Labirinthalak

Általánosságban a halakról.

Re: Labirinthalak

HozzászólásSzerző: kzsolti73 » 2008.11.02. 01:34

Hát... egy kicsit kiábrándultam a Gyöngygurámiból.
Azért vettem, mert kifejletten nagyon szép.
Már ha elélnek odáig. Annyira félősek, pedig sok növényem van, és gyökeret is vettem nekik a díszállat-kereskedőnél.

Az Aranygurámi ellenben sokkal életrevalóbb, jobban eszik is.
Summa-summárum, jelenleg azon az állásponton vagyok, hogy ha valami oknál fogva nem maradnak meg, abban az esetben Kék- (esetleg Márvány)gurámit fogok venni. Vagy pedig Paradicsomhalat (Macropodus opercularis).

(Amúgy 200 literes akváriumban tartom őket (mármint a Gyöngygurámit), 5 db Aranygurámival egyetemben)
kzsolti73
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: kzsolti73 » 2008.11.02. 01:39

Lehet, hogy a közeljövőben Paradicsomhalat (Macropodus opercularis)fogok venni.

Mi a véleményetek? Össze lehet pakolni Gurámival (Trichogasterrel)?
(Azért kérdem, mert tudvalevő, hogy a Gurámi többnyire lassan úszik, és békés természetű. A Paradicsomhal milyen?)
kzsolti73
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: trewa » 2008.11.02. 13:03

Számomra érdekes amit írsz.Bár már vagy 10 éve nem volt gyöngygurámim,de nem úgy emlékszem rájuk mint félős halakra. [eusa_think.gif] [eusa_think.gif] [eusa_think.gif] Volt,hogy társasban vitorlással és még rengeteg más hallal,köztük szumikkal voltak együtt és ott sem féltek,simán megvédték magukat a szumik csipkelődésétől is.Sajna könnyen lehet,h egy genetikailag leromlott,stresszes selejt szériából sikerült venned.Ki tudja hol és hogyan tenyésztik szegényeket.
A paradicsom halat személyesen nem ismerem [rofl2.gif] [rofl2.gif] ,de szerintem az is hasonló temperamentumu lehet,tehát én megpróbálnám együtt. [signthankspin.gif] [signthankspin.gif]
Olyan nincs,hogy valami nem jó sörnyitónak!!
http://www.gazlap.hu , http://www.terrarista.hu
trewa
Cápa
Cápa

HozzászólásSzerző: kontár » 2008.11.02. 13:50

A Paradicsomnak néha elgurul a gyógyszere... bár annyira a vitorlások is vadorzók.
kontár
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: kzsolti73 » 2008.11.02. 18:56

Trewának üzenem: Köszi amit írtál.
Csak tudod, nem nagyon lehet leellenőrizni, hogy egy bizonyos halfaj - ott a kereskedőnél - milyen tenyészetből származik.
Arra okvetlen figyelek, hogy ahelyett hogy "csak úgy" kifogja a kereskedő a halat, ragaszkodom ahhoz, hogy az "árut" (bocsi az igénytelen kifejezésért) én magam is megnézhessem a hálóban. Ennek alapján választottam ki most is a halaimat.
Különben a Gyöngygurámi a szakirodalom szerint (pl. HORN-ZSILINSZKY: AKVARISZTIKA) ijedős halfaj. Szívesen tartottam volna őket Colisákkal, de Debrecenben sajnos csak kifejlett Törpe- és Mézgurámikat árulnak (én debreceni vagyok).

Kicsit meglepődtem, hogy azt írtad, hogy valamikor tartottál ilyen halat Szumátrai díszmárnák társaságában (merész dolog volt). Lévén, hogy a "szumi" elég élénk és csipkedős halfaj.

Különben nekem most is álmom a "szumi", a Rózsás díszmárnávak egyetemben. De majd későbbre halasztom: nem teszem be őket a labirinthalaim közé.
kzsolti73
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: kzsolti73 » 2008.11.02. 19:01

Ami a Paradicsomhalat illeti: ahogy írtam, csak végső esetben tervezem. [eusa_think.gif]
Megpróbálok egy kicsit utána nézni ennek a halfajnak, aztán majd meglátom.
Jobban fáj a fogam kb. 3 cm-es (tehát nem kifejlett) Colisára /pl. Törpe gurámi/. De ez szerintem - minthogy nem árulnak ezekből ivadékokat - örökre álom marad részemről... [089.gif]
kzsolti73
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: trewa » 2008.11.02. 20:03

Pont ezt írtam,h sajna nem tudod ellenőrizni a halaid eredetét,hiába veszel szemre szép halat,az nem jelent semmit.A szumiról azért túl sok a rossz infó,nem csipkedős,inkább csak élénk hal szerintem.Az említett könyv kicsit idejét múlt és hiába volt a maga korában a "biblia" azért voltak benne hülyeségek.De az,h egy hal ijedős vagy sem egyrészt viszonyítás kérdése (mihez képest? ) másrészt rengeteg tartási körülménytől is függ.De mindegy én mindig "bátor"akvarista voltam. [rofl2.gif] [rofl2.gif] [rofl2.gif]
Olyan nincs,hogy valami nem jó sörnyitónak!!
http://www.gazlap.hu , http://www.terrarista.hu
trewa
Cápa
Cápa

HozzászólásSzerző: Csababá » 2008.11.02. 20:14

Elképzelhetőnek tartom, hogy magukban (vagy hasonlóan nyugodt társaságban) tartva félénkebben, mint egy olyan medencében, ahol élénkebb, "bátrabb" (érdeklődőbb) halak is vannak, persze a komótosok stresszküszöbét nem karcolgató mértékben.
...SZERINTEM. Továbbá..."Nem minden esetben értek egyet saját véleményemmel, nézeteim nem feltétlenül tükrözik meggyőződésemet" (Peterdi) A válaszokat, hozzászólásokat előre (is) köszönöm.
Csababá
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: kzsolti73 » 2008.11.02. 20:44

Most hogy jobban belegondolok: igazatok van.
[signthankspin.gif]
kzsolti73
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: kzsolti73 » 2008.11.02. 20:52

Különben, a halakkénti összerakhatóság (vagyis hogy milyen halfajt milyen mással lehet párosítani) viszonylagos.
Szóval, nem lehet minden ismeretet elkönyvelve kezelni - ebben igazatok van.
Ezen azt értem, hogy speciál én valamikor tartottam együtt Trichogastereket Corydorasokkal. Most nem biztos, hogy újra megtenném.
Éppenséggel elvoltak együtt nyugisan, de a nagytestű gurámik mindent megettek a harcsák elől.
Hiába vettem én tablettás tápot - emlékszek, akkor próbáltam ki a "SERA O-Nip"-et, ami tényleg jó - azt is a gurámi ették meg: körülállták, és csipkedték a tablettát.
Szegény harcsáimnak meg nem jutott belőle.
De jobbára így volt ez a granulátumokkal is: azokkal meg vigyázni kellett, nehogy túl sokat öntsek belőle. De ha vigyáztam, azt is a gurámik ették meg... [eusa_think.gif]
Pedig szeretnék Corydorasokat, de hát így... [089.gif]
kzsolti73
Növendék hal
Növendék hal

ElőzőKövetkező

Vissza: Általános beszélgetés a halakról