Díszhalak hazaszállítása

Általánosságban a halakról.

Re: Díszhalak hazaszállítása

HozzászólásSzerző: gumiruha » 2011.02.20. 23:58

Én inkább egy olyan vödörben oldanám meg a szállítást, aminek van teteje. Nem kell félni, hogy megsérül a zacskó, elfolyik a víz, vagy összetörik az üveg. Az oxigén sem igazán megoldható, mert szerintem nem sok embernek van otthon oxigén palackja. A megfázással a zacskós megoldásnál is és a vödrösnél is vigyázni kell, bár a zacskót be lehet tenni a kabát alá, a vödrös megoldás pedig ilyen hideg időben felfűtött autóval a legbiztosabb.
Nem iszom vizet, mert halak szerelmeskednek benne ! ! !

Kép
gumiruha
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: Csababá » 2011.03.12. 21:33

Ma kiderült, hogy a befőttes üvegbe nem igazán fér bele a kezem, sem a háló, így ezért sem a legjobb szállítóeszköz.
...SZERINTEM. Továbbá..."Nem minden esetben értek egyet saját véleményemmel, nézeteim nem feltétlenül tükrözik meggyőződésemet" (Peterdi) A válaszokat, hozzászólásokat előre (is) köszönöm.
Csababá
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: bajusz9 » 2011.03.12. 22:06

Üvegből hálóba beleborít, gyakorlatilag leszűröd a vizet vele, a hal meg benne marad.
Szőke vagyok! Oszt?
Napról napra az újdonság varázsával ajándékoz meg az amnézia.
bajusz9
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: pepe » 2011.03.12. 22:10

Látod Zsuzsa, nem is vagy olyan szőke.
"valamit rosszul tudni rosszabb,
mint nem tudni"
pepe
Öreg rája
Öreg rája

HozzászólásSzerző: Csababá » 2011.03.12. 22:31

Jogos, de én a kezdésre, a "becsomagolásra" gondoltam. Az is igaz, hogy nagyobb szájú üvegek is vannak, de az meg már a kezelhetetlen kategóriát súrolja már.
...SZERINTEM. Továbbá..."Nem minden esetben értek egyet saját véleményemmel, nézeteim nem feltétlenül tükrözik meggyőződésemet" (Peterdi) A válaszokat, hozzászólásokat előre (is) köszönöm.
Csababá
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Fox » 2011.03.12. 22:40

Nem olvastam végig minden hozzászólást,nyugodtan kövezzetek meg, de minek is ez a téma?
Minél nagyobb zacskó+ hungarocell doboz, vagy zacsi+hűtőtáska.Ennyi.....az x1000 km-ert kibírják ezekben a repülőn minimális vízben (kis kiegészítéssel) akkor minek variálni?
Üveg ás társai.....????? [102.gif]
Üdv.:Fox
Fox
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: pepe » 2011.03.12. 22:49

Arra nem gondoltál, hogy van akinek kicsi a zacsija.
A viccet félre téve, ha minden területen csak ipari méretekben és vérprofin gondolkodnánk,
ölég nagy sz..ban lenne a mi kis világunk.
"valamit rosszul tudni rosszabb,
mint nem tudni"
pepe
Öreg rája
Öreg rája

HozzászólásSzerző: Fox » 2011.03.12. 22:56

Akkor van akinek kicsi a befőttes üvege is nem??
A viccet félre téve, felhoztam egy példát, hogy szerintem ha olyan szar dolog lenne ez nem hinném hogy ezt alkalmaznák.....de ők biztos nem tudják, hogy van uborkás üveg is. [098.gif]

Nem gondolom, hogy vérprofi "berendezésekről" beszéltem volna.....egy nagyobb zacsit nem lehet beszerezni, akkor ölég nagy szarban van a mi kis világunk.......
Üdv.:Fox
Fox
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: andras » 2011.03.12. 23:44

Csababá írta:Ma kiderült, hogy a befőttes üvegbe nem igazán fér bele a kezem, sem a háló, így ezért sem a legjobb szállítóeszköz.

Ehhez csak annyit, hogy a rendörök is azért hanyagolják a fogmosást, mert nem fér a szappan a szájukba. [yahoo.gif] [rofl.gif]
andras
Cápa
Cápa

HozzászólásSzerző: bajusz9 » 2011.03.13. 11:04

Mi itt sokszor csak pár utcányira szállítjuk a halat. Erre én sokkal egyszerűbb megoldásnak látom a kisvödröt, de az nagy kincs, úgyhogy ha valaki eszköz nélkül jön hozzám halért, akkor én is befőttes üvegbe teszem a halat, az nem gond, ha nem kerül vissza.
Ha én megyek halért, akkor viszem a kis 5 literes (kb.) vödrömet, vagy a 10-est ha nagyobbak a halak. Szerintem ez a legjobb, ha nem túl hosszú útra megyünk. De akár hosszúra is, mert ezt biztos nem szúrja ki a hal uszonya, ahogy egy múltkori szállításnál jártunk.
Szőke vagyok! Oszt?
Napról napra az újdonság varázsával ajándékoz meg az amnézia.
bajusz9
Moderátor
Moderátor

ElőzőKövetkező

Vissza: Általános beszélgetés a halakról