Sziámi harcos hal (Betta Splendens)

Akvárium halaival kapcsolatos információk.

Re: Sziámi harcos hal (Betta Splendens)

HozzászólásSzerző: Beni » 2013.04.01. 15:15

Nálam az ivadékok simán ették a kisebbre tört lemezes kaját. Bár azok guppik voltak, de ki tudja, hátha...
Beni
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: bajusz9 » 2013.04.01. 21:31

Fogalmam sincs mekkora egy 30 napos Betta, de ha már kinőtték a Sera micront (szinte liszt szerűen apró szemű), akkor próbáld meg a fagyasztott cyclopsot. Szerintem az már jó lesz. Azt szokták adni a keltetett sórák után az ivadékoknak.
Szőke vagyok! Oszt?
Napról napra az újdonság varázsával ajándékoz meg az amnézia.
bajusz9
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: szaboandrea » 2013.05.26. 15:53

sziasztok

Egy kis segítséget szeretnék kérni. 4db lánykám van egy 40 literes akiban, és szeretnék most egy fiút is újra. Újra mert sajnos az előző gyönyörű koronás fiúmat megtépte egy agresszív lány(már el lett távolítva az akiból), aztán nem tudott felépülni belőle :(
Arra gondoltam hogy nyár felé megpróbálom újra. Mivel összeszokott lánytársaságról van szó, szerenék tanácsot kérni, hogy hogyan szoktathatnék be a bandába egy fiút is, h nehogy megtépje valamelyik lány mert h idegen vagy ilyesmi.

Előre is köszönöm!!
szaboandrea
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Jani 614 » 2013.05.26. 19:40

Szia!
Próbáld meg,hogy a lányokat másik akiba teszed és amikor meghoztad a fiút a lányokat csak a fiú után teszed az akiba vissza!
Így azt hiszik új helyre kerültek!
Senki nem tud belőled olyan angyali szeretetet és állati dühöt kihozni
mint a saját gyereked!
Jani 614
Nagy hal
Nagy hal

HozzászólásSzerző: szaboandrea » 2013.05.31. 17:36

Köszönöm szépen!!

És mikor tegyem vissza a lányokat? Egyszerre tegyem őket vissza, vagy inkább külön külön? És ha először a fiút csak a fóliában beleraknám pár percre h megszokják h van egy pasi is a háznál?
szaboandrea
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: vikusik14 » 2017.07.20. 17:19

Sziasztok. Uj vagyok. Olvasgattam a kommenteket. Kerhetnek par valaszt ? Van egy 50literes akvim es szeretnek bele sziamit. Ugy olvastam hogy egy him es 2-3nosteny mehet. Egyszerre tehetem oket? Az aljzatnak mit tanacsoltok? Novenynek javai moha meg szikla mehet? Szurot teszek es vilagitast meg be kell szereznem. Arra volna valami jo tippetek? Azt olvastam levegozteto nem kell. Meg annyi lenne a kerdes ha esetleg lenne majd hab keszitve es ivnanak akkor azt hagyhatom az akviban vagy ki kell venni oket majd olyan kicsi miniatur aksiba ahol kikelnek majd? Vagy hagyhatom a nagyban?
Nagyon szepen koszonom
vikusik14
Friss hal
Friss hal

Előző

Vissza: Édesvízi halak fajonkénti tárgyalása