Miért a sügerek?

Általánosságban a halakról.

Re: Miért a sügerek?

HozzászólásSzerző: feca101 » 2011.03.19. 02:02

Miért a sügérek? - Hát mert sügérek! [icon_peace.gif] [098.gif]

Nem olvastam végig, (majd pótolom) és nem is csak sügéreket tartok, de nagyon sok minden van amiért Ők. Így hirtelen: mert elképesztően változatosak, és sokszínűek. Számomra hihetetlenül érdekes, változó hierarchikus és egyéb viselkedési formáik vannak - ami engem igen csak leköt. Szinte a Föld minden pontján előfordulnak, és a hozzájuk köthető földrajzi, biológiai, és egyéb sok-sok információ és érdekesség szintén érdekes számomra, bár ez nem csak a sügérekre igaz - de náluk különösen.
És mert : Szépek [icon_peace.gif]
feca101
Cápa
Cápa

HozzászólásSzerző: Tibor » 2011.03.21. 11:52

Érdekes én is hallottam a téma elején felvetett kijelentést, és nagyon nem tudom elfogadni, de tény, hogy a sügérek az egyik legszebb és legváltozatosabb halfajta. Én magam is nagy rajongója vagyok a dél -amerikai törpéknek, de sok afrikai fajta is tetszik és tartanék is ha lenne hely számukra.
Viszont mindenféle hal tartásának megvan a szépsége és a maga kihívása.
Tibor
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Robi » 2012.11.11. 16:05

Sziasztok!
Tanácsot illetve véleményt szeretnék kérni!? Van egy 112 literes másfél éve indított akim tele vízikalásszal meg anubisokkal.
Szeretnék bele yellow sügér csapatot kb 20db nagyon szétszednék????? [102.gif] Tudom a méret kicsi de egyenlőre nem tudok nagyobb akit nekik, most egy 65 literesben vannak kb 1 hónaposak. Válaszokat előre is köszönöm! [signthankspin.gif]
Robi
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: Tibor » 2012.11.12. 10:00

Én nem ajánlanám neked, hogy ekkor akváriumba Labidochromisokat tarts, legalább 200-300 literes vagy nagyobb medence ajánlatos tartásukhoz.
Nyilván a növendékekkel egy darabig nem lenne gond velük, de ha ivarérettek lesznek annak jó eséllyel harcosok klubjává lépne elő a medencéd.
Tibor
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Csuvi » 2012.11.30. 15:00

Miért van az, hogy nálam a johannii hímek mindegyike fakó. Fehér. A csajok sárgák. Gyönyörűek.
A hímek nagy ritkán durván sötétek! Olyan kékek, hogy el sem hiszem, de ez annyira ritka, hogy elképesztő.

Mi lehet a baj?

Szerk: Kiegészítem, hogy rengetegen vannak. Egy nagy csapat. Sok elbújási lehetőség.
Esznek, mint az állat.

Szürés: 2 külső szűrő (1x1500 l/h és 1x1000 l/h). 2 vízkeringtető, ami a levegőt bemossa: 1x2500 l/h + 600 l/h.
Minimális az áramlás. Van, de nincs, hogy sodorja a halakat. Jól összeraktam.
Fényt variálom össze-vissza. Barna alga folyamatosan van. Nem tudnak beállni a szűrők. Ennyinek tisztán kellene tartania.
... inkább csak nézelődöm...
Csuvi
Cápa
Cápa

Előző

Vissza: Általános beszélgetés a halakról