt, és 1 pár 1 év feletti van, tavaly kb. 200 db-ot neveltem fel, idén januárban megleptek 115 db.-bal. Az első héten 4 elhullás, de azóta semmi, már 1 cm. felett vannak.
Ha kérdésetek van véletlenül a tartás, illetve a szaporítással kapcsolatban, nyugodtan írjatok.
Sziasztok.
Tergi
Friss hal
Friss hal

Re: Ancitrus sp.

HozzászólásSzerző: Marri » 2009.02.19. 20:58

Nekem az egyik ancim már 8 éve van nálam és már elég nagy volt amikor megvettem akkor is. Igaz hogy 3 másik ancit kiírtott maga mellől, azt hiszem nőstény mert nincsenek kinövései a fején. A másik akváriumban két ancim van, őket felszámolt akvárium halállományával vettem át. Szépen elvannak egymás mellett csak ritkán veszekszenek. Nem tudom mennyi idősek, kicsiknek láttam amikor megkaptuk (legalábbis az öreghez képest fele illetve harmadakkorák voltak), az egyik kicsit nagyobb méretű és egyiknek sincsenek kinövések a fején.
Marri
marika3 freemail hu
Marri
Növendék hal
Növendék hal

Következő

Vissza: Édesvízi halak fajonkénti tárgyalása