Mi lehet a zavaros viselkedés oka?

Általánosságban a halakról.

Mi lehet a zavaros viselkedés oka?

HozzászólásSzerző: Rozina » 2009.04.17. 11:17

Sziasztok!

Elsősorban azokat kérdezném, akiknek Ramirezijük van (mondjuk Rain-t:))...

Eddig semmi gond nem volt, a hím és a nőstény teljesen jól megvolt, de kb két napja a hím iszonyúan elkezdte kergetni a nőstényt (ami már teljesen kifáradt és színtelen)...félretudnám rakni egy időre a hímet, de az sem megoldás.

Mitől lehet, h így megzavarodott a hím?

Légyszí segítsetek!
köszi
Rozina
Kis hal
Kis hal

Re: Mi lehet a zavaros viselkedés oka?

HozzászólásSzerző: laszlogabo » 2009.04.17. 12:21

Nekem nincs ramirezim, de ugyanígy voltam a bettával is meg a gurámival is mielőtt ívtak. Két lehetőség van: sok búvóhely a nyősténnek vagy elkülöníteni és időnként felügyelet mellett összeengedni őket. Lehet, hogy lesznek kicsi ramik. [041.gif]
laszlogabo
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: Rozina » 2009.04.17. 13:37

Köszi!

Sok a búvóhely eléggé, bár azért is fura ez a kergetőzés, mert ha bárhol meglátja "nem olyan kedvesen", hanem inkább "területvédősen" üldözi a nőstényt. Már múltkor is azt hittem lesz vmi, mert a homokba kezdtek ásni gödröket, és a nőstény tojócsöve is már kinn volt....de elmaradt a nász nem tudom miért. [eusa_think.gif] Mindegy, akkor figyelek...
Rozina
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: Csababá » 2009.04.17. 17:31

Az én törpesügér hímem akkor a legagresszívebb a nősténnyel, ha a lány nem áll kötélnek, meghiúsul a nász, vagy eltűnnek az ikrák/kicsik.
...SZERINTEM. Továbbá..."Nem minden esetben értek egyet saját véleményemmel, nézeteim nem feltétlenül tükrözik meggyőződésemet" (Peterdi) A válaszokat, hozzászólásokat előre (is) köszönöm.
Csababá
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Rozina » 2009.04.17. 18:04

De azért majd helyreáll a béke ugye??... [089.gif] Mert tényleg rossz ezt nézni így, nem akarom, hogy baja essen a nősténynek!
Rozina
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: Csababá » 2009.04.17. 20:03

Ezt szerintem nem lehet megmondani, de van rá esély.
...SZERINTEM. Továbbá..."Nem minden esetben értek egyet saját véleményemmel, nézeteim nem feltétlenül tükrözik meggyőződésemet" (Peterdi) A válaszokat, hozzászólásokat előre (is) köszönöm.
Csababá
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Rozina » 2009.04.17. 20:26

Csababá, arra van esély h a béke helyreáll, vagy arra, h baja esik a nősténynek?!...ne haragudj, de nekem nem egyértelmű, és azért nem ugyanaz a kettő!
Rozina
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: Csababá » 2009.04.17. 22:05

Válaszolni csak kérdésre tudok. ;)
Sajnos mindkettőre van esély. Ramiban még annyira sem vagyok otthon, de talán párválasztó(bb), ami kicsit rontja a helyzetet. Bár, ha már annyira jóban is voltak... Rain erről többet tud, szerintem.
Csababá
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Rozina » 2009.04.18. 08:52

Igen, kifejezetten jóban voltak, már több 'álpárzás' tanúja is voltam. Szerencsére amit észrevettem, hogy csak kergeti, és nem csipkedi, tehát nincs rajta sérülés, de pl. etetésnél is szét kell választanom őket, mert akkor is kergeti.

Akkor csak annyit mondok: Rain segíts!!! [089.gif] [089.gif]
Rozina
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: Rain » 2009.04.18. 15:04

Sziasztok!

Nálam is mindig megy az adok-kapok. Kisebb sérülések is előfordulnak (úszó szakadás).Nem kell ennek a dolognak túl nagy jelentőséget tulajdonítani.Olyat még soha nem tapasztaltam,hogy egy ramirezi hím agyonverte volna a nőstényét.
A WF-eknél fordított a szereposztás: a nagyobb erőteljesebb 6 cm-es nőstény szokott neki menni a hímnek.
Szvsz más halak jelenléte vmennyire csökkenti ezt a fajta viselkedést, pl nálam jelenleg is van pár cory ivadék a ramis medencékben. Az ívásban nem zavarja őket,ellenben leköti/elvonja a pl a hím figyelmét ha rájön az 5 perc. ;)
"A hiba legtöbbször a billentyűzet mögött van..."

Üdv,
Rain

Rain Akvarisztika
Rain
Növendék hal
Növendék hal

Következő

Vissza: Általános beszélgetés a halakról