Csikóhalak

Tengeri fajokkal kapcsolatos kérdések.

Re: Csikóhalak

HozzászólásSzerző: Marri » 2008.06.19. 20:56

Rosszabb az, hogy még gyógyerőt is tulajdonítanak ezeknek a halaknak és emiatt van a mértéktelen túlhalászás és pusztítás. Szerintem az összes ilyen hiedelmet minél hamarabb valódi tudományos módszerrel meg kellene vizsgálni és ha alaptalan akkor cáfolatot széles körben terjeszteni a hívők között. Ha meg van valami alapja, akkor helyettesítő megoldást kidolgozni. Szerintem ez is a természetvédelmi feladatok közé tartozna.
Marri
marika3 freemail hu
Marri
Növendék hal
Növendék hal

Re: Csikóhalak

HozzászólásSzerző: andras » 2008.06.19. 21:44

Igen, csak az ilyen hit nem racionális úton hat, így a felajánlot tudományos érvek sem győznék meg őket, fáraszthatnád egész nap magad. Ilyen tipusú vak hit mindig bigot és fanatikus tényekhez vezetett. Sajnos ezt a történelem is alátámasztja.
Én újabban azon filozok, hogy ez a mi állatbarátságunk is vezethet téves gondolatokhoz és sajnos cselekedetekhez is. Nagyon szeretjük ha otthon van egy kis természetsarok, és ezt úgy gondolom, hogy jó. A gond akkor kezdődik ha ez a kis "mű" sarok elveszi a figyelmemet a valós dolgokról. Magamon figyeltem meg, hogy mióta megvagyok az én halacskáimmal, egyre kevesebbet törödök vagy harcolok a természetben (otthon) maradt egyedekért, pedig az igazi harc értük kellene hogy folyon, hiszen lassan kipuszulnak a vadállatok és csak a mesterségesen létrehozott környezetekben fognak megélni. Itt nálunk retenetesen pusztitják az erdőket, letarolják őket. Fogy a zöld állomány meg ezzel együtt az állat álomány is.
Másfelölről pedig egyre többen tartunk állatot otthonainkban, harcolunk értük, szaporitjuk őket, és az az érzésem támad, hogy kevesebbet foglakozunk a környezetünkkel. Bocsássatok meg, nem akartam megsérteni senkit csak magamból kiindulva azt érzem többet tehetnék a természetért.
andras
Cápa
Cápa

Előző

Vissza: Tengeri halak fajonkénti tárgyalása