Halnépesség

Általánosságban a halakról.

Halnépesség

HozzászólásSzerző: kzsolti73 » 2008.09.30. 21:51

Tudomásom szerint a helyes össznépesség ez: 1 cm/ 1 liter.
Vagyis egy 1 cm-es halnak 1 liter vízre van szüksége.
Igaz ez a Corydoras-fajok, és az algaevő halak (pl. ancistrus) esetében is?
kzsolti73
Növendék hal
Növendék hal

Re: Halnépesség

HozzászólásSzerző: andras » 2008.09.30. 21:59

Kb 5cm halig ez az arány megfelel, de 5cm-től felfelé 2l számolnak (nő a térfogat), 9cm-től 3l centinként és 14cm-től 4l-t centinént.
andras
Cápa
Cápa

HozzászólásSzerző: Csababá » 2008.10.01. 04:10

Szerintem nem helyes össznépesség, inkább elfogadható minimum hosszú távon (jó szűrés, vízcserék mellett). A Cory-knak ráadásul inkább alapterület és csapattárs(ak) legyen, mint víztérfogat, persze ez egy arányos akváriumnál nem probléma.
Azt viszont nem értem, egyesek miért nem számolják bele a halsűrűségbe a Cory-kat, Ancikat. [102.gif]
...SZERINTEM. Továbbá..."Nem minden esetben értek egyet saját véleményemmel, nézeteim nem feltétlenül tükrözik meggyőződésemet" (Peterdi) A válaszokat, hozzászólásokat előre (is) köszönöm.
Csababá
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: kzsolti73 » 2008.10.23. 09:40

Meglepődve hallottam egy díszállat-kereskedőtől, hogy a Corydoras-fajokat nem szoktuk beleszámítani az össznépességbe.
Persze az is igaz, hogy egy kereskedőnek az a dolga, hogy eladja az árut... úgyhogy inkább a saját érdekeit szokta nézni...[shock.gif]
De ez tényleg így van?
kzsolti73
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: bajusz9 » 2008.10.23. 09:42

Én is így hallottam, mondjuk én is kereskedőtől. [eusa_think.gif]
Szőke vagyok! Oszt?
Napról napra az újdonság varázsával ajándékoz meg az amnézia.
bajusz9
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: andras » 2008.10.23. 10:57

Őket is bele kell számítani az összképbe, ugyan úgy termeli az amoniát mint más hal,és neki is lyuk van a fenekén [rofl2.gif] , nem igaz?
Az egész kereskedelmi fogás. Mint te is megjegyezted, nekik a lényeg a haleladás. [093.gif]
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára andras 2008.10.23. 14:21-kor.
andras
Cápa
Cápa

HozzászólásSzerző: Csuvi » 2008.10.23. 13:05

andras írta:Őket is bele kell számítani az összképbe, ugyan úgy termeli az amoniát mint más hal,és neki is juk van a fenekén [rofl2.gif] , nem igaz.
Az egész kereskedelmi fogás. Mint te is megjegyezted, nekik a lényeg a haleladás. [093.gif]

Most a kezemben forgatom a cory-mat, de nem tudom megkülönböztetni a két farpofáját egymástól... összenőtt neki?
... inkább csak nézelődöm...
Csuvi
Cápa
Cápa

HozzászólásSzerző: kzsolti73 » 2008.10.23. 14:18

Tényleg... igazából egyetlenegy akvarisztikával foglalkozó könyvben sem olvastam, hogy a Corydoras-okat ne kéne beszámítani az össznépességbe...

Való igaz, hogy rengeteg üzleti fogás van a díszállatkereskedők részéről. Csupa olyan, aminek előbb-utóbb a vásárló issza meg a levét. [093.gif]
kzsolti73
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: trewa » 2008.10.23. 16:22

Ezzel csak az a probléma,hogy 2 külön dologról beszéltek.Akkor nem szoktuk a harcsákat beleszámolni mikor az oxigén fogyasztásról van szó,mivel van járulékos légzésük,tehát légköri levegőt is tudják hasznosítani.De ez is ökörség,mivel ha megfelelő a víz oxigén tartalma akkor ritkábban mennek fel levegőért,tehát alapból ők is fogyasztanak és termelnek mint az aksi bármely más élő lakója. [eusa_think.gif] [eusa_think.gif] [eusa_think.gif] [signthankspin.gif] [signthankspin.gif] [signthankspin.gif]
Olyan nincs,hogy valami nem jó sörnyitónak!!
http://www.gazlap.hu , http://www.terrarista.hu
trewa
Cápa
Cápa

HozzászólásSzerző: kontár » 2008.10.23. 21:54

Mikor először hallottam erről, azzal próbálták magyarázni, hogy egyébként is az aljzatról -ból esznek, így azt a kaját eszik meg, ami egyébként is lebomlana, és mérgezné a vizet. Mivel többet nem tudnak "termelni" mint amennyit megesznek a jelenlétük elvileg(!) nem oszt nem szoroz.

Nem vagyok egy Mengyelejev, de józan paraszt ésszel átgondolva ez több oldalról is sántít:
Egyrészt nem hiszem, hogy egy lebomló kaja ugyanolyan lenne, mint ha átment volna egy emésztőrendszeren.
Másrészt én pl. bőven adok külön is enni a coryknak, nem csak maradékon élnek.
Ez az oxigén felhasználáson alapuló "nem beleszámolás" valóban logikusabbnak tűnik, de akkor a labirintosokat miért nem említi ennek kapcsán senki? (én a pici növényesben éjszakára a törpeguráminak is levegőztetek)
Megmondom őszintén, nem tudom honnan ered ez az egész, vagy mi az alapja, azt viszont simán el tudom képzelni, hogy vki ilyen szóbeszéd miatt telepíti túl az akiját.
Egy szó, mint száz: szerintem! ha vki megvesz egy halat (vagy bármit) és nem kínozni (vagy megenni) akarja alapvető dolog, hogy minden tekintetben számításba vegye.
Jól kiírtam magam... [039.gif]
kontár
Növendék hal
Növendék hal

Következő

Vissza: Általános beszélgetés a halakról