Milyen halat válasszak?

Általánosságban a halakról.

Re: Milyen halat válasszak?

HozzászólásSzerző: Tibor » 2011.04.23. 20:15

orangutan írta:......... és szeretnék vmi algaevőt is mellé akkor ezekhez mi jó? kezdő vok nem akarok rosszat venni melléjük.:)
köszi

Otocinclus affinis kb. 4-5
Tibor
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: orangutan » 2011.04.24. 01:55

köszi
orangutan
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: fotyierik » 2011.05.02. 23:06

Örülök, hogy ilyen velős választ adtál. Valóban induló az akvárium, ráadásul az egyik ismerősömnek nagyon be volt durranva az aksija, amikor adott belőle 7 Ewerady guppit. Az után kezdett algásodni az én akváriumom is. Azóta nem sikerült teljesen megsemmisíteni. Na most egy másik ismerősömtől kaptam 2 1cms ancit, meg egy red cherry + pinokkió garnélát,nagyon édesek, de még ők is csak 1 cm-sek:).
Holnap egy másik kollégámtól kapok egy kifejlett ancit 2 éves körül van, kíváncsi vagyok milyen takarítást végeznek. Egy csiga bekerült az aksimba, rá egy napra 7darab volt, most már nem is érdemes számolni, röpke 3 nap alatt. Nagyon durva, a kis szemetek. Ezek ellen van valami jó megoldás? Hallottam a csiga evő halról, de azt is hallottam, hogy nem ér semmit.(öves díszcsíkra gondolok)
Van valakinek tapasztalata felőlük? Érdemes lehet 2őt beszerezni belőlük?
Mondjuk azt is hallottam, hogy agresszív halak, és a neon meg platti nem nagyon illik hozzájuk.hm...
fotyierik
Friss hal
Friss hal

Re: világítás

HozzászólásSzerző: bajusz9 » 2011.05.03. 05:38

Majd később áthelyezem ezt a két hozzászólást az "egyéb élőlények"-hez de most röviden egy pár szót.
Az öves díszcsík és a legtöbb botia tényleg eszi a csigákat nem is keveset, csak az a gond velük, hogy kicsi nekik az 54 liter. Nálam is voltak 50 literesben, ki is ritkították rendesen a csigákat, de én tudtam hogy át tudom tenni őket nagyobb akiba. Ráadásul az öves a legnagyobb, annak még a 100 liter is kevés (nekem is van 3, majd mennek még nagyobba). Kisebb testű a tigris és az őz. Van róluk kép is, leírás is a fórumon, latin néven talán pontosabb lenne, de sietek (?) dolgozni. Nálam az őzbotia bántotta a halakat, a tigris és az öves sosem. Úgy gondolom, az őzből nagyobb csapat kell, de a tigrisből is min. 3, ezek ugyanis csapatban érzik jól magukat, és nem is igen mutatkoznak egyedül. Egyébként nagy bohócok, én imádom őket.
Szőke vagyok! Oszt?
Napról napra az újdonság varázsával ajándékoz meg az amnézia.
bajusz9
Moderátor
Moderátor

Re: Sügérek, de milyenek

HozzászólásSzerző: krisz1207 » 2011.05.20. 06:55

Sügéreket szeretnék,de nem tudom milyet!
A lényeg:
-450L van rá
-lehetőleg ne legyen ellensége a növény
-ne bujkáljon
-ne vaduljon a többiekkel
Ötletek?
krisz1207
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: tevfik » 2011.06.24. 10:04

Remélem jó helyre postolok.

Jelenleg 50 Literes akváriumban : 1 betta hím, 3 almacsiga, 18 neon, 4 kolibri, 4 pink dánió , 1 anci lakik.

A napokban figyelmes lettem, hogy az egyik " dagi " dánióm, elkezdett kergetőzni csipkelődni - és 20 db neonból már csak 18 volt meg " kisebbeket pusztítanak " és most már lassan 17 mert van egy félszemű ferdén uszó rokkant is.

Picit elment a kedvem ettől a 2 halfajtától.

Mit tudnátok ajánlani mit tudok rakni a betta és a neonok mellé. Legyen ez a két fajta? Mennyit lehet maximum bele rakni?

[signthankspin.gif]
tevfik
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: tevfik » 2011.06.24. 10:18

tevfik írta:Remélem jó helyre postolok.

Jelenleg 50 Literes akváriumban -> javítanám 54L

[signthankspin.gif]
tevfik
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: tibicuk » 2011.06.24. 10:29

Túl sokan vannak a halaid.50 literes akiba kb. 60 cm halat lehet rakni(felnőtt méretet számold)
Nálad kb. dupla annyi ha van.Az ancit még nem is számoltam. Stresszesek a kicsi hely miatt,ezért történnek ilyenek.
A dániok nagyon élénkek,kell nekik a szabad úszó tér.A razborák ellenben nyugodtak,szeretik a félárnyékot.

Figyelmedbe ajánlom ezt a weboldalt,nyomatékosan a "Halnépesség" rublikát
http://diszhal.info/Rasbora_heteromorpha.php
http://diszhal.info/Brachydanio_rerio.php
tibicuk
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: tevfik » 2011.06.24. 11:10

Köszönöm.

Bár érdekes mert amennyi kereskedés " eladó " annyi féle elmélet.

Én amondó vagyok, hogy a betta hím és a 20 neon jól fogja magát érezni. + megfelelő zöld biztosítva.

Más... a neonok nekem nem mindig akarnak rajban haladni az akki jobb oldalán vannak általában és ejtőznek! Nagy az áramlás? Hogy lehet csökkenteni?
tevfik
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Csababá » 2011.06.25. 04:30

tevfik írta:Én amondó vagyok, hogy a betta hím és a 20 neon jól fogja magát érezni. + megfelelő zöld biztosítva.

Más... a neonok nekem nem mindig akarnak rajban haladni az akki jobb oldalán vannak általában és ejtőznek! Nagy az áramlás? Hogy lehet csökkenteni?

1. Akkor minek kérdezel?
2. A raj sokkal több egyednél kezdődik és kiváltó ok segíti a jelenséget.
...SZERINTEM. Továbbá..."Nem minden esetben értek egyet saját véleményemmel, nézeteim nem feltétlenül tükrözik meggyőződésemet" (Peterdi) A válaszokat, hozzászólásokat előre (is) köszönöm.
Csababá
Moderátor
Moderátor

ElőzőKövetkező

Vissza: Általános beszélgetés a halakról